دوشنبه 25 تیر 1403
اداره کل امور عشایر استان فارس

آغاز کوچ بهاره عشایر استان فارس

بنام خدا

 

آغاز کوچ بهاره عشایر استان فارس

مدیر کل امور عشایر فارس گفت: کوچ بهاری عشایر به صورت زمینی از 15 فروردین ماه آغاز شده است و تا اواخر اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. مهندس بهرامی که در جلسه کمیته پیشگیری از بحران اداره کل امور عشایر فارس سخن می گفت افزود: خوشبختانه امسال با بارش‌های خوبی که در استان فارس صورت گرفت وضعیت مراتع خوب است و از عشایر خواست تا ضمن رعایت تقویم کوچ تا می توانند در مناطق قشلاقی بمانند. وی با تاکید بر اینکه کوچ ماشینی عشایر نیز بر اساس تقویم اعلام شده از طرف اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از 23 اردیبهشت ماه شروع خواهد شد از عشایر خواست تا با هماهنگی ارگان های ذیربط از جمله دامپزشکی، منابع طبیعی، نیروی انتظامی اقدام به کوچ نمایند.

این مقام مسئول با بیان اینکه تنها مدیریت کوچ بر عهده ما هست افزود یکی از وظایف تعریف شده اداره کل امور عشایر، پشتیبانی به کوچندگان عشایر در حین کوچ است و در همین راستا از واحد ماشین آلات و اداره امور تعاونی ها درخواست کرد تا تمهیدات لازم جهت تامین آب شرب سالم و بهداشتی و همچنین تامین خوراک دام و سایر ملزومات را انجام دهند. وی همچنین از واحد عمران درخواست نمود با توجه به بارندگی های اخیر و خرابی ایلراه ها هر چه سریع تر تعمیر و مرمت ایلراه ها را در دستور کار خود قرار دهند.

مدیر کل امور عشایر فارس با یادآوری اینکه استان فارس با دارا بودن بیش از 12 درصد جمعیت عشایر سیار کشور قطب عشایری کشور است ابراز امیدواری کرد 28 هزار خانوار عشایر کوچنده این استان کوچ بهاره خوبی را داشته باشند و در سال رونق تولید، عشایر به عنوان نماد عینی تولید در تحقق شعار سال نیز همچون گذشته نقش خوبی را ایفا کنند.

مهندس بهرامی در ادامه خاطر نشان کرد حسب دستور سازمان امور عشایر ایران و استاندار فارس و از آنجایی که فارس به عنوان معین استان لرستان انتخاب شده است گفت: تا کنون دو دستگاه کامیون جهت کمک به عشایر لرستان به این استان اعزام شده است، و آمادگی داریم تا در صورت لزوم نیز چند تانکر آبرسان اعزام کنیم.

 

 

روابط عمومی اداره کل امور عشایر فارس

طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top