چهارشنبه 13 اسفند 1399
اداره کل امور عشایر استان فارس

اخبار

انعقاد تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی جهت ارتقاء کیفیت به جامعه عشایری

1399/12/12 - 12:58:16
انعقاد تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی جهت ارتقاء کیفیت به جامعه عشایری

مدیر کل امور عشایر فارس از انعقاد تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی جهت ارتقاء کیفیت به جامعه عشایری خبر داد

روح الله بهرامی اظهار داشت: زندگی اجتماعی اصولاً چیزی جزء ارائه خدمات متقابل بین گروه های متفاوت جامعه نیست و هرچند ارتباط بین انسانها در جامعه بیشتر و گسترده تر و نزدیک تر شود زمینه خدمات  بهترو بیشتری پدید می آید.

وی افزود: به منظور تقویت و هم افزایی و بهره گیری از توان علمی دانشگاه و استفاده از ظرفیت و برنامه های بخش اجرا در برنامه ریزی ، ساماندهی و اجرای برنامه های علمی در حوزه عشایر فارس این تفاهم نامه  بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز و اداره کل امور عشایرانعقاد شد .

مدیر کل امور عشایر فارس اذعان داشت : هدف از این تفاهم نامه استفاده از توان و ظرفیت علمی، آموزشی و پژوهشی در برنامه ریزی، ساماندهی و تولید برنامه های اجرایی و عملیاتی در خصوص جامعه عشایرفارس با در نظر گرفتن کلیه امکانات طرفین اعم از علمی و فنی از طریق هم افزایی، عقد قرار داد و افزایش همکاری دو جانبه در ارائه خدمات متقابل و استفاده از ظرفیت ها و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری طرفین در راستای تحقق اهداف مشترک است .

ادامه مطلب ...

انتصاب معاونت توسعه و منابع انسانی اداره کل امور عشایر فارس

1399/12/06 - 15:59:29
انتصاب معاونت توسعه و منابع انسانی اداره کل امور عشایر فارس

مدیر کل امور عشایر فارس در حکمی معاونت توسعه و منابع انسانی اداره کل امور عشایر فارس را منصوب نمودند.

روح الله بهرامی درحکمی اسماعیل زارعی را به سمت سرپرست معاونت توسعه و منابع انسانی منصوب کرد.

در این حکم آمده است: امید است با استعانت از پروردگار متعال و استفاده بهینه از قابلیت های گسترده از جامعه عشایری در راستای سیاست های دولت محترم تدبیر و امید در بررسی و پیگیری وظایف محوله و ارایه خدمات مطلوب به جامعه هدف موفق و موید باشید.

حکم انتصاب اسماعیل زارعی امروز چهارشنبه 6 اسفند ماه درمراسمی توسط مدیر کل امورعشایر فارس به وی ابلاغ و از زحمات محسن محمدی معاونت پیشین این اداره کل تقدیر و تشکر به عمل آمد. 

مدیر کل امور عشایر فارس در این مراسم اظهار داشت:استفاده از توان نیروهای مجموعه به عنوان یک محور می تواند انگیزه را در سایر همکاران دوچندان کند که بتوانیم به کمک یکدیگر در رشد و تعالی سازمانی گام موثر برداریم.

روح اله بهرامی افزود: امیدواریم با برنامه ریزی و سیاست گذاری در حوزه نیروی انسانی که سرمایه اصلی هر مجموعه تلقی می شوند بتوانیم با بهره گیری از تمام ظرفیت در مجموعه استفاده ، تا شور و اشتیاق در مجموعه حفظ شود .

ادامه مطلب ...

بهره مندی 200خانوار عشایری تیره چهارراهی از نعمت آب پایدار

1399/11/20 - 19:21:40
بهره مندی 200خانوار عشایری تیره چهارراهی از نعمت آب پایدار

مدیر کل امور عشایر فارس در نهمین روز از دهه فجر در آیین کلنگ زنی حفر و تجهیز چاه آب شرب تیره چهارراهی از بهره مندی ۲۰۰ خانوار عشایری از نعمت آب سالم و پایدار خبر داد.

معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس در آیین کلنگ زنی حفر و تجهیز چاه آب شرب تیره چهارراهی گفت: مقاومت، شهامت و ایثار از ویژگی بارز عشایر است که با تقدیم ۲ هزار شهید عشایری در هشت سال دفاع مقدس در استان فارس آن را به اثبات رسانده اند.

 لقمانی با اشاره به اینکه در هر چادر عشایری یک کارگاه تولیدی کوچکی وجود دارد افزود: امروزه ۲۵ درصد گوشت قرمز،32 درصد صنایع دستی کشور توسط جامعه عشایری تولید می‌شود،که نقش بسزایی در اقتصاد و رونق کشور دارند،که نقش بسزایی در اقتصاد و رونق کشور دارند.

وی تصریح کرد: در چند سال اخیر بیشتر مناطق عشایری استان فارس از نعمت آب سالم و بهداشتی پایداربرخوردار شده‌اند که بیانگر این است که در دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به جامعه عشایری شده است .

 مدیر کل امورعشایر فارس اذعان داشت : شاخص برخورداری عشایر از آب پایدار ۴۳ درصد بوده که در دو سال اخیر به شاخص برخورداری به۶۳ درصد رسیده است.

بهرامی با بیان اینکه تمام فعالیت های سازمان امور عشایر ایران در راستای حمایت از جامعه عشایری است افزود: تلاش خواهیم کرد که عشایر در تمام مناطق استان بتوانند از تمام ظرفیت ها جهت برخورداری از تامین آب سالم پایدار استفاده کنند.

وی درادامه اذعان داشت : امیدواریم در چند سال آینده بتوانیم آبرسانی سیار را به طور کامل حذف کنیم و همه عشایر بتوانند از آب پایدار برخوردار شوند .

در حاشیه بر گزاری این مراسم از سایت های اسکان نجف آباد و مهکستان بازدید به عمل امد.

ادامه مطلب ...

سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبتی مبنا، برای اولین بار در جامعه عشایر اجرا شد

1399/11/12 - 22:23:36
سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبتی مبنا، برای اولین بار در جامعه عشایر اجرا شد

مدیر کل امور عشایر فارس در نشست خبری ۱۲ بهمن ماه گفت: در سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبتی مبنایی، با استفاده از داده‌های ادواریِ نگهداری‌شده در ثبت جمعیت، ثبت املاک و مستغلات، ثبت فعالیت و ثبت کسب‌وکار و از طریق فرآیند تطابق داده‌های موجود در منابع اداری و به‌کارگیری شماره‌های شناسایی شخصی، نسبت به تولید اطلاعات آماری مورد نیاز اقدام می‌شود.

 روح الله بهرامی اظهار داشت: با این رویکرد، ضمن اینکه زمان و هزینه‌های گردآوری و تولید داده‌های آماری سرشماری‌ها به‌شدت ‌کاهش می‌یابد، با نیروی انسانی نسبتاً محدودی، یک سیستم جامع ثبت‌های آماری باکیفیت و پایدار برای همیشه ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به سفر رییس قوه قضاییه و تصویب تشکیل شورای حل اختلاف در مناطق عشایری گفت: همزمان با ایام دهه فجر شورای حل اختلاف عشایری در شهرستان شیراز آغاز به کار خواهد کرد.

وی اظهار داشت: در دهه فجر فرآیند توزیع 1800 پنل خورشیدی برای خانوار عشایری فاقد برق در سطح استان آغاز می شود.

مدیر کل امور عشایر فارس با بیان اینکه به منظورگسترش عدالت اجتماعی، کاهش فاصله برخورداری جامعه عشایری نسبت به جوامع روستایی و شهری، تامین سلامت و ارتقای سطح خدمات بهداشتی، درمانی و توسعه پوشش بیمه اجتماعی و درمانی افزایش خدمات حمایتی در مناطق عشایری 38 کانکس سیار خانه بهداشت به همت دانشگاه علوم پزشکی در مناطق عشایری استان راه‌اندازی شد، افزود: بهورزان خانه بهداشت ها از فرزندان عشایری هستند که دوره های یکساله بهورزی را آموخته اند .

وی افزود: تاکنون 900 هزار راس دام سبک عشایری پلاک کوبی و دو هزار و 100 جلد شناسنامه کارت تردد برای دام عشایر صادر شده است.

مدیر کل امور عشایر فارس بیان داشت: براساس ظرفیت قانونی که در جامعه عشایری وجود داردعلاوه بر ۵۷ پروژه عمرانی قابل افتتاح در مناطق عشایری ۱۵ پروژه از بند ه تبصره ۴ قانون بودجه سال ۹۹ استان فارس عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

 در پایان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شورا‌های شهر، روستا و عشایری، گفت: امسال برای 220 تیره عشایری انتخابات شورای عشایر در فارس برگزار می‌شود.

ادامه مطلب ...

افتتاح ۵۷ پروژه عمرانی در مناطق عشایری استان فارس

1399/11/12 - 22:14:16
افتتاح ۵۷ پروژه عمرانی در مناطق عشایری استان فارس

مدیرکل امور عشایر فارس از افتتاح ۵۷ پروژه عمرانی قابل افتتاح در دهه فجر خبر داد.

روح الله بهرامی در نشست خبری با اصحاب رسانه در دوازدهم بهمن ماه با اشاره به اینکه در ایام دهه فجر 193 پروژه مختلف به ارزش 470 میلیارد تومان در مناطق روستایی و عشایری استان فارس به بهره برداری می رسد، گفت :در سطح استان فارس 57 پروژه عمرانی به ارزش 9 میلیاردو 500 میلیون تومان به بهره برداری می رسد ، که حدود 950 خانوار از خدمات بهره‌مند خواهند شد و در سطح مناطق عشایری کشور 288 پروژه با اعتباری بالغ بر 130 میلیارد تومان اجرا خواهد شد، که 21 هزار خانواده عشایری از این پروژه ها بهره می بردند.

مدیر کل امور عشایر فارس گفت:این پروژه ها شامل حفر و تجهیز چاه، برق رسانی، احداث ذخیره آب ، زیر سازی راه عشایری، کانکس جهت مدرسه عشایری، خرید حمل و نصب حمام خورشیدی، احداث پل و غیره می باشد.

روح الله بهرامی افزود :سازمان امور عشایری فارس به عنوان سازمان توسعه ای و چند پیشه وظایف متعددی را به عهده دارد و به عنوان پشتیبان اقتصاد تولید محور جامعه عشایری نقش ایفاد می کند.

وی بیان داشت: از هفت پروژه شاخص مناطق عشایری کشور در استان فارس پروژه تامین آب سایت های اسکان امامزاده محمد و سرو نخودی و حفر و تجهیز چاه جنگل شدید شهرستان سروستان با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان جهت بهره مندی ۲۱۲ خانوار عشایری به بهره‌برداری خواهد رسید.

ادامه مطلب ...

جلسه مجمع کارکنان اداره کل امور عشایر فارس برگزار شد

1399/11/06 - 12:16:54
جلسه مجمع کارکنان اداره کل امور عشایر فارس برگزار شد

مدیر کل امور عشایر فارس در این گردهمایی بر عدالت، تعهد، آسیب شناسی ، دلبستگی و فرهنگ سازمانی تاکید کرد و نقش کارکنان در رشد و اعتلای اداره کل امور عشایررا مسئولیت پذیری اجتماعی  خواند .

روح اله بهرامی با توضیح اینکه اساس توسعه و پیشرفت هر سازمانی نیروی انسانی آن سازمان می باشد افزود: همانگونه که در سال 98 در ارزیابی و عملکرد دستگاه ها اجرایی در بعد شاخص های اختصاصی به اداره کل امور عشایر به عنوان دستگاه برتر انتخاب شد و امیدواریم با سعی وتلاش، انسجام، همدلی و توانمندی کل مجموعه دوباره بتوانیم گام های بلندی در پیشرفت مجموعه برداریم،و با ایده های نو به رتبه های بالایی دست یابیم.

وی اظهار داشت:  پیشرفت شغلی هر فرد رابطه مستقیمی با علاقمندی او از شغلش دارد که مهمترین آن رضایتمندی کارکنان از شغل خود است و تمام سعی و تلاش مجموعه رضایتمندی ارباب رجوع و همکاران بوده که باتوجه آسیب شناسی و فرهنگ سازمانی و ارائه خدمات رسانی بهتر بتوانیم به تعالی سازمانی برسیم.

مدیر کل امور عشایر بیان داشت: پشتکار، انضباط شخصی، خلاقیت و شایستگی از مولفه های مورد توجه در ارزیابی کارکنان بوده و در انتصابات سعی شده است اصل شایستگی و کارآمدی لحاظ شود.

بهرامی در این جلسه توجه به رفاهیات کارکنان همواره مورد توجه شورای مدیران بوده است.

در پایان هریک از مدیران واحدها و کارکنان به بیان پیشنهادات و دیدگاه های خود پرداختند و نقاط قوت و ضعف مجموعه رابیان نمودند.

ادامه مطلب ...

افزایش ۲۵درصدی تولید خوراک دام کارخانه قشلاق فیروزاباد

1399/10/28 - 13:30:00
افزایش ۲۵درصدی تولید خوراک دام کارخانه قشلاق فیروزاباد

مدیرکل امور عشایر فارس با اشاره به اینکه تولید کارخانه خوراک دام قشلاق فیروزاباد در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته افزود: عمدتا تولیدات این کارخانه بین دامداران عشایر توزیع می شود.

روح الله بهرامی بیان داشت: در سال جاری تاکنون 60هزار تن انواع علوفه دامی با همکاری شرکت‌های تعاونی عشایری و اتحادیه مرکزی تعاونی در مناطق مختلف عشایری استان در اختیار دامداران عشایری قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: موضوع تغذیه دام، اهمیت و جایگاه نقش تغذیه در افزایش ضریب تبدیل از جمله برنامه های کاربردی سازمان امور عشایری می باشد.

مدیر کل امور عشایر فارس اظهار داشت: در سال جاری توصیه به مصرف علوفه ترکیبی و بهره گیری از انواع علوفه در تغذیه دام و استفاده گسترده از کنسانتره دامی از جمله موضوعاتی بوده که مورد تاکید سازمان امور عشایر ایران بوده است.

روح الله بهرامی گفت: با کاهش میزان بارندگی در سال جاری تقاضا برای علوفه دستی به شدت افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه نقدینگی کافی برای خرید علوفه در اتحادیه عشایری وجود دارد، و به زودی ۴۵۰۰ تن علوفه در مرحله بارگیری قرار داردکه بین دامداران عشایر توزیع میگردد افزود: خوشبختانه تاکنون همه محموله های اختصاص یافته از سامانه بازار گاه به موقع خریداری،حمل و توزیع شده است .

ادامه مطلب ...

مسئولان باید وکیل مدافع عشایر باشند

1399/10/24 - 13:51:42
مسئولان باید وکیل مدافع عشایر باشند

رئیس کل دادگستری استان فارس بابیان اینکه با تشکیل جلسات وسرکشی متعدد از نزدیک می توانیم مشکلات عشایر را لمس کرد افزود: مسئولان باید وکیل مدافع عشایر باشند و برای رفع مشکلات عشایر همواره پیش قدم و از تمام امکانات و توانمندی سایر دستگاه ها استفاده ، تاگامی موثر برای رفع آن بردارند تا حقی از عشایر تضییع نگردد.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی  در بازدید از مناطق عشایری شهرستان سروستان اظهار داشت:عشایر جامعه زحمتکش و مولد هستند چرا که با کمترین امکانات بیشترین تلاشها را در زندگی انجام می دهد بنابراین سعی می شود که اگرجامعه عشایری در پرونده های قضایی مشکلاتی داشته باشند پرونده های آنان با دقت و بررسی بیشتر حل و فصل شود.

وی تصریح کرد: دانش آموزان عشایری با توجه به شرایط زندگی که دارند از توانمندی ها و هوش بالایی برخوردارند در همین راستا مسئولین مرتبط با توجه به شرایط کنونی جامعه نسبت به خرید لوازم التحریر از قبیل گوشی تبلت، وسایل گرمایشی و  سرمایشی را برای دانش آموزان عشایری تهیه تا دغدغه خانواده عشایرکم شودو برای تحصیل فرزندانشان مجبور نباشند به حاشیه نشینی شهرها اکتفا کنند.  

رئیس  کل دادگستری استان فارس  با اشاره به شیوه زندگی ، شجاعت، روحبه مقاومت ،  فرهنگ عشایر و نیاز به تامین امنیت  و نیازمندی عشایربه سلاح که وجود داردافزود:  با توجه به آسیب پذیری که در این مورد از قیبل قاچاق مهمات  و اسلحه در کشوروجود دارد باید سعی شود با توجه به نیازسنجی های عشایرو با همکاری سپاه عشایر و از طرق قانونی جهت دریافت مجوز اسلحه اقدام گردد.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی با تاکید بر اینکه نیروهای انتظامی، امنیتی و سپاه در مناطق عشایر اقدامات مهمی را انجام داده اندکه بعضاً شاهد تلاش های این عزیزان از قبیل جلوگیری از سرقت های دامی و امنیت عشایر در هنگام کوچ و غیره هستیم  و می بایست تلاش بیشتری برای حفظ و امنیت عشایر باشد تا عشایر بدون دغدغه به امر تولید مشغول شوند.

فرماندار شهرستان سروستان در بازدید از مناطق عشایری سروستان با تاکید بر اهمیت طرح مرتع داری و نقش مهمی که عشایر در اقتصاد کشور دارندافزود:  عشایرباید اقدام به تهیه  طرح مرتعداری کنند تا توازن بین تولید و برداشت از مراتع را اجرا کنند، و از روند  صعودی تخریب  مراتع جلوگیری کنند.

پورزارعی بیان داشت: با نظر مسئولین شهرستان کاشت انجیر و پسته در این اراضی عشایر پیگیری خواهیم کرد تا هم طبیعت و اراضی کمک کنیم  و هم یک درآمد برای عشایر باشد.

روح الله بهرامی مدیر کل امور عشایر فارس نیزدر این بازدید به تشریح اقدامات انجام شده توسط اداره کل امور عشایر در بحث توزیع نهاده های دامی، آرد،  پکیج خورشیدی و سایت های اسکان سرو نخودی و امام زاده محمد و اجرای خطوط انتقال آب شرب سالم و پایدار به طول 20 کیلومتردر مناطق عشایری شهرستان سروستان پرداختند.

ادامه مطلب ...

تنوع بخشی به تولیدات و اشتغال عشایر یکی از سیاست های سازمان امور عشایر می باشد

1399/10/16 - 12:56:18
تنوع بخشی به  تولیدات و اشتغال عشایر یکی از سیاست های سازمان امور عشایر می باشد

 رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت : تنوع بخشی به  تولیدات و اشتغال عشایر یکی از سیاست های محوری سازمان امور عشایر می باشد، که در همین راستا 700 میلیارد تومان پروژه از محل صندوق توسعه ملی و تسهیلات ماده 10 و 12 و همچنین بند ب ماده 52  تعریف شده که تحول عظیمی را در اقتصادعشایر و در ایجاد تنوع اشتغال عشایر در بر خواهد داشت. 

دکتر علایی مقدم با بیان اینکه در راستای حمایت از زنجیره گوشت قرمز در استان فارس مبلغ 55 ملیارد تومان در مرحله اول تسهیلات کم بهره به عشایر فارس تعلق گرفته افزود: در سال 98 اداره کل امور عشایر فارس در رابطه با جذب تسهیلات زنجیره گوشت قرمزازاستانهای پیشتاز بوده است، که با توجه به ارزیابی های انجام شده و کارهای بالقوه که در شهرستان فراشبند  در خصوص طرح زنجیره گوشت قرمز شده است و با توجه به درخواست نماینده و فرماندار شهرستان فراشبند مبلغ 10 میلیارد تومان  در سال 99 تسهیلات ارزان قیمت به عشایر این منطقه اخصاص داده شد.

 وی با اشاره به توسعه های انرژی های نو از جمله پکیج های خورشیدی که مورد تقاضای عشایر این منطقه بود از حدود سیزده هزار و 500 خانوار عشایری  در کشور از پکیج خورشیدی بهره مند می شوند مقدار 1800 پکیج خورشیدی به عشایر فارس تعلق گرفته که از این تعداد مقدار 25 درصد به عشایر فراشبند، قیرو کارزین و فیروزآباد اختصاص که با توجه به تقاضای عشایر تعداد 200 پکیج خورشیدی مجددا از طریق وزارت نیرو درخواست تا در صورت موافقت به عشایر استان اختصاص داده شود.

 دکتر علایی مقدم: در خصوص اعتبارات ارزش افزوده اظهار داشت: مبلغ 160 میلیارد تومان ارزش افزوده در کل کشور به عشایر تخصیص داده شده که مبلغ سه میلیارد و 300 میلیون تومان ارزش افزوده توسط فرمانداری فراشبند به عشایرکوچنده این منطقه اختصاص داده  شده است .

 رئیس سازمان امور عشایر ایران افزود: ظرفیت قانون  در برنامه ششم  را ما به نفع عشایرایجاد کرده ایم که امروز شاهد اجرای پروژه های قابل قبول در بحث زیر ساخت ها و ارتقاء شاخص های برخورداری جامعه عشایری در این شهرستان بوده ایم که یکی از این پروژه ها تامین آب شرب پایدار سالم و بهداشتی سایت اسکان دره گنجشکی شهرستان فراشبند می باشد.

مدیر کل امور عشایر فارس در آیین کلنگ زنی و آغاز عملیات حفرچاه آب شرب سایت اسکان دره گنجشکی  منطقه عشایری نوجین شهرستان فراشبند بیان داشت : اسکان عشایر کاملا اختیاری است با توجه به درخواست ها و تقاضای مکرر عشایر این منطقه جهت سایت اسکان در مراتع عرفی عشایر مجوزهای لازم از دستگاه های متولی اخذ شده است.

وی تصریح کرد: اعتبار این طرح از محل بند ه تبصره 4 به مبلغ 800 میلیون تومان  جهت حفر چاه عمیق آهکی به عمق 200 متر تامین شده است.

مدیر کل امور عشایر فارس اظهار داشت: با اجرای این طرح  حدود 200 خانوار عشایری از طایفه صفی خانی تیره کرملو از نعمت آب پایدار سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد.  

 

ادامه مطلب ...

عشایر بیشترین فایده و اثر گذاری در اقتصاد کشور را دارند

1399/10/16 - 10:38:32
عشایر بیشترین فایده و اثر گذاری در اقتصاد کشور را دارند

رئیس سازمان امور عشایر ایران در جلسه شورای عشایری شهرستان فراشبند بیان داشت: عشایر بیشترین فایده و اثر گذاری در اقتصاد کشور را دارند.

دکترعلایی مقدم اظهار داشت : جمعیت عشایر نسبت به جمعیت شهری و روستایی زیاد نیست  ولی 29 درصد دام ، 34 میلیون هکتار مراتع معادل 59 درصد از سرزمین جغرافیایی در اختیار عشایر است که همواره هم و غمشان تولید است که معیشت و رفاه مردم مد نظرشان است.

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه های دولت تامین گوشت قرمز است که به طور کلی در کشور معادل هشتصد و 60 هزار تن گوشت قرمز استفاده می شود، که 35 درصد گوشت قرمز از منابع دام سبک توسط عشایر تامین می شود .  

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت:عشایر نقش اساسی پدافند غیرعامل در حفظ امنیت و کیان  کشور، را دارند  و تمام امنیت مرزی کشور را مدیون عشایر هستیم و این تنها به خاطر سلاح غیرت و تعصب به مملکت و، وابستگی به انقلاب، امام و خون شهدا است بنابراین باید مورد حمایت قرار گیرند.

دکتر علایی مقدم با بیان اینکه سازمان امور عشایر در برهه های قبل  به گونه ای تعریف شده بود که فقط ارائه خدمات و پشتیبانی به کوچندگان عشایررا انجام می داد اما با تلاش های بسیار زیادی که در سالهای اخیر انجام شده به یک سازمان فنی و مهندسی تبدیل شده که باید در تمام ابعاد زندگی عشایر نقش ایفاد کندافزود: سازمان امورعشایر ، اتحادیه عشایری و تعاونی ها همواره باید تلاش و توان خود را  به کار گیرد تا که عشایر از ابعاد سیاسی، اجتماعی، رفاهی تقویت شوند .

ردیس سازمان امور عشایر ایران گفت: اقتصاد عشایر مسئله مهمی است و باید تامین شود تا سطح رفاه و معیشت عشایر بالا برود و بتوانند از ظرفیت های قانونی استفاده کنند.

وی با توضیح اینکه شاخص های برخورداری از آب پایدار سالم و بهداشتی تا قبل از انقلاب 5 درصد بوده و بعد از انقلاب اسلامی به 43 درصد رسیده است افزود: در سال 98 و 99  این شاخص به  63درصد رسیده است و این به خاطر استفاده درست از ظرفیت های قانونی به نفع عشایر است .

دکتر علایی مقدم بیان داشت:  در کشور  هزار66 کیلومتر ایلراه عشایری وجود دارد که 12 هزار کیلیومتر از این ایلراه ها در اختیار عشایر استان فارس است که باید تلاش شود از ظرفیت های قانونی استفاده کرد تا ایلراه ها مرمت و بازسازی شود.

ردیس سازمان امور عشایر در مورد آب پایدارسالم و بهداشتی و پکیج های خورشیدی اعتباراتی را به عشایر شهرستان فراشبند اختصاص دادند تا عشایر از این نعمت ها و ظرفیتها استفاده بهینه را داشته باشند.

نماینده مردم شهرستانهای فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای عشایری  اظهار داشت: همه افتخارم این است که خود از جنس عشایر هستم و به طور کامل عشایر را درک کرده تمام تلاش خود را در مجلس جهت رفاه عشایر بکار می گیریم تا عشایر بتواند از تمام ظرفیت های قانونی استفاده کند.

دکتر فروردین تصریح کرد:  اجرای موفق طرح های پایدار اشتغال عشایری موجب کاهش مهاجرت به شهرها، درآمد زایی و کمک به اقتصاد و معیشت خانوارهای عشایری، اشتغالزایی جوانان عشایری و پایین آمدن نرخ بیکاری در جامعه عشایری می شود بنابراین زمان تسهیلات بانکی به عشایر بایستی در زمان خاص انجام شود.

وی تصریح کرد: خدمات رسانی به عشایر بایست به نحو مطلوبی صورت گیرد و تمامی ادارات و دستگاه های اجرایی  می بایست نگاه ویژه ای به جامعه ی عشایری داشته باشند.

 در ادامه نیاز به نقدینگی بیشتر درحوزه آبرسانی،افزایش سهمیه تسهیلات  گوشت قرمز، تخصیص کد آبادی ،مرمت و مخلوط ریزی وآسفالت جاده خرمایک دشت پلنگ،اعتبارات ارزش افزوده در اختیار اداره کل امور عشایر قرار گیرد ،افزایش سهمیه پنل خورشیدی،تصویب قانون جهت مرتفع نمودن مشکلات عشایر به صورت ساختاری و ریشه ای مورد بحث و تبادل نظر شد.

ادامه مطلب ...

هر گونه تحول در جامعه عشایری مستلزم داشتن ظرفیت قانونی است.

1399/10/15 - 13:22:45
هر گونه تحول در جامعه عشایری مستلزم داشتن ظرفیت قانونی است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در جلسه شورای عشایری شهرستان قیر و کارزین بیان داشت: عشایر نقش بسیار اساسی و کلیدی در کشور دارند وهر گونه تحول در جامعه عشایری مستلزم داشتن ظرفیت قانونی است.

دکترعلایی مقدم فقر قوانین مرتبط با جامعه عشایری در برنامه های توسعه ای را یکی از دلایل عقب ماندگی جامعه عشایری در سنوات قبل دانست وافزود: در صورتی که در برنامه ششم توسعه کشور 17 بار از عشایر نام برده که خود مبین عزم راسخ مسئولین در توسعه همه جانبه جامعه عشایر است.

وی  با توضیح اینکه اعتبارات ارزش افزوده یکی از ظرفیت های قانونی عشایر است اظهار داشت: دولت مکلف است  نسبت به ارتقای شاخص های توسعه جامعه عشایری سالیانه به میزان 5 درصد تا پایان برنامه ششم را به عشایر اختصاص دهد .

ردیس سازمان امور عشایر ایران گفت: یکی از اقدامات این سازمان برداشت از صندوق توسعه ملی جهت جامعه عشایر به اذن مقام معظم رهبری است که امیدواریم با همکاری فراکسیون عشایری مجلس و تعامل دولت ردیف بودجه ای مستقل راه های عشایری در بودجه سال آینده لحاظ شود.

دکتر علایی مقدم بیان داشت:  جهت حمایت از زنجیره گوشت قرمز در جامعه عشایری استان فارس و در راستای سال جهش تولید  در سال 98 مبلغ 55 میلیارد تومان تسهیلات توسط عشایر استان فارس جذب شده است تا در بحث تولید گوشت قرمز و پرواربندی دام به خودکفایی برسند.  

نماینده مردم شهرستانهای فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای عشایری  اظهار داشت: امروز قسمتی از اقتدار کشور مدیون غیرتمندی و شجاعت عشایر هستیم.  

دکتر فروردین جهت ارتقاء سطح سواد دانش آموزان عشایری خواستار اختصاص سهمیه ویژه در کنکور به فرزندان عشایری شد.

وی تصریح کرد: خدمات رسانی به عشایر بایست به نحو مطلوبی صورت گیرد و تمامی ادارات و دستگاه های اجرایی  می بایست نگاه ویژه ای به جامعه ی عشایری داشته باشند.

در ادامه این جلسه در مورد صادرات دام زنده، ارتقاء جایگاه حقوقی پروانه چرای دام عشایر، احیاء میادین دام و کشتارگاه های دامی، افزایش سقف و تعداد تسهیلات  عشایری،  پنل های خورشیدی ، تخصیص کد آبادی و تسهیل ارائه خدمات به سکونتگاه های عشایری بحث و تبادل نظر شد.

گفتنی است این جلسه با حضور دکتر فروردین نماینده مردم شهرستانهای فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین در مججلس شورای اسلامی، دکتر علایی مقدم رئیس سازمان امور عشایر ایران، دکتر نعمت الهی مدیر کل بهسازی و امور تولید سازمان امور عشایر کشور، مهندس خرم مدیر عامل اتحادیه مرکزی تعاونی های عشایری کشور، حجه الاسلام اکبری امام جمعه شهرستان، مهندس بهرامی مدیر کل امور عشایر فارس و دکتر حیاتی و دکتر محمدی معاونین مدیر کل امور عشایر فارس، کریمی فرماندار شهرستان قیروکارزین و جمعی از مدیران ومسئولان شهرستان درسالن جلسات فرمانداری شهرستان قیرو کارزین برگزار شد.

 

 

ادامه مطلب ...

خدمت به عشایر، خدمت به اقتصاد و توسعه مردم کشور است.

1399/10/11 - 18:57:23
خدمت به عشایر، خدمت به اقتصاد و توسعه مردم کشور است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان داراب با تاکید بر اینکه عشایر جمعیتی تولید کننده هستند افزود: خدمت به عشایر، خدمت به اقتصاد و توسعه مردم سراسر کشور است.

اصغرفرودی در جلسه شورای عشایری داراب بیان داشت : با توجه به تغییر و نحوه زندگی عشایر نگهداری دام با مشکلات زیست محیطی به همراه است و نیاز مجتمع دامداری از جمله نیازهای عشایراین منطقه می باشد.

وی تصریح کرد: ساخت مجتمع دامداری شاهد افزایش تولید درآمد و اشتغال پایدار در مناطق عشایری خواهیم بودوبا استقبال عشایرو تلاش مسئولین امیدواریم در این طرح پیشرفت خوبی داشته و کمک شایانی به عشایر مولد شهرستان داراب باشد. 

فرماندار شهرستان داراب گفت: ساختن مدرسه از جمله کارهایی است که رضایت خداوند متعال را در پی دارد، و درصدد آن هستیم که با کمک اداره نوسازی و با همیاری خیرین نیک اندیش و اعتبارات شهرستان مدرسه عشایری را، احداث نماییم تا جوانان عشایر بتوانند از این نعمت برخوردار و به مدارج بالاتری دست یابند.

وی اظهار داشت: عشایر در تمام برهه ها همواره پشتیبان کشور بوده آمد از این روحق عشایر است که از تمام خدمات بهره مند شوند در این راستا از ادارات متولی خواست تا پیگیر برق رسانی به عشایر علی آباد شوند تا آنان نیز از خدمات دولت استفاده کنند.

ادامه مطلب ...

برگزاری جلسه شورای عشایری فیروزآباد

1399/10/11 - 16:04:25
برگزاری جلسه شورای عشایری فیروزآباد

فرماندار شهرستان فیروزآباد در جلسه شورای عشایری با بیان اینکه عشایر ازسخت کوش ترین و صادقانه ترین افراد اجتماع هستند که با کمترین امکانات زندگی خود را در عین صفا و صمیمیت سپری می کنندافزود: با توجه به نیاز سنجی های انجام شده توسط اداره کل امور عشایر در مناطق عشایر فیروزآباد جهت رونق به اشتغال عشایر اعتبارات ارزش افزوده سهم عشایر به تکمیل پروژه های عمرانی کارگاه صنایع دستی و آبرسانی سایت کانون دهویه موصلو اختصاص داده می شود. 

سید کمال علوی اظهار داشت عشایر مردمان پر تلاشی هستند که در سراسرکشور نقش مهمی در چرخه اقتصادی جامعه دارند؛ چراکه آنها با سخت کوشی برای تامین نیازهای جامعه تمام تلاش خود را به کار گرفته از این رو آمادگی خود و مجموعه فرمانداری و سایر مدیران شهرستانی را در ارائه خدمات بهتر به این قشر از جامعه اعلام نمود.

مدیر کل امور عشایر فارس در جلسه شورای عشایری فیروزآباد گفت: جامعه عشایری گرچه جمعیت كمی نسبت به جامعه شهری دارند اما تاثیرگذاری این قشر در عرصه تولید و اقتصاد كشور و نیز امنیت به مراتب پررنگ و تعیین كننده است.

روح الله بهرامی با بیان اینکه خدمات به کوچندگان جزء وظایف سازمان امور عشایر است وعملیات اجرایی اسکان به صورت اختیاری در مناطق عرفی واسکان عشایر می باشد افزود: تامین آب و زیر ساخت ها در کانون ها از ضروریات است و باید به جد پیگیری شود.

وی بیان داشت: زندگی عشایر در عین سادگی یک جاذبه مهم گردشگری محسوب وصنایع دستی عشایر یکی دیگر از جذابیت های زندگی عشایر می باشد که تکمیل پروژه کارگاه صنایع دستی سایت اسکان مهکویه می توان با فراهم کردن زیر ساختها لازم به تولید و اشتغال عشایر رونق داد.

مدیر کل امور عشایرتصریح کرد: با وجود همه جذابیت که در زندگی عشایری حاکم است پایین بودن درآمد عشایر در صنایع دستی به خاطر شرایط روز جامعه و بیماری کرونا و جلوگیری از تغییر شغل آنان و مهاجرت به شهرها خواستارمساعدت وهمدلی مسئولان و متولیان امر درجهت بهبود شرایط زندگی و تولید عشایردر صنایع دستی شدند . 

در پایان مقرر گردید به منظور مرمت و بهسازی راههای عشایری و تامین آب پایدار و احداث آب انبار در مناطقی که اداره امور عشایر شهرستان بررسی و تایید نموده اعتبارات مورد نیاز از محل ارزش افزوده سهم عشایر شهرستان تخصیص داده شود. 

گفتنی است شهرستان‌ فیروزآباد محل زندگی بخشي از عشاير ایل قشقايي از طوايف عمله-كشكولي كوچك –جبل انارويه –متفرقه محلي فيروزآباد به تعداد 2007 خانوار مي باشد

ادامه مطلب ...

نباید حق عشایر تضییع گردد

1399/10/11 - 15:52:53
نباید حق عشایر تضییع گردد

نباید حق عشایر تضییع گردد.

فرماندار شهرستان بیضاء در جلسه شورای عشایری گفت: عشایر مردمانی سخت کوش و بی ادعا هستند که با زندگی ساده و بی آلایش به حفظ آداب و رسوم همت گمارده و به تولید مایحتاج ضروری جامعه مشغولنددر این راستا سعی می شود اعتبارات خوبی هم برای خدمات دهی به کوچندگان در پروژه های مختلف اختصاص داده تا دین خود را به عشایر ادا کنیم و این حداقل کاری است که می توان در مورد عشایر انجام داد تا حقی از عشایر تضییع نگردد.

همتی بیان داشت: درخواست های عشایر بیشتر در مورد اسکان و ساماندهی به عشایر می باشد از این رو تمام تلاش خود و مجموعه فرمانداری را در خصوص ارائه خدمات به جامعه عشایری اعلام، که در همین راستا می طلبد تا متولیان دستگاه های اجرایی با این قشر زحمت کش ومولد همکاری مضاعف داشته باشند.  

مدیر کل امور عشایر فارس در جلسه شورای عشایری، عشایر را حافظان واقعی منابع طبیعی خواند و تاکیدکرد: لازم است عشایر بیش از پیش در حراست و حفاظت از عرصه های منابع طبیعی و محیط زیست مشارکت داشته باشند.

روح الله بهرامی با بیان اینکه زندگی عشایر به مراتع و طبیعت وابسته است و از همین رو حفاظت از طبیعت و محیط زیست به نفع خود آنها است .

وی در این جلسه از منابع طبیعی شهرستان خواستار واگذاری عرصه ها و طرح های مرتعداری به عشایر شد و افزود: تمام تلاش عشایر این است که از منابع طبیعی و به ویژه مراتع حفاظت کرده و از جاذبه های آن در تمام زمینه ها بهره مند شوند.

  مدیر کل امور عشایر اظهار داشت زندگی در چادر بسیار سخت و دشوار است، ولی طرح اسکان عشایر کاملا به صورت اختیاری می باشد به طوری که گروهی از عشایر در مناطق عرفی و مراتع خود درخواست اسکان داشته باشند اداره کل امور عشایرجهت بررسی ومطالعه واخذ مجوزهای لازم از سوی دستگاه های اجرایی نهایت همکاری را با آنها دارد.

وی طرح ملی و حمایت از صندوق های خرد زنان را یکی از فعالیت های مهم اداره کل دانست و اظهار داشت: این صندوق ها در روابط محلی و تحکیم روابط اجتماعی زنان موثر است از این رو زنان هم می تواند با مشارکت و عضویت در این صندوق ها از تسهیلات کم بهره استفاده کنند که به استقلال و اعتماد به نفس لازم برسند و هم در، رونق درآمد خانواده واقتصاد کشور نقش بسزایی داشته باشند.  

بهرامی در این جلسه بیان داشت: تجهیزساختمان اداری و تامین تجهیزات آن، تشکیل شرکت های تعاونی عشایری، تشکیل بسیج عشایری، ساماندهی عشایر متقاضی اسکان از جمله اقداماتی است که سعی می شود در این شهرستان تازه تاسیس انجام شود.

ادامه مطلب ...

حضور مهندس بهرامی مدیر کل امور عشایر فارس در برنامه تلویزیونی کاشانه

1399/09/26 - 21:31:10
حضور مهندس بهرامی مدیر کل امور عشایر فارس در برنامه تلویزیونی کاشانه

حضور مهندس بهرامی مدیر کل امور عشایر فارس در برنامه تلویزیونی کاشانه

ادامه مطلب ...

تاثیرکرونا در بوم گردی وگردشگری عشایری استان فارس

1399/09/25 - 12:54:24
تاثیرکرونا در بوم گردی وگردشگری عشایری استان فارس

مدیر کل امور عشایر فارس گفت: جامعه  عشایر کوچنده  فارس  به دلیل شیوه زندگی و فرهنگ و سنت های اصیل و ارزشمند و  ارتباط تنگاتنگ با جاذبه های طبیعی، یکی از جوامع تاثیرگذار در اقتصاد گردشگری می تواند می باشد، در این راستا بوم گردی یا اکوتوریسم در جامعه عشایر، به دلیل اینکه عشایر سالیان سال در یک زیست بوم خاص زندگی می کنند، موجب رشد و پایداری زیست بوم شده و می توانند در زمینه بوم گردی مشارکت و فعالیت داشته باشند.

روح الله بهرامی اظهار داشت: این صنعت از چندین سال قبل در این استان روندی رو به توسعه را در پیش گرفته بود که هر سال با استقبال بیشتر گردشگران روبرو می شد، اما متاسفانه شیوع ویروس کرونا مانند یک سرعت گیر مانع این حرکت سریع شد.

وی تصریح کرد: هم اکنون بیش از 24کانون فعال بوم گردی عشایری دارای مجوز در قالب اقامتگاههای بوم گردی عشایری در نقاط مختلف ییلاقی و قشلاقی مشغول به فعالیت می باشند که در مناطق قشلاقی  از اواخر زمستان تا اواخر اردیبهشت و در مناطق ییلاقی از اوایل خرداد تا اواخر شهریور یشترین رونق دارد که به دلیل وجود بیماری کرونا عملا فعالیت گردشگری با توجه به نبود گردشگر بسیار کند و راکد شده است

مدیر کل امور عشایر فارس گفت: با توجه به داشتن پرتنوع‌ترين جمعيت عشايري در فارس توسعه گردشگري مي تواند، در ایجاد اشتغال و افزایش درآمد خانوارهای عشایری موثر باشند، که شیوع ویروس کرونا در یک سال اخیرصنعت توریسم و حوزه بوم گردی را بیش از همه درگیر کرده و تعداد گردشگران و بازدیدها به شدت کاهش پیدا کرده و بر این اساس ضربه جبران ناپذیری را به این صنعت وارد شده و به طور کلی می توان گفت متوقف شده و تاثیر منفی بر درآمد خانوار عشایری داشته است.

بهرامی با توضیح اینکه هزینه تولید ومعیشت عشایر تحت تاثیر بیماری کرونا قرار گرفته در این راستا دستگاه های مرتبط و متولی می بایست با اتخاذ تدابیر لازم و ارایه تسهیلات بلند مدت کم بهره مانع توقف کامل  اینگونه اقامت گاههای عشایری بشوند.

شایان ذکر است عشایر استان با سه ايل بزرگ قشقايي، خمسه ، لر( ممسني وبویراحمد) و 8 طايفه مستقل، یک از جوامع مهم و تاثیر گذار در اقتصاد کشور و رونق گردشگری استان می باشد .

 

ادامه مطلب ...

اختصاص یارانه حمل آرد و سوخت به عشایر فارس

1399/09/22 - 14:02:27
اختصاص یارانه حمل آرد و سوخت به عشایر فارس

مدیر کل امور عشایر فارس از، اختصاص یارانه حمل آرد و سوخت برای اولین باربه جامعه عشایر فارس خبر داد.

روح الله بهرامی با بیان اینکه  جمعیت عشایری استان فارس در 1300 منطقه عشایری و 67 درصد عرصه های مرتعی استان در اختیار عشایرمی باشد، و عموماً در مناطق کوهستانی و صعب العبوربه امر تولید مشغولند افزود:  به دلیل دسترسی به نانوایی و همچنین مراکز سیلندر گاز و سوخت ، 23شرکت های تعاونی عشایری در اقصی نقاط استان فارس امر تامین و توزیع آرد و سوخت را انجام می دهند.

وی اذعان  داشت: به منظور کاهش هزینه ها و سهولت در دسترس قرار گرفتن آرد و سوخت  با مصوبه دولت سازمان برنامه و بودجه  کشور بر اساس موافقت نامه مبادله شده این سازمان و اتحادیه دامداران متحرک مبلغ  دو میلیاردو 430 میلیون تومان یارانه آرد و سوخت و سیلندر گاز در اختیار عشایر فارس قرارداده است که بر اساس مصوبه مجامع عمومی شرکت ها ی عشایری  این مبلغ افزایش سرمایه اعضای شرکت های عشایری به حساب شرکت های مذکور واریز گردیده است.

مدیر کل امور عشایرفارس بیان داشت: استان فارس با دارا بودن بیست و هفت هزار و 270 خانوار عشایری معادل 150 هزار نفر جمعیت یکی از استان های پرجمعییت عشایری می باشد که اجرای این طرح قطعاً اثر بخشی بسیار زیادی در بحث تامین به موقع اقلام، آرد و سوخت در بین جامعه عشایری خواهد داشت.

بهرامی افزود: بهره مندی جامعه عشایری از یارانه آرد و سوخت می تواند جبران هزینه های زیادی که برای حمل و نقل وجود دادرد بنماید تا این قشر ازجامعه بدون دغدغه به امر تولید مشغول باشند.

 

ادامه مطلب ...

توزیع بیش از 900 هزار لیتر نفت سفید در جامعه عشایری فارس

1399/09/22 - 12:07:36
توزیع بیش از 900 هزار لیتر نفت سفید در جامعه عشایری فارس

مدیر کل امور عشایر فارس گفت:  با شروع فصل بارش و سرد شدن هوا، از اوایل مهر ماه تاکنون بیش از 900 هزار لیتر نفت سفید و بیش از30 هزار سیلندر گاز مایع بین خانوارهای عشایری توزیع گردیده است .

روح الله بهرامی اذعان داشت: یکی از خدمات رسانی های مهم اداره کل امور عشایر فارس توزیع نفت سفید و گاز مایع از طریق ثبت نام در سامانه الکترو نیکی می باشد.

 وی اظهار داشت: ده هزار و پانصد خانوار عشایری در استان فارس برای دریافت سهمیه نفت  از طریق ثبت نام در سامانه الکترو نیکی اقدام کرده و از این خدمات بهره مند شده اند.

مدیر کل امور عشایر فارس با بیان اینکه سرمایه های ملی از ارزش بالایی برخوردار هستند افزود: به منظور جلوگیری از آتش سوزی مراتع و تامین نیازهای عشایر در 32 جایگاه ذخیره سوخت با عاملیت شرکت تعاونی توزیع نفت سفید و و سیلندر گاز در مناطق عشایری استان انجام می شود.

بهرامی افزود: هدف از اجرای این طرح توزیع عادلانه و نظام مند نمودن فرایند عرضه سوخت به عشایر واقعی، تسریع در امر سوخت رسانی و جلوگیری از تخریب مراتع و خدمات بیشتر به جامعه مولد عشایری است.

گفتنی است 23 شرکت تعاونی تحت نظر اتحادیه تعاونی های عشایری به جامعه مولد عشایری در استان فارس خدمات رسانی انجام می دهند.

ادامه مطلب ...

صدور بیش از 1500 کارت تردد عشایری در استان فارس

1399/09/18 - 13:13:24
صدور بیش از 1500 کارت تردد عشایری  در استان فارس

مدیر کل امور عشایر  فارس گفت:  در راستای اجرای دستور العمل سازمانی مبنی بر لزوم ساماندهی دامداری های عشایر بیش از 1500 کارت تردد عشایری  از شهریور ماه تا کنون صادر شده است .

روح الله بهرامی اذعان داشت: از اهداف صدور کارت تردد و کارت شناسایی دامداری شناسایی عشایر واقعی و همچنین  تسهیل درتردد، جابجایی دام در فصول کوچ بهاره و پاییزه و جلوگیری از قاچاق دام است.

وی با توضیح اینکه از مزایای این طرح هویت‌دار شدن دام، جابه جایی راحت دام در فصل ییلاقی و قشلاقی و جلوگیری از قاچاق دام عشایر است ، تاکید کرد با توجه به پراکندگی عشایر در سطح استان  تمام عشایرجهت صدور کارت  شناسایی دام اقدام کنند تا در فصل بهار جهت کوچ بهاره با مشکل روبه رو نشوند.

مدیر کل امور عشایر فارس با بیان اینکه کارت تردد دام  وهویت گذاری دامدام نشان دهنده هویت دام و صاحب آن است افزود: با همکاری ادارات امور عشایر شهرستان ها و23 شرکت های تعاونی عشایری صدور کارت تردد در حال انجام است و امید است تا پایان سال 1399 با برنامه ریزی و هدف گذاری های انجام شده کارت تردد برای تمام عشایر صادر شود.

بهرامی با توجه به تمهیدات انجام شده در کوچ بهاره ونقل و انتقال دام بدون پلاک گذاری و کارت تردد دام  ممنوع اعلام شده و از سوی نیروی انتظامی سخت گیری های لازم انجام می شودگفت: عشایر  استان ملزم هستند جهت صدور کارت تردد با شرکت های تعاونی همکاری لازم را داشته باشند.

ادامه مطلب ...

تدابیر لازم جهت جلوگیری از هر گونه حوادث انجام شود

1399/09/03 - 16:51:47
تدابیر لازم جهت جلوگیری از هر گونه حوادث انجام شود

جلسه مدیریت بحران با حضور مدیر کل امور عشایر فارس و جمعی از روسای ستادی در سالن جلسات اداره کل امور عشایر فارس برگزار شد 

مدیر کل امور عشایر فارس در این جلسه اظهار داشت : با توجه به اینکه عشایر در مناطق مختلف استان فارس با خطرات زیادی روبه رو هستند باید تدابیر لازم انجام شود تا از بروز حوادث جلوگیری کرد.

روح اله بهرامی افزود:با اطلاع رسانی به موقع عشایر در مناطق مختلف می توان تا حدودی از بحران ها جلوگیری کرد. 

وی با بیان اینکه روسای ستادی و شهرستانی هماهنگی بامدیر یت بحران استان را داشته واقدامات لازم درپیشگیری حوادث غیر مترقبه را انجام دهند.

مدیر کل امور عشایرفارس تصریح کرد: با توجه به سامانه بارشی در استان فارس اکیپ ها به مناطق عشایری جهت بررسی نقاط حادثه خیز اعزام شوند تا با اطلاع رسانی به موقع عشایرازمسیرسیلاب وبستررودخانه ها، از وقوع هر گونه حادثه جلوگیری شود. 

مدیر کل امور عشایر بیان داشت: باید تدابیر لازم در تهیه ملزومات از قبیل پلاستیک ،پتو و مواد خوراکی دیده شود تا در صورت بروز سیل امداد رسانی به عشایر به خوبی انجام شود. 

بهرامی افزود: روسای ادارات در شهرستانها باید هماهنگی لازم را با مدیریت بحران در شهرستانها انجام دهند تا با مدیریت کردن و برنامه ریزی صحیح جهت بهره مندی از این نعمت الهی و حداقل رساندن آسیب های ناشی از آن به جامعه عشایری کمک کرد.

ادامه مطلب ...
123456789
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top