چهارشنبه 30 خرداد 1403
اداره کل امور عشایر استان فارس

پرسش و پاسخ

نام و نام خانوادگی:

تلفن همراه:

آدرس ایمیل:

پرسش:

کد امنیتی:

ورود کد امنیتی:


یاسرشبانی
۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۲۲:۴۷:۲۳

پرسش: باسلام واحترام .تسهیلات امسال امورعشایر چندملیون هست وبازپرداخت چندساله واینکه سودوام چنددرصد هست؟؟ی توضیح خلاصه درمورد شرتیط اخذ تسهیلات دهید.تشکر

پاسخ: با سلام. به اداره و شرکت تعاونی عشایری محل سکونت مراجعه و درخواست خود را ثبت نمائید و راهنمایی لازم را دریافت نمائید

کامران علیپور
۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۰:۰۱:۲۱

پرسش: سلام ما عشایر هستیم وبه علت دلایلی هنوز نتونستیم دفترچه عشایری بگیریم باید چیکار کنیم

پاسخ: با سلام. به اداره و شرکت تعاونی عشایری محل سکونت مراجعه و درخواست خود را ثبت نمائید.

کریم کشکولی
۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۰۸:۴۵:۰۴

پرسش: سلام . خرید تضمینی دام عشایر ، از کی شروع می شود و محل خرید کجاست؟

پاسخ: با سلام. به اداره و شرکت تعاونی عشایری محل سکونت مراجعه و درخواست خود را ثبت نمائید.

محمدمهدی شیروانی
۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۱:۳۳:۳۴

پرسش: سلام و عرض ادب من دامدار هستم و بخاطر کمبود نهاده دام و امسال هم نبود چراگاه از علف مجبورشدم گوسفندانمو به صورت پروار داخل دامداری نگه دارم و هرچی دارو ندارم بود خرج کردم و الان قیمت فروش با خرجی که کردم جور درنمیاد و باعث ضرر هست با خبر شدم ک امورعشایر اقدام به خرید گوسفند کرده درخواست دارم ک منم جز لیست خرید قرار بدید ممنون

پاسخ: با سلام. به اداره و شرکت تعاونی عشایری محل سکونت مراجعه و درخواست خود را ثبت نمائید.

قنبری
۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۶:۱۶:۳۵

پرسش: سلام

بنده دامدار و دفترچه دام هم دارم ،چطو میتوانم به عضو صندوق عشایر بشوم و دفترچه عشایر دریافت کنم

ممنونم

پاسخ: با سلام.با مرتاجعه به شرکت تعاونی عشایری محل سکونت و ارائه درخواست، مورد بررسی می گردد.

خدابخش باصری
۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۲۰:۴۶:۰۰

پرسش: انتقال مالکیت دفترچه عشایری به ورثه کارمند دولت یا همسر کارمند دولت امکان پذیر هست یا خیر؟

پاسخ: با سلام. خیر

محمد جواد شیروانی
۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۲۳:۳۲:۴۹

پرسش: ایا دفترچه عشایری شخص فوت شده قابل انتقال به دختر مجرد هست؟ ایا قابل انتقال به همسران کارمندان هست؟

پاسخ: با سلام و احترام

شرایط اینچنینی(شرایط خاص) بایستی در کمسیون مربوطه اداره امور تعاونی اداره کل امور عشایر فارس مطرح و در صورت مغایر نبودن با قوانین و مقررات کلی مجوز مربوطه صادر گردد.

بهادرامیری قرقانی
۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۳:۱۰:۱۰

پرسش: سلام خسته نباشیدمیخواستم ببینم میشه ازطریق سایت امورعشایری دفترچه ام رو تمدیدکنم

پاسخ: با عرض سلام و احترام

بدلیل مراحل احراز هویت، شما میتوانید با مراجعه به تعاونی عشایری مربوطه خود فرم درخواست خود را تکمیل نمائید.مابقی مراحل توسط شرکت تعاونی انجام و دفترچه پس از صدور به همان شرکت تحویل داده می شود.

علی قربان زارعی
۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۲۲:۰۲:۱۷

پرسش: باسلام ودعای خیر..بنده دفترچه عضویت داشتم ولی مفقود شده همه مدارک رو تهیه کردم ولی فرم شماره ۷ که اعلام مفقودی هست هرجای رفتم نیست لطفاراهنمای بفرماید باید چکار کنم با تشکر از زحمات شما..

پاسخ: با سلام میتوانید با تماس با اداره کل امور عشایر با شماره ۰۷۱۳۲۳۵۵۰۹۹ و داخلی ۱۶۴ با کارشناس امور تعاونی هماهنگ نمائید.با تشکر

کارن
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۱:۴۲:۰۴

پرسش: سلام خسته نباشید.

ببخشید میخواستم بدونم در استان فارس در شیراز چند دسته از عشایر وجود دارن؟ و برای زمستان به کجا کوچ میکنن؟ و اینکه در این شرایط کرونا وضعیت عشایر چطور هست؟

ممنون میشم پاسخ بدید.

پاسخ: با سلام.

شما میتوانید با تماس با اداره کل امور عشایر با شماره ۰۷۱۳۲۳۵۵۰۹۹ و داخلی ۱۱۵ با مسئول مطالعات این اداره کل هماهنگ نمائید. با تشکر

مهدي علمدارلو
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ - ۱۰:۱۰:۴۷

پرسش: سلام و عرض ادب

اينجانب از ايل قشقايي هستم سيزده سال هست كه در عشاير در چادر تدريس وزندگي مي كنم .براي دريافت دفترچه عضويت عشاير چه كار بايد كنم؟

پاسخ: با سلام و احترام

با عرض تاسف و با توجه به بخشنامه دستورالعمل صدور دفترچه های عشایری، دفترچه عشایری به کارمندان دولت تعلق نمی گیرد.

زیور آز
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۱۹:۱۴:۰۶

پرسش: سلام . من زنی ۵۰ ساله هستم و سرپرست خانواده هستم . با ۳ فرزند در خانه و میخواستم بدونم وام به من تعلق میگیرد برای خرید ۵۰ عدد گوسفند ؟؟ با تشکر

پاسخ: سلام.

در صورت داشتن دفترچه عشایری و دفترچه دامپزشکی با مراجعه به امور عشایر شهرستان محل زندگی اقدام به ثبت نام جهت اخذ تسهیلات نمائید.

علی همت حیدرپور
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ - ۰۹:۳۰:۰۶

پرسش: باعرض سلام و احترام

اینجانب عشایر استان بوشهر هستم و۵ سال است در حوضه فارس اسکان دارم....چگونه دفترچه ارزاقم را از بوشهر به فارس انتقال دهم....نه بوشهر عضویت مرا پس میدهد و نه فارس(قائمیه)مرا به عضویت میپذیرد و من از تمامی خدمات دفترچه ای عشایری محروم هستم کلا..

پاسخ: با سلام.

ضمن درخواست به یکی از تعاونی های عشایری حوزه عشایری استان فارس،درخواست شما توسط کارشناسان اداره کل بررسی و در صورت داشتن شرایط عشایری مکاتبات با استان بوشهر جهت انتقال سهام صورت می پذیرد.

صادق کاظم زاده
۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۲:۱۵:۰۶

پرسش: سلام‌بنده ساکن دشت لهباز هستم الان ک هوا گرم شده گوسفندان ما به شدت به منابع طبیعی آسیب میزند و همچنین حشراتی نظیر سیسپو و پله هم گوسفندان را از پای درآوردند خواهشمند تمهیداتی جهت کوچ عشایر در موعد مقرر بیندیشید.

پاسخ: با سلام

هر ساله این اداره کل با هماهنگی اداره کل منابع طبیعی استان اقدام به اعلام تاریخ کوچ عشایر به صورت سنتی و ماشینی می نماید لذا در صورتی که اطلاعیه مورد نظر بدست شما نرسیده می توانید به نزدیکترین اداره امور عشایر شهرستان محل زندگی و یا اداره کل امور عشایر استان مراجعه و یا تماس حاصل نمائید و تاریخ مذکور را دریافت نمائید. همچنین این اداره کل در تاریخ های مذکور با تشکیل تیم های همراهی و مراقبت اقدام به مدیریت کوچ عشایر عزیز در طول مسیر کوچ می نماید.

طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top