شنبه 20 خرداد 1402
اداره کل امور عشایر استان فارس

اخبار

جلسه انعقاد تفاهم نامه مشترک اداره کل امور عشایر فارس و صدا و سیمای مرکز استان فارس برگزار شد

1402/03/20 - 06:23:53
جلسه انعقاد تفاهم نامه مشترک اداره کل امور عشایر فارس و صدا و سیمای مرکز استان فارس برگزار شد

در راستای ماده ۵ آیین نامه ساماندهی عشایر و نیز مصوبه آموزشی و فرهنگی عشایر و به منظور بهره گیری از ظرفیت های رسانه ملی در راستای توسعه و تعالی جامعه عشایری، جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک دو جانبه بین اداره کل امور عشایر استان فارس و اداره کل صدا و سیمای مرکز استان فارس با حضور دکتر پهلوانیان مدیر کل صدا و سیما مرکز فارس، دکتر کریمی مدیرکل امور عشایر فارس، معاونین و مشاوران هردو دستگاه و همچنین با حضور فرمانده سپاه عشایر استان فارس در محل اداره کل امور عشایر استان برگزار گردید. 

مشروح خبر اطلاع رسانی خواهد شد

ادامه مطلب ...

جلسه هم افزایی، تبادل نظر و بررسی مسائل و مشکلات میزهای چهارگانه اداره کل امور عشایر فارس برگزار شد

1402/03/20 - 06:22:51
جلسه هم افزایی، تبادل نظر و بررسی مسائل و مشکلات میزهای چهارگانه اداره کل امور عشایر فارس برگزار شد

جلسه هم افزایی، تبادل نظر و بررسی مسائل و مشکلات میزهای چهارگانه و تبیین راهکار های مدیریتی به جهت شتاب بخشی و فعال نمودن خوشه و سرخوشه های میزهای تخصصی در راستای تنوع بخشی به اشتغال و درآمد خانوار های عشایری با حضور  دکتر کریمی مدیرکل، مهندس بیات مسول کارگروه و مسئولین میزهای مربوطه در اداره کل امور عشایر فارس برگزار شد.

ادامه مطلب ...

بازدید سنگی معاون برنامه و بودجه استان فارس از مناطق عشایری شهرستان های بوانات و سرچهان

1402/03/12 - 10:50:31
بازدید سنگی معاون برنامه و بودجه استان فارس از مناطق عشایری شهرستان های بوانات و سرچهان

سنگی معاون برنامه و بودجه استان فارس و هئیت همراه ، نکوئیان معاونت  توسعه مدیریت و  منابع، صالحی رئیس اداره طرح و برنامه اداره کل امور عشایر و هاشمی رئیس اداره امور عشایرشهرستان از روند اجرای پروژه های در مناطق عشایری شهرستان بوانات و سرچهان بازدید کردند.
معاون برنامه بودجه استان فارس در بازدید از سایت اسکان نجف آباد و قره مهکستان واقع در شهرستان سرچهان با بیان حمایت تولیدی عشایر و تامین زیر بنا و زیر ساخت های مناطق عشایری افزود: تکمیل و تجهیز چاه آب و مخزن، تکمیل شبکه برق، تکمیل شبکه های داخلی ، تکمیل و تجهیز چاه آب باید فراهم شود تا عشایر از امکانات اولیه برخوردار شوند.
سنگی در سفر به شهرستان بوانات از تامین زیرساخت های کانون اسکان از جمله آب و برق ، حفر و تجهیز چاه تامین آب آشامیدنی کانون اسکان ، تکمیل جاده دسترسی به منطقه تنگ پودنه ، انجام عملیات اجرایی پروژه مطالعه شده شبکه آبیاری کشاورزی منطقه سایت اسکان عشایری تنگ پودنه نیز بازدید کرد و اظهار داشت: حمایت و پشتیبانی از اقتصاد تولیدی جامعه عشایر یک ضرورت انکار ناپذیر است و از طرفی تامین خدمات زیربنایی برای ارتقاء شاخص های رفاه زندگی علاوه بر اینکه احقاق یک حق انسانی این جامعه است، وظیفه قانونی و اخلاقی همه دستگاههای اجرایی است و باید بر اساس تکالیف مندرج در آیین نامه ساماندهی عشایر در این خصوص اهتمام نموده و اقدامات آن ها در تخصیص اعتبار به جامعه عشایر ارزیابی خواهد شد.  
گفتنی است در حاشیه بازدید از مناطق عشایری در شهرستان بوانات و سرچهان از اداره امور عشایر شهرستان بوانات نیز بازدید به عمل آمد که تامین اعتبار جهت تعمیر و تجهیز ساختمان اداری در سال جاری بر اساس برآورد فنی انجام خواهد شد.

ادامه مطلب ...

کسب رتبه دوم اداره کل امور عشایر استان فارس در برگزاری جشنواره نوروزگاه های عشایری کشور در سال 1402

1402/03/10 - 11:40:01
کسب رتبه دوم اداره کل امور عشایر استان فارس در برگزاری جشنواره نوروزگاه های عشایری کشور در سال 1402

برگزاری نوروزگاه های عشایری در کیلومتر 30-60 ورودی شهرها و نقاط گردشگری استان های کشور، یکی از مهمترین رویدادهای ارزشمند فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... برای جامعه عشایری در طی سالهای گذشته می باشد که توانسته است ضمن معرفی ظرفیت ها، توانمندی های اقتصادی، فرهنگی و گردشگری در این جامعه به عموم مردم، سبب آشنایی و رونق گردشگری، فروش محصولات تولیدی سالم عشایری کشور در کنار سایر اثرات مرتبط با سفرهای نوروزی و ایجاد شادی و نشاط مردم گردد.
در همین راستا عشایر استان فارس، با برپایی 115 سیاه چادر عشایری پیشتاز اجرای این طرح در کشور بوده اند، بطوریکه از این تعداد 58 استقرارگاه در مبادی ورودی شهرها و 57 مکان در سطح شهر ها دایر گردیده بود، تعداد 107688 هزار نفر بازدید نموده اند و همچنین عشایر استان فارس در طرح نوروزی ۳۰ -۶۰ سال ۱۴۰۲  با ایجاد فضایی شاد به ارائه توانمندی های عشایری منجمله غذاهای محلی، تهیه محصولات لبنی محلی، عرضه صنایع دستی و... همراه با اجرای موسیقی های محلی از میهمانان نوروزی استقبال و پذیرایی کردند که تعدادی از این نوروزگاه ها با استقبال بی نظیر مسافرین و مهمانان نورزی در استان فارس مواجه شد که از مهمترین آنها می توان به برگزاری جشنواره بزرگ ایلات و اقوام کشور با حضور گروههای هنری اقوام مختلف از جمله کردستان، آذربایجان، خراسان،  لرستان، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانج، ترکمن ، خوزستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، استان فارس در باغ ملی شیراز، نوروزگاه ورودی تخت جمشید، نوروزگاه شهر تاریخی بیشاپور کازرون، نوروزگاه ورودی شهرستان فیروزآباد و... اشاره کرد که باعث آَشنایی هرچه بیشتر مسافرین با بازی های بومی محلی ، غذاهای سنتی و صنایع دستی عشایر گردید.

در همین راستا سازمان امور عشایر کشور با برپایی گردهمایی و همایش مدیران کل امور عشایر و مدیران عامل اتحادیه های عشایری استان های کشور با حضور دکتر آقامیری سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، دکتر کریمی فیروزجایی عضو هیات رئیسه مجلس و رئیس فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی، دکتر پاپی زاده ریاست سازمان امور عشایر ایران، حجت الاسلام ربانی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاروزی، سرهنگ سعیدی فرمانده بسیج عشایری کشور، دکتر دماوندی نژاد معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس وحید معاون آبخیزداری سازمان منابع طبیعی کشور، مهندس اسفنانی مشاورعالی سازمان تعزیرات حکومتی کشور، حجت الاسلام رحیمی نماینده ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران و مدیران ستادی و استانی امور عشایر کشور اقدام به معرفی ادارات برتر در موضوع نوروزگاه های عشایری نمود، که باتوجه به ارزیابی های بعمل آمده از عملکرد برپایی نوروزگاه ها و سیاه چادرهای عشایری بر اساس شاخص های مختلف ارزیابی این رویداد در استان های مختلف کشور، استان فارس حائز رتبه دوم در بین امور عشایر استان ها گردیده است.
در بخشی از تقدیرنامه ریاست سازمان آمده است:

جناب آقای دکتر کریمی
مدیرکل محترم امور عشایر استان فارس

"...باعنایت به ارزیابی بعمل آمده از عملکرد برپایی نوروزگاه ها و سیاه چادرهای عشایری براساس شاخص های مختلف ارزیابی این رویداد در استان های مختلف، آن استان حائز رتبه دوم در بین امور عشایر استان ها گردیده اید، که بدینوسیله ضمن تبریک این موفقیت از تلاش ها و پیگیری های جنابعالی و همکاران محترم در این خصوص صمیمانه تقدیر و تشکر می نمایم..."
عباس پاپی زاده
رئیس سازمان امور عشایر ایران

ادامه مطلب ...

عشایر و گستردگی ایلات و طوایف استان فارس از مواهب الهی هستند

1402/03/07 - 11:23:45
عشایر و گستردگی ایلات و طوایف استان فارس از مواهب الهی هستند

سفر یک روزه اهالی رسانه صدا و سیما مرکز فارس به مناطق عشایری؛

پهلوانیان مدیرکل سازمان صدا و سیما مرکز فارس:

عشایر و گستردگی ایلات و طوایف استان فارس از مواهب الهی هستند

اداره کل امور عشایر فارس با تدارک سفر یک روزه اهالی رسانه صدا و سیما مرکز فارس و در جهت آشنایی هرچه بیشتر دست اندرکاران این سازمان، بازدید از مناطق عشایری دشت ارژن را برنامه ریزی نمود.

در این برنامه پهلوانیان مدیرکل سازمان صدا و سیما مرکز فارس با هیئت همراه متشکل از معاونین، مدیران ادارات، تهیه کننده و تولیدکنندگان برنامه های صدا و سیما، خبرنگاران واحد خبر و... به همراه دکتر کریمی مدیرکل امور عشایر فارس و جمعی از همکاران اداره کل امور عشایر فارس و اداره امور عشایر شهرستان شیراز حضور داشتند.

پهلوانیان مدیرکل سازمان صدا و سیما مرکز فارس با اشاره به گستردگی ایلات و طوایف عشایری در استان فارس، آنرا یک موهبت الهی خواند و گفت باتوجه به این پراکنش عشایر در نقاط مختلف استان، باید از این رنگین کمان اقوام در جهت معرفی آداب و سنن غنی مردمان این سرزمین نهایت بهره را برد.

پهلوانیان در راستای اهداف سازمانی صدا و سیما جمهوری اسلامی در جهت تولید برنامه های فاخر فرهنگی، هنری، اجتماعی و... در کشور افزود یکی از برنامه های بلند مدت صدا و سیما مرکز فارس، تهیه و تولید برنامه های مختلف، سیما، صدا و خبر از عشایر استان فارس، به نسبت جمعیتی آنها با جوامع شهری و روستایی است که باید بصورت ویژه در کنداکتور و جدول پخش این سازمان قرار گیرد.

کریمی مدیرکل امور عشایر فارس نیز با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در یکسال گذشته و همکاری ویژه سازمان صدا و سیما مرکز فارس گفت: یکی از رسالت های این سازمان اطلاع رسانی خدمات ارزشمندی است که نظام جمهوری اسلامی به عشایر کشور و استان فارس ارئه مینماید که در همین راستا در مدت یکسال اخیر تقریبا تمامی برنامه های خدمات رسانی اداره کل امور عشایر فارس به سمع و نظر مردم استان رسیده است.

در سفر یک روزه مدیران و همکاران سازمان صدا و سیما مرکز فارس و اداره کل امور عشایر فارس، از عشایر منطقه گیاهزار، عشایر تیره بیگدلی کشکولی بزرگ دشت ارژن، عشایر فارسیمدان مستقر در دشت ارژن، مناطق عشایری کهمره سرخی بازدید و در جهت ارج نهادن به خانواده معزز شهدا نیز از خانواده شهید مرادی در سایت اسکان عشایری شهید مرادی تقدیر بعمل آمد.

ادامه مطلب ...

یکی از نشانه های غنای فرهنگی و مذهبی عشایر استان فارس، برگزاری هرساله جشنواره های پرداخت زکات میباشد

1402/03/06 - 18:37:30
یکی از نشانه های غنای فرهنگی و مذهبی عشایر استان فارس، برگزاری هرساله جشنواره های پرداخت زکات میباشد

جشنواره علمی، ترویجی و تکریمی زکات؛ شکرانه باران شهرستان سرچهان در روستای گزخنگ منطقه عشایری دوچاهی برگزار شد

مهدی میزبان جانشین ریاست سازمان و معاونت توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران:

یکی از نشانه های غنای فرهنگی و مذهبی عشایر استان فارس، برگزاری هرساله جشنواره های پرداخت زکات می باشد

مهدی میزبان جانشین ریاست سازمان و معاونت توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران با حضور کریمی مدیرکل امور عشایر فارس و هیئت همراه در جشنواره زکات؛ شکرانه باران شهرستان سرچهان، با اشاره به پیشینه فرهنگی ایلات و عشایر استان فارس گفت یکی از نشانه های غنای فرهنگی و مذهبی عشایر استان فارس، حضور همیشگی آنها پابه پای جوامع شهری و روستایی در مناسبات دینی و مذهبی همچون جشنواره های پرداخت زکات می باشد.

جانشین ریاست سازمان امور عشایر کشور ضمن گزارشی از خدمات به عشایر کوچ رو استان فارس گفت در هیچ دوره تاریخی در کشورمان به اندازه نظام جمهوری اسلامی به عشایر کشور و استان فارس خدمات داده نشده است و از همین رو عشایر نیز در ادوار مختلف تاریخی این کشور و علی الخصوص در نظام جمهوری اسلامی در صف اول همراهی و پشتیبانی از این نظام مقدس بوده است، بطوریکه با تقدیم 11 هزار شهید در کشور و قریب 3هزار شهید عشایری در استان فارش، بیشترین شهید را به نسبت جوامع شهری و روستایی تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

میزبان در ادامه افزود عشایر بعنوان جامعه ای مولد شناخته می شوند بطوریکه هر سیاه چادر عشایری یک بنگاه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و... محسوب گردیده و و سازمان امور عشایر کشور نیز جهت تنوع بخشی به مشاغل و اقتصاد پایدار عشایری، 4 طرح محوری در این راستا با محوریت صنایع دستی، گردشگری و بومگردی، زنجیره گوشت قرمز و گیاهان دارویی را اجرائی نموده است.

وی یادآور شد در راستای اقتاصد پایدار عشایر کشور، مبلغ 5هزار میلیارد تومان در قالب تبصره 16 توسط سازمان امور عشایر کشور اخذ گردیده است که در تلاشیم در سال 1402 به عشایر کشور تخصیص یابد.

مرتضی موصلی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس نیز دراین جلسه گفت: جلسه شورای زکات استان فارس شهرستان سرچهان در راستای توسعه فریضه عظیم زکات برگزار می شود.

مدیرکل کمیته امداد فارس افزود: هدف از برگزاری جلسات شورای زکات استان فارس شهرستان سرچهان، بررسی راهکارهای جدید توسعه زکات در سطح استان و شهرستان با توجه به ظرفیت ها و قابلیت های موجود و پیگیری مسائل مربوط به نشست سراسری زکات است.  وی با اشاره به میزان درآمد حاصل از جمع آوری زکات در این شهرستان اعلام کرد: میزان درآمد حاصل از جمع آوری زکات در همین منطقه عشایری دوچاهی و در سرفصل های جهیزیه، درمان، شاخص های توانمندسازی و تحصیلی و مسکن و …هزینه خواهد شد.

ادامه مطلب ...

پاسخگویی دکتر کریمی مدیرکل امور عشایر فارس از طریق سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت سامد

1402/03/06 - 14:20:41
پاسخگویی دکتر کریمی مدیرکل امور عشایر فارس از طریق سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت سامد

پاسخگویی دکتر کریمی مدیرکل امور عشایر فارس از طریق سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت سامد
ساعت: ۱۰ الی ۱۱ صبح
مورخ: روز چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
شماره تماس: ۱۱۱

ادامه مطلب ...

معادن حاضر در مراتع و مناطق عشایری، طبق قانون موظف به ارائه خدمات به عشایر مناطق خود هستند

1402/03/02 - 08:21:24
معادن حاضر در مراتع و مناطق عشایری، طبق قانون موظف به ارائه خدمات به عشایر مناطق خود هستند

مهدی میزبان جانشین رییس سازمان و معاونت توسعه و امور زیربنایی امور عشایر ایران:

معادن حاضر در مراتع و مناطق عشایری، طبق قانون موظف به ارائه خدمات به عشایر مناطق خود هستند

شورای عشایری شهرستان سرچهان با محوریت بررسی و رفع مسائل، مشکلات و معضلات خدمات رسانی به عشایر این شهرستان برگزار شد.

جلسه شورای عشایری شهرستان سرچهان با حضور دکتر میزبان جانشین ریاست سازمان و معاونت توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران، حجت الاسلام قائمی نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مهندس بیات مدیرکل دفتر امور تعاونی ها و نظام بهره برداری سازمان امور عشایر ایران، مهندس نوحی مدیرکل اداره عمران سازمان امور عشایر ایران، دکتر کریمی مدیرکل امور عشایر فارس، مهندس سلیمی فرماندار شهرستان، حجت الاسلام طلائی امام جمعه سرچهان، مسئولین دستگاه های اجرائی، فرماندهی نظامی و انتظامی شهرستان و جمعی از معتمدین و شوراهای عشایری سرچهان برگزار شد.

میزبان معاونت توسعه و امور زیربنایی امور عشایر ایران با اشاره به گستردگی ایلات و طوایف فارس و پراکندگی عشایر در مناطق عشایرنشین استان گفت: موقعیت جغرافیایی مناطق عشایری شهرستان سرچهان باتوجه به معادن و منابع طبیعی متنوع آن موقعیتی خاص بوده که باید مشکلات عدیده ای همچون مشکلات اسکان موقت ودائم، آبرسانی سیار و پایدار، اقتصاد نک بعدی و... که گریبانگیر عشایر منطقه می باشد حل و فصل گردیده تا عشایر از این منابع بهره مندی کافی را داشته باشند.

جانشین رئیس سازمان امور عشایر ایران افزود گاها معادن حاضر در مناطق عشایری باعث ایجاد مشکلاتی همچون تعرض به مراتع و چراگاه ها، از بین بردن ایلراه ها و... میگردند که طبق قانون، متولیان این معادن موظف به ارائه خدماتی منجمله تعمیر و بازگشایی ایلراه ها، استفاده از نیروی انسانی از عشایر و... می باشند که باتوجه به تجارب قبلی در دیگر استان های کشور در این زمینه، باید در اسرع وقت با رایزنی و پیگیری از مراجع ذیربط این مشکلات حل و فصل گردد.

میزبان در ادامه گفت باتوجه به مطالعات صورت گرفته در راستای ایجاد اسکان دائم برای عشایر منطقه دوچاهی شهرستان سرچهان، در صورت سازمان امور عشایر کشور و اداره کل امور عشایر برای اخذ مجوزها، حفر چاه، انتقال آب شرب و ... حمایت و پیگیری های لازم را انجام خواهند داد.

عبدالحمید کریمی مدیرکل امور عشایر فارس در جلسه شورای عشایری شهرستان سرچهان با اشاره به اینکه باید همت جمعی مدیران استانی و شهرستانی بر این باشد که در جهت رفع تمامی موانع در زندگی جامعه عشایری تمام تلاش خود را بکار بگیرند گفت: دستگاه های اجرائی باید در رفع موانع و مشکلات این قشر مولد و زحمتکش همچون جوامع شهری و روستایی خدمات دهی عادلانه ای داشته باشند.

سلیمی فرماندار شهرستان  نیز در این جلسه خواستار پیگیری بازگشایی و راه گشایی ایل راه های عشایری، بهره مندی عشایر از ظرفیت ارزش افزوده شهرستان، رفع مشکلات اسکان های نیمه تمام شهرستان و... شد و افزود فرمانداری این شهرستان نظارت ویژه ای بر دستگاه های اجرایی سرچهان برای خدمات رسانی دقیق به عشایر را در دستور کار خود قرار داده است.

در ادامه جمعی از معتمدین و شوراهای عشایری درخواست های خود منجمله عدم آنت دهی تلفن های همراه، توزیع پنل های خورشیدی، رفع نواقص اسکان های نیمه تمام، رفع تعارضات معادن حاضر در منطقه، تسهیل دریافت وام های اشتغالزایی و... را مطرح نمودند که مسئولین ذیربط در این راستا به برخی از سوالات و مشکلات ارائه شده پاسخ و برخی خدمات در حال اجرا و یا پیش بینی شده در منطقه نیز به اطلاع عشایر شهرستان سرچهان رسانده شد.

ادامه مطلب ...

همت همه مدیران استانی و شهرستانی بر ارائه خدمات عادلانه به جامعه عشایری باشد

1402/02/22 - 14:41:52
همت همه مدیران استانی و شهرستانی بر ارائه خدمات عادلانه به جامعه عشایری باشد

کریمی مدیرکل امور عشایر فارس:

همت همه مدیران استانی و شهرستانی بر ارائه خدمات عادلانه به جامعه عشایری باشد

شورای عشایری شهرستان رستم با محوریت رفع  مشکلات و معضلات عشایر شهرستان رستم برگزار شد

جلسه شورای عشایری شهرستان رستم با حضور مجید انصاری نماینده مردم شهرستان های ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، عبدالحمید کریمی مدیر کل امور عشایر فارس، کرمی فرماندار شهرستان رستم، معتمدین و شوراهای عشایری برگزار شد.

عبدالحمید کریمی مدیر کل امور عشایر فارس با اشاره به گستردگی مناطق عشایرنشین و پراکندگی عشایر در استان فارس و موقعیت جغرافیایی مناطق عشایری شهرستان رستم، گفت مشکلات عدیده ای همچون نبود ایلراه ها، اتراقگاه ها، آبرسانی سیار و پایدار، اقتصاد نک بعدی و... گریبانگیر عشایر استان می باشد که حل و فصل همه این مشکلات از اهداف اداره کل امور عشایر فارس و سازمان امور عشایر کشور می باشد.

کریمی در ادامه افزود باید همت جمعی مدیران استانی و شهرستانی بر این باشد که در جهت رفع تمامی موانع در زندگی جامعه عشایری تمام تلاش خود را بکار گرفته و در رفع موانع و مشکلات این قشر مولد و زحمتکش همچون جوامع شهری و روستایی خدمات دهی عادلانه ای داشته باشند.

مدیرکل امور عشایر فارس در این جلسه، از پیگیری مستمر چاه دورگ دهنو خبر داد و گفت امیدواریم با تلاش همکاران اداره کل تا هفته دولت چاه مذکور تجهیز و به مرحله بهره برداری برسد.

انصاری نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست خواستار پیگیری تشکیل شرکت تعاونی عشایری، پیگیری مستمر و بدون وقفه در رابطه با چاه دورگ دهنو و چاه دلی رنگک، بازگشایی و راه گشایی ایل راه های عشایری شد و اداره آبفای شهرستان را مکلف به تسریع  تجهیز و تکمیل شبکه آبرسانی چاه دورگ دهنو جهت بهره برداری عشایر نمود.

 انصاری در ادامه افزود طی نشست مشترک با استانداران استانهای فارس و کهگیلویه و بویراحمد به دنبال ایجاد ایلراه عشایری از سمت آبشار تنگ تامرادی به سمت پشت کوه رستم و در جهت سهل الوصول شدن عبور و مرور عشایر دو استان هستند.

کرمی فرماندار شهرستان رستم با اشاره به اینکه شهرستان رستم یک شهرستان تازه تاسیس می باشد، گفت در حال حاضر این شهرستان از ظرفیت ارزش افزوده بهره مند نمی باشد لذا پیگیری ارزش افزوده برای امور عشایر شهرستان بسیاری از موانع موجود را برطرف خواهد کرد و با توجه به اینکه عشایر رستم ۸ ماه از سال را در این شهرستان سکونت داشته و تنها ۴ ماه از سال در مناطق ییلاقی کهگیلویه و بویراحمد سکونت دارند، پیشنهاد تشکیل شرکت تعاونی عشایری را داد.

معتمدین عشایری در منطقه دورگ دهنو با اشاره به اینکه این چاه موجود در این منطقه در سال 1396 حفر گردیده و ۹ روستا تحت پوشش این چاه می باشند و اما تاکنون عشایر این منطقه فاقد آب شرب هستند، خواستار تجهیز چاه دورگ دهنو بودند.

ادامه مطلب ...

جلسه عشایر شهرستان رستم با مدیر کل امور عشایر فارس در اداره امور عشایر رستم برگزار گردید

1402/02/22 - 14:39:35
جلسه عشایر شهرستان رستم با مدیر کل امور عشایر فارس در اداره امور عشایر رستم برگزار گردید

جلسه عشایر شهرستان رستم با مدیر کل امور عشایر فارس در اداره امور عشایر رستم با محوریت بررسی مشکلات عشایر مناطق عشایرنشین شهرستان برگزار گردید.

دکتر کریمی مدیرکل امور عشایر فارس در این نشست گفت، یک دستگاه تانکر آبرسانی سیار از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری خریداری و تجهیز شد که با توجه به اجرایی کردن مصوبات سفر استاندار فارس به شهرستان، این دستگاه کامیون تانکر آبرسان امروز برای ارایه خدمات آبرسانی به عشایر در اختیار اداره امور عشایر شهرستان قرار گرفت.

ادامه مطلب ...

آئین تجلیل از معلمان عشایری و اردوی بزرگ دانش آموزان منتخب آموزش و پرورش عشایر فارس برگزار شد

1402/02/20 - 14:18:01
آئین تجلیل از معلمان عشایری و اردوی بزرگ دانش آموزان منتخب آموزش و پرورش عشایر فارس برگزار شد

حضور دکتر کریمی مدیرکل و جمعی از همکاران اداره کل امور عشایر فارس، در آئین تجلیل از معلمان عشایری و اردوی بزرگ دانش آموزان منتخب آموزش و پرورش عشایر فارس در مناطق عشایری تالاب ارژن 

کریمی مدیرکل امور عشایر فارس ضمن تجلیل از معلمین عشایری گفت این مراسم در راستای ارزیابی فعالیت یکساله آموزش و پرورش عشایری نواحی مختلف، معلمان و دانش آموزان عشایری استان فارس و به تاسی از بنیانگذار آموزش و پرورش عشایری کشور و معلم فقید عشایری استاد بهمن بیگی برگزارگردید.

وی در ادامه افزود محوریت برگزاری اردوی  بزرگ دانش آموزان منتخب آموزش و پرورش عشایر فارس، تداوم فعالیت های روحیه بخشی به دانش آموزان و عامل پیوندی برای مسائل فرهنگی، اجتماعی، رقابت سالم و انگیزشی آنان میباشد و فضای مطلوبی برای تبادل نظرات و انتقال تجربیات معلمین و مسئولین قدیم و جدید آموزش و پرورش عشایری استان در جهت بهبود خدمات رسانی و ارتقا وضعیت تحصیلی دانش آموزان عشایر را ایجاد مینماید.

ادامه مطلب ...

حضور دکتر کریمی مدیرکل امور عشایر فارس در مناطق ییلاقی شهرستان سپیدان

1402/02/19 - 10:39:59
حضور دکتر کریمی مدیرکل امور عشایر فارس در مناطق ییلاقی شهرستان سپیدان

دکتر کریمی مدیرکل امور عشایر فارس در راستای بررسی شرایط کوچ زمینی، عبور و تردد عشایر در ایل راه های هماشهر-سپیدان؛ در مناطق عشایری این شهرستان حضور یافت

دکتر کریمی با حضور در مناطق عشایری سپیدان، ضمن بررسی شرایط ایلراه ها و اتراقگاه، بصورت ویژه از توزیع چراغ قوه های خورشیدی، خدمات آبرسانی، توزیع اقلام کوچ و... بازدید نمود و  گفت در حال حاضر کوچ زمینی عشایر به سمت مناطق ییلاقی همچون شهرستان سپیدان روزهای پایانی خود را سپری میکند و با همت اکیپ های مدیریت کوچ، تلاش بر رفع مشکلات ناشی از توسعه شهرها و روستاها و از بین رفتن ایلراه ها در دستور کار اداره کل امور عشایر فارس قرار گرفته است تا در روزهای باقی مانده کوچ بهاره استان فارس، عشایر با حداقل محدودیت ها مواجه شوند. 

ادامه مطلب ...

شورای اداری شهرستان سپیدان با محوریت ایل راه های عشایری برگزار شد

1402/02/19 - 10:37:21
شورای اداری شهرستان سپیدان با محوریت ایل راه های عشایری برگزار شد

رضایی فرماندار شهرستان سپیدان:

شهرستان سپیدان آمادگی دارد تا بعنوان شهرستان پایلوت استانی نقشه ایل راه ها  و اتراقگاه های عشایری را احیاء، بازنگری، ثبت و عملیاتی نماید

جلسه شورای اداری شهرستان سپیدان با حضور عبدالحمید کریمی مدیرکل امور عشایر فارس، رضایی فرماندار شهرستان سپیدان، مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان، شوراها و معتمدین عشایری سپیدان با محوریت بررسی مشکلات و موانع کوچ عشایر به مناطق ییلاقی این شهرستان برگزار شد.

عبدالحمید کریمی مدیرکل امور عشایر فارس با یادآوری تاریخ و گذشته پرافتخار عشایر گفت در دوران های گذشته تفاوتی بین جوامع شهری، روستایی و عشایری نبوده و همگی بعنوان امت واحده درکنار یکدیگر به پاسداری از کیان ایران اسلامی مبادرت داشته اند و باتوجه به اینکه جامعه عشایری در حال حاضر 3درصد از جمعیت استان و قریب 13 درصد جمعیت کشور را تشکیل میدهند، بالغ بر 25 درصد زنجیره پروتئینی گوشت قرمز استان و کشور، 47 درصد صنایع دستی استان و... را تولید میکنند که نشانگر توانایی ها و مولد بودن عشایر می باشد.

کریمی در ادامه افزود توسعه شهرها و روستاها بدون درنظر گرفتن نقشه ایلراه های مصوب و اتراقگاه های عشایر، باعث ایجاد مشکلات عدیده ای در مسیر زندگی عشایر در فصل کوچ شده است.

مدیرکل امور عشایر فارس با اشاره به آئین نامه ساماندهی عشایر مصوبه مجلس شورای اسلامی گفت، طبق قانون تمامی دستگاه های اجرایی موظف اند همچون جامعه شهری و روستایی به جامعه عشایری نیز تمامی خدمات لازم را ارائه نمایند و امیدواریم با احصاء تمام مشکلات پیش رو در موضوع ایلراه های شهرستان سپیدان بعنوان دومین شهرستان ییلاقی استان فارس با همکاری فرمانداری شهرستان سپیدان، نقشه دقیق ایلراه ها را مشخص و در عملیاتی کردن آن همکاری های لازم را بعمل آوریم.

فرماندار شهرستان سپیدان نیز افزود نقش عشایر کشور و علی الخصوص عشایر غیور و ولایتمدار استان فارس برکسی پوشیده نیست و عشایر فارس جامعه ای مولد، حافظ امنیت مرزها و مراتع و... هستند.

فرماندار سپیدان با اشاره به فصل کوچ بهاره عشایر و ورود آنها به شهرستان سپیدان بعنوان مناطق عشایری ییلاقی افزود باتوجه به شرایط ویژه عشایر و کوچنده بودن آنها و سختی های ناشی از آن همه دستگاه های اجرایی موظف اند از زمان ورود عشایر کوچنده به شهرستان تا زمان خروج آنها به سمت مناطق قشلاقی تمامی خدمات مورد نیاز زندگی عشایری را مهیا و در اختیارشان قرار دهند.

رضایی در ادامه سختی های کوچ را توضیح داد و گفت یکی از مشکلات اصلی عشایر درحال حاضر در شهرستان سپیدان مشکل ایلراه ها و اتراقگاه های عشایری است که باتوجه به توسعه شهرها و روستا ها، ایل راه های عشایری گاها از دسترس خارج شده و تمهیدات لازم جهت جایگزینی مسیر دیگری اندیشیده نشده است لذا باید اداراتی که در این امر ذینفع هستند با نظر کارشناسان اداره کل و در اسرع وقت نقشه ایلراه های عشایری این شهرستان را تدوین کنند و فرمانداری شهرستان سپیدان آمادگی خود را جهت تهیه نقشه کامل ایلراه های عشایری و عملیاتی کردن آن بصورت پایلوت و ازمایشی در استان فارس را اعلام میدارد.

ادامه مطلب ...

پیام دکتر کریمی مدیرکل امور عشایر فارس بمناسبت 18 اردیبهشت ماه روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر

1402/02/19 - 10:30:25
پیام دکتر کریمی مدیرکل امور عشایر فارس بمناسبت 18 اردیبهشت ماه روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر

بسم الله الرحمن الرحیم
" امام علی‏ علیه السلام : طوبی لِمَن أحسَن إلَی الِعبادِ و تَزَوَّدَ لِلمَعادِ
خوشا به حال آن که به بندگان خدا نیکی کند و برای آخرت خود زاد و توشه برگیرد"
زندگی انسان، همواره در تمام ادوار زندگی خود روالی عادی را طی نمی کند و در ایامی از عمر بشر حوادث طبیعی و سوانح غیرطبیعی؛ آسایش، آرامش و امنیت انسان ها را به مخاطره می اندازد، در این شرایط است که ندای یاری و کمک طلبیِ حادثه دیدگان، همراهی امدادگری را طلب میکند که به تسکین دردهای بیشمارشان بپردازد.
خدمت به خلق الله، نجات جان های گرفتار در مشقت ها، از جمله رسالت های نیروهای آموزش دیده ی صابر و فداکاری است که نشان هلال احمر را بر سینه دارند و بدون هیچ چشمداشت مادّی و دنیوی، تنها برای رضای خدای خود، علاوه بر تسکین آلام نیازمندان و تأمین عزت و احترام انسان‌ها، حمایت از سلامت و زندگی آنها را فراتر از قومیت ها، دسته بندی های جغرافیایی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در اولویت وظایف خود قرار داده اند.
۱۸ اردیبهشت‌ماه ، یادآور ایثار و از خود گذشتگی انسان‌هایی است که همواره در جستجوی انجام فعالیت های خیرخواهانه و خداپسندانه هستند ، شیر زنان و شیر مردانی که با عزم جزم خویش، مهرورزی و عشق به همنوع را در پهنه گیتی ترویج می‌دهند و فریضه‌ الهی خدمت به هم‌نوع و تلاش برای پیشگیری و تسکین دردها و مصائب نوع بشر در حوادث گوناگون طبیعی و غیر طبیعی را چراغ راه زندگی خویش قرار داده‌اند و خالصانه بهترین لحظات عمر خویش را وقف خدمت به سانحه دیدگان میکنند.
اینجانب ضمن تبریک فرارسیدن روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، از خدمات ارزنده، فداکاری و مجاهدت های بی وقفه طلایه داران مهرورزی و نوع دوستی، در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و تمامی امدادگران، داوطلبان جمعیت هلال احمر استان فارس در بزنگاه های مختلف بالاخص در عرصه های یاری رسانی به عشایر غیور استان فارس همراه و یاور این اداره کل بوده اند تقدیر و تشکر نموده و توفیق روز افزون و صحت و سلامتی همه خادمان ملت را از درگاه خداوند سبحان و زیر سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) مسألت می نمایم.
عبدالحمید کریمی
مدیرکل امور عشایر فارس

ادامه مطلب ...

ارائه خدمات جهادی بهداشتی، درمانی و آموزشی به عشایر بخش مرکزی شهرستان خرم بید

1402/02/17 - 20:11:07
ارائه خدمات جهادی بهداشتی، درمانی و آموزشی به عشایر بخش مرکزی شهرستان خرم بید

رزمایش جهادی امنیت غذایی پایدار کلینیک های تخصصی دامپزشکی و دامپروری در راستای ارائه خدمات جهادی بهداشتی، درمانی و آموزشی به عشایر بخش مرکزی شهرستان خرم بید برگزار شد

عبدالحمید کریمی مدیرکل امور عشایر فارس با اشاره به اینکه این رزمایش در منطقه قشلاق صفاشهر، منطقه عشایری قیاقلو شهرستان خرمبید، با هدف خدمات پایدار در جهت حفظ امنیت و سلامت دام عشایر که درنهایت منجر به سلامت جامعه انسانی عشایری میشود گفت، این طرح در قالب تفاهم نامه مشترک فیمابین اداره کل امور عشایر فارس، اداره کل دامپزشکی استان و سپاه استان صورت گرفته است.

کریمی افزود در این طرح تعداد کثیری از دام های سبک عشایر توسط دامپزشکان و کارشناسان دامپزشکی استان و با ۳ واکسن رایگان واکسینه شدند.

کریمی در ادامه گفت همزمان با اجرای طرح واکسیناسیون دام عشایر، اکیپ شبکه بهداشت و درمان استان نیز به مناطق عشایری قشلاق شهرستان خرم بید اعزام و به عشایر این منطقه خدماتی از قبیل توزیع داروهای مورد نیاز، گرفتن  تست های فشارخون و دیابت، معاینات بهداشت خانواده، توصیه های بهداشتی و... ارائه می نمایند. 

مدیرکل امور عشایر فارس نیز با حضور در جمع عشایر این منطقه، ضمن بررسی مشکلات و موانع خدمات رسانی به آنان اقدام به توزیع اقلام مورد نیاز زندگی عشایری همچون چراغ قوه های خورشیدی و... نمود و گفت در حال حاضر کوچ زمینی عشایر به سمت مناطق ییلاقی روزهای پایانی خود را سپری کرده و کوچ ماشینی از تاریخ بیست و دوم ماه جاری آغاز میگردد و باید در اسرع ساماندهی های لازم جهت ارائه خدمات مطلوب و عادلانه به عشایر بعد از اسکان در مقاصد خود صورت پذیرد.

در اجرای فرآیند واکسیناسیون رایگان دام عشایر،  هادی پور فرماندار خرمبید، زارع نماینده مردم شهرستان های آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی، ناظمی مدیرکل دامپزشکی استان فارس، حسن شاهی رییس سازمان بسیج جامعه کشاورزی فارس، سرهنگ رستمی قرقانی فرماندهی بسیج و حاج آقا شهوندی نمایندگی ولی فقیه در اداره کل امور عشایر و اداده کل دامپزشکی استان فارس و روسای ادارات اجرائی شهرستان حضور داشتند.

ادامه مطلب ...

پیام دکتر کریمی مدیرکل امور عشایر فارس بمناسبت روز معلم

1402/02/13 - 07:53:31
پیام دکتر کریمی مدیرکل امور عشایر فارس بمناسبت روز معلم

بسم الله الرحمن الرحیم
روز معلم روز گرامیداشت و بزرگداشت عالمی است با تقوا و دانشمندی فرزانه؛ روز ارج نهادن به مقام  استاد شهید حضرت آیت‌الله علامه مرتضی مطهری؛ چنان که رهبر کبیر انقلاب اسلامی(ره) فرمودند «معلمی شغل انبیاست» که قطعا این خود یک شعار نیست و حقیقتی است قرآنی؛ که همانا «و یعلّمهم الکتاب و الحکمه» که از جمله خصوصیات بارز پیامبران و اولیای خداست.
لذا به مناسبت این روز بزرگ، یاد و خاطره زنده یاد محمد بهمن بیگی، بنیانگذار آموزش عشایری در ایران و بزرگ معلم عشایری کشور را گرامی داشته و با تاسی به اندیشه ایشان که، نخستین مدرسه سیار عشایری را در سایه چادر میهمانی سنتی برای بستگان و خویشان نزدیك خود برپا نمود و در خاطراتش در این خصوص بیان داشته است که:«من بدون حكم و رقم، مدیر دستگاه كوچك و متحرك فرهنگی شدم. در خصوص تعلیم و تربیت تخصص نداشتم. دانشسرای عالی و مقدماتی ندیده بودم. معلمانم نیز با راه و روش تدریس آشنا نبودند. ولی شور و شوق پاسخ همة این كمبود‌ها را می‌داد؛ چرا كه شور و شوق قدرتی دارد كه می‌‌‌‌تواند سنگ سخت را بشكافد و چشمه‌‌‌‌های روان به جریان اندازد...»، ضمن تقدیر فراوان از اساتید و معلمان عشایری که رنج های امروزشان، اعتلای فرهنگ و اندیشه میهن در آینده است و با وقف امروز خود، فردای دیگران می سازند و با این کار نام خود را در ردیف نام انبیا برکتیبه تاریخ به یادگار میگذارند؛ از خداوند متعال و در سایه کرامت حضرت ولی عصر(عج) پیروزی و سربلندی این عزیزان را مسئلت دارم.
عبدالحمید کریمی 
مدیرکل امور عشایر فارس

ادامه مطلب ...

پیام روابط عمومی اداره کل امور عشایر فارس بمناسبت روز معلم

1402/02/13 - 07:52:35
پیام روابط عمومی اداره کل امور عشایر فارس بمناسبت روز معلم

بسم الله الرحمن الرحیم
 هل یستوی الذین یعلمون و الذین لا یعلمون (زمر آیه۹)

 ۱۲ اردیبهشت سالروز نکوداشت نام و یاد استاد شهید حضرت آیت‌الله علامه مرتضی مطهری است که به دست گروهک تکفیری فرقان به شهادت رسید و صدالبته چه زیبنده است این روز با تجلیل و تکریم از مقام شامخ معلمان، جاودان گردید.
در جایگاه رفیع معلمان همین بس که رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در توصیف این مقام والا می‌فرمایند: «معلمی شغل انبیاست، انبیاء هم معلم بشر هستند» و از منظر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) نیز «مقام معلم هر چه بالا برود، مقام تعلیم و تربیت در جامعه بالا رفته است».
معلمان و اساتید، انسان هایی با روح بزرگ، سازندگان امروز و فردای کشور و سرمایه های اصلی یک ملت در مسیر پیشرفت، بالندگی و راهیابی به جایگاه بلند عزت و اقتدار علمی محسوب می شوند. نظام جمهوری اسلامی، جهاد و بلندنظری های علمی جوانان امروز را مرهون مجاهدت های خستگی‌ناپذیر و بی چشمداشت قشر شریف معلمان جامعه است. حافظه تاریخی ملت ایران گواهی می‌دهد عبور از عقب‌ماندگی شرم‌آور علمی در دوران های قبل از انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی و نیل به جایگاه ممتاز و مقتدر علمی جهان در عصر جمهوری اسلامی، محصول همت و تلاش‌های طاقت فرسا و پاک معلمان شریف این مملکت عالم پرور اسلامی است.
شغل معلمی به خودی خود مشغله های بسیار داشته و گاها بسیار سخت است، اما اگر معلم در شرایط و مکانی دشوار برای تحصیل دانش آموزان تلاش کند سختی مجاهدت او چند برابر می‌شود و معلمان عشایر مصداق آموزگاران سختکوش و فداکاری هستند که با از خودگذشتگی بی همتایی زمینه تعالی افکار دانش آموزان عشایری را مهیا میکنند. زندگی خاص عشایر در کنار شیرینی که دارد با سختی‌های زیادی همراه است که معلمان عشایر نیز با هدف والایی که دارند همراه با این مردم سخت کوش زندگی می‌کنند و به فرزندان آن‌ها خواندن و رسم زندگی می‌آموزند.
لذا بدینوسیله این روز مبارک را به تمامی اهالی علم و ادب دیار عالم پرور استان فارس تبریک گفته و خاصه از معلمان سختکوش و زحمتکش عشایری نیز قدردادنی بعمل می آوریم.
روابط عمومی اداره کل امور عشایر فارس

ادامه مطلب ...

اطلاعیه: استقرار اکیپ فنی و مهندسی شرکت صاایران جهت تعمیر و تعویض قطعات معیوب سامانه های خورشیدی

1402/02/11 - 12:29:15
اطلاعیه: استقرار اکیپ فنی و مهندسی شرکت صاایران جهت تعمیر و تعویض قطعات معیوب سامانه های خورشیدی

باتوجه به حضور و استقرار اکیپ فنی و مهندسی شرکت صاایران از تاریخ ۱۴۰۲/۰۲/۱۲  در جهت تعمیر و تعویض قطعات معیوب سامانه های خورشیدی تحویل گرفته از شرکت توانیر برق؛ خواهشمند است عشایر محترم در اسرع وقت جهت بررسی وضعیت سامانه های خورشیدی معیوب خود به آدرس ذیل مراجعه نمایند..

محل استقرار: شیراز- بلوار امیرکبیر نبش کوچه ۲۲- ساختمان سرمست طبقه ۵ واحد ۱

ادامه مطلب ...

تفاهم نامه چهارجانبه فرهنگی،اجتماعی کمیته امداد امام خمینی (ره) با ادارات عشایری استان فارس منعقد شد

1402/02/10 - 08:46:19
تفاهم نامه چهارجانبه فرهنگی،اجتماعی کمیته امداد امام خمینی (ره) با ادارات عشایری استان فارس منعقد شد

در نشست مدیران کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس، اداره کل امور عشایر فارس، سپاه عشایر فارس و آموزش و پرورش عشایری فارس؛ تفاهم نامه چهارجانبه توسعه همکاری های مشترک در جهت ارتقاء شاخص های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و معیشتی جامعه هدف عشایری استان فارس منعقد گردید.

عبدالحمید کریمی مدیرکل امور عشایر فارس گفت عشایر بعنوان یکی از سه جامعه شهری، روستایی و عشایری نقش موثری در رشد و تعالی اهداف نظام جمهوری اسلامی داشته است که با کمترین چشمداشت بعنوان یک قشر مولد، حافظ امنیت، حافظ محیط زیست و منابع طبیعی و... نقش موثری داشته اند.

کریمی در ادامه افزود یکی از مباحثی که در ارائه خدمات به جامعه عشایری استان مغفول مانده است، ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی است، لذا در همین راستا طی مکاتبات و پیگیری های مستمر با ایمانیه استاندار فارس، برای اولین بار در استان فارس، اولین جلسه شورای فرهنگی عشایری استان برگزار گردید که منجر به دستور استاندار فارس مبنی بر تشکیل معاونت فرهنگی و اجتماعی در اداره کل امور عشایر فارس گردید.

مدیرکل امور عشایر فارس با اشاره به اولین جلسه شورای فرهنگی عشایر استان گفت، از دیگر مصوبات این جلسه دستور استاندار فارس در راستای پیاده سازی آئین نامه ساماندهی عشایر و در جهت انعقاد تفاهم نامه فرهنگی و اجتماعی با تمامی دستگاه های اجرائی استان بوده است که اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) در این مورد پیش قدم بوده است.

مرتضی موصلی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس نیز افزود عشایر از گذشته بعنوان خیرین و عاملین اجرای احکام الهی در استان فارس بوده اند، بطوریکه عشایر استان در ادای فریضه زکات و کمک های مومنانه و خیرین عشایری نقش بسزایی داشته اند.

موصلی در ادامه گفت این اداره کل توانایی های گسترده در سطح استان و کشور را در اختیار دارد که باعث گردیده منابع متنوع استانی و ملی در دسترس این اداره کل باشد لذا میتوان در راستای پیشبرد اهداف عالیه جامعه هدف عشایری از آن بهره برد.

وی با اشاره به اینکه باید جامعه هدف عشایری خدمات گیرنده مشخص گردند گفت بسیاری از ظرفیت های خدمات مشاوره ای خانواده، ازدواج، تحصیلی، اردوهای سیاحتی و زیارتی، خرید تضمینی صنایع دستی، توزیع اقلام زندگی عشایری، حضور در مناطق عشایر و بررسی مشکلات عشایر و... در دسترس عشایر استان فارس خواهد بود و باید نقش آنها در برنامه های این اداره کل بصورت ویژه مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس از اهداف تفاهم نامه چهارجانبه با ادارات عشایری استان به بهبود وضعیت معیشتی و درمانی عشایر، ارتقاء شاخص های فرهنگی و اجتماعی، همکاری در کاهش فقر و توانمندسازی عشایر و... اشاره نمود.

ادامه مطلب ...

تفاهم نامه دو جانبه فرهنگی اجتماعی اداره کل امور عشایر فارس و کمیته امداد امام خمینی (ره) منعقد شد

1402/02/10 - 08:43:43
تفاهم نامه دو جانبه فرهنگی اجتماعی اداره کل امور عشایر فارس و  کمیته امداد امام خمینی (ره) منعقد شد

در نشست مدیران کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس و اداره کل امور عشایر فارس، تفاهم نامه دو جانبه کمیته امداد امام خمینی(ره) و اداره کل امور عشایر فارس با موضوع استفاده و بهره گیری حداکثری از توان و ظرفیت های طرفین، هم افزایی و تعامل سازنده برای رفع نیازها و مشکلات جامعه عشایری استان فارس منعقد گردید.

کریمی مدیرکل امور عشایر فارس گفت یکی از مباحثی که در ارائه خدمات به جامعه عشایری استان مغفول مانده است، ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی است، لذا در همین راستا طی مکاتبات و پیگیری های مستمر با ایمانیه استاندار فارس، برای اولین بار در استان فارس، اولین جلسه شورای فرهنگی عشایری استان برگزار گردید که منجر به دستور استاندار فارس مبنی بر تشکیل معاونت فرهنگی و اجتماعی در اداره کل امور عشایر فارس گردید و از دیگر مصوبات این جلسه دستور استاندار فارس در راستای پیاده سازی آئین نامه ساماندهی عشایر و در جهت انعقاد تفاهم نامه فرهنگی و اجتماعی با تمامی دستگاه های اجرائی استان بوده است که اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) در این مورد پیش قدم بوده است.

موصلی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس در ادامه گفت این اداره کل توانایی های گسترده در سطح استان و کشور را در اختیار دارد که باعث گردیده منابع متنوع استانی و ملی در دسترس این اداره کل باشد لذا میتوان در راستای پیشبرد اهداف عالیه جامعه هدف عشایری از آن بهره برد.

ادامه مطلب ...
12345678910...آخرین
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top