شنبه 25 اردیبهشت 1400
اداره کل امور عشایر استان فارس

اخبار

آیین رونمایی از توزیع پنل های قابل حمل خورشیدی جهت عشایری فارس با دستور وزیر نیرو

1400/02/21 - 15:32:09
آیین رونمایی از توزیع پنل های قابل حمل خورشیدی جهت عشایری فارس با دستور وزیر نیرو

آیین رونمایی از توزیع مرحله اول پنل های قابل حمل خورشیدی عشایری به منظور بهره مندی عشایر از نعمت برق روز سه شنبه از طریق ویدوکنفرانس با دستور وزیر نیرو انجام شد.

در این آیین رونمایی  استاندار فارس ،معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری،  مدیر کل امور عشایر ، مدیرعامل شرکت توزیع برق فارس ، مجری طرح برق روستایی و عشایری شرکت توانیر تهران ، فرماندهی سپاه عشایری، مدیریت آموزش و پرورش عشایری و جمعی از مسئولان استانی حضور داشتند.

استاندار فارس در حاشیه این آیین گفت: اقتصاد تولیدی عشایر نیازمند سیستم پشتیبانی است و خدمات دستگاه های اجرایی باید متناسب با شرایط عشایر کوچنده به صورت قابل حمل اجرا گردد.

رحیمی با بیان اینکه عشایر دارای اقتصاد تولیدی و نماد اقتصاد مقاومتی و تولید کالای ایرانی می باشند ، باید مورد حمایت دولت قرار گیرند افزود : امروز با رونمایی360دستگاه پکیج قابل حمل خورشیدی عشایر از نعمت برق بهره مند می شوند، که با پیش بینی تامین برق 18 هزار خانوار عشایری کوچنده نیز لازم است در دستور کار قرار گیرد تا عشایر غیور نیز از این نعمت بهره مند شوند.

مقام عالی دولت در فارس اظهار داشت : عشایر به خاطر سبک زندگی  ضرورت دارد در مورد تامین برق کانون های اسکان  خودجوش به تعداد 88 کانون  و لحاظ حق آبه شرب انسان و دام عشایری در برنامه ریزی منابع آب از سدهای استان مورد حمایت قرار گیرند

گفتنی است  تعداد 2775  پنل خورشیدی با اعتباری بالغ بر 28 میلیارد تومان برای روشنایی بخشیدن به سیاه چادرهای عشایری فارس در دستور کار قرار گرفته که  در این آیین 360 دستگاه پنل خورشیدی آماده تحویل و مابقی در پایان خرداد ماه 1400 تحویل خانواده های عشایری می شود.

ادامه مطلب ...

صیانت از اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید در جامعه عشایرفارس

1400/02/15 - 13:58:56
صیانت  از اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید در جامعه عشایرفارس

مدیرکل امورعشایر فارس گفت: درجهت تحقق شعار سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی، یکی از استراتژیها و راهبردهای عمده اقتصادی اداره کل امور عشایر استان فارس، علاوه بر حمایت و صیانت از اشتغال موجود و پیشگیری از بیکاری، ایجاد اشتغال جدید در جامعه عشایری به منظور جلوگیری از مهاجرت عشایرازبخش تولید و، ورود به بخش‌های غیرتولیدی و مصرفی و حاشیه‌نشینی در مجاورت شهرها و گاها روستاهامی باشد.

روح الله بهرامی با بیان اینکه زندگی عشایری نماد اقتصاد مقاومتی و نمونه بارز تولید کالای ایرانی است و این جامعه به علت  زندگی در عرصه های مرتعی به نوعی نماد جامعه سبز بوده و به علت توانمندی تولیدی آنها در امنیت غذایی و معیشت پایدار کلان و خرد کشور نقش بی دلیلی دارند، افزود: اساسا مهاجرت از جامعه تولیدکننده به جامعه مصرف‌کننده پدیده مذمومی است که باعث نابودی اقتصاد تولیدی می‌شودو می بایست این نوع اقتصاد مورد پشتیبانی قرار گیرد.

وی اظهار داشت: با توجه به تکالیف ایجاد اشتغال در سطح استان جهت دستگاه‌های اجرایی، این اداره کل در سال 1399 متعهد به ایجاد 392 اشتغال موقت و دائم بوده که خوشبختانه در سه محور بهسازی امور تولید، خدمات مطالعاتی و عمرانی و فعالیتهای مربوط به تشکلهای عشایری، موفق به ایجاد 443 اشتغال گردیده و توسط اداره مطالعات در سامانه رصد اشتغال ثبت شده است.

گفتنی است برنامه ایجاد و اشتغال سال 1400 اداره کل امور عشایر فارس با برش شهرستانی تهیه و جهت اجرا ابلاغ شده است.

ادامه مطلب ...

تاثیرات خشکسالی در مناطق عشایری فارس

1400/02/08 - 08:59:06
تاثیرات خشکسالی در مناطق عشایری فارس

مدیر کل  امور عشایر فارس گفت : دام، کوچ و مرتع" مبنای معیشت و اقتصاد تولیدی جامعه عشایر را تشکیل میدهند و این جامعه به علت نوع معیشت و الگوی زندگی، اولین گروهی است که مستقیما تحت تاثیر پدیده خشکسالی بویژه خشکسالی اقتصادی واجتماعی قرار میگیرد.

روح الله بهرامی با بیان اینکه حرکت جوهره جامعه عشایری است و جامعه عشایری چه در حال کوچنده و چه اسکان یافته دارای اقتصاد تولید محور است و تمام اعضای خانوار از خردسال تا بزرگسال در فرایند تولید دخیل می باشند افزود:  ارتباط مستقیم زندگی عشایر با منابع طبیعی و شرایط زیست محیطی قلمروهای کوچ هر ساله شرایط، ترسالی و خشکسالی مناطق استقرارشان بر نحوه تعلیف دام و تبع آن رشد و پرورش دام و هزینه های تولید تاثیر بسزایی دارد .

وی اظهار داشت: سه عامل آب، علوفه و مرتع نیز بر فعالیت های تولیدی و معیشتی عشایر تاثیرات محدود کننده زیادی دارد که می توان از جمله کاهش منابع آب شرب عشایر و دامهای آنان ، کاهش تامین علوفه ، فروش اجباری بخشی از دام مولد ، افزایش تنش های اجتماعی و ایلی بر سر موضوعات آب و مراتع ، عرصه انبوه دام به بازار و افت قیمت دام  ، ایجاد مشکلات معیشتی عشایر و تغییر شیوه زندگی ، کاهش تولید گوشت قرمزدر استان ، شیوع بیماری های دامی و انسانی به دلیل فقر تغذیه و کمبود آب و بهداشت، کوچ زود هنگام عشایر و افزایش نارضایتی در میان جامعه عشایری اشاره کرد.

مدیر کل امور عشایر فارس با توضیح اینکه تامین اعتبار برای خرید دام مازاد عشایر ،تامین علوفه مدت دار، تقویت ناوگان ابرسانی سیار،تامین تسهیلات بلند مدت برای کمک به معیشت عشایر از جمله پیشنهاداتی است که لازم است با مساعدت مسولین سریعتر عملیاتی گردد.

گفتنی است: طبق تحلیل کارشناسی های صورت گرفته اثرات خشکسالی در استان فارس در جامعه عشایری چه در بعد ایجاد خسارت ریالی و چه در بعد جبران خسارت ایجاد شده بیش از هزار میلیارد تومان خسارت ایجاد شده است.

ادامه مطلب ...

خدمات رسانی به عشایرفارس در طول مسیر کوچ بهاره

1400/02/02 - 09:25:37
خدمات رسانی به عشایرفارس در طول مسیر کوچ بهاره

مدیر کل امور عشایر فارس اظهار داشت: یکی از رسالت های مهم اداره کل امور عشایر ارائه خدمات پشتیبانی به کوچندگان می باشد، که این امر به صورت مستمر از طریق مجموعه تشکل های عشایری استان فارس شامل یک اتحادیه مرکزی و 23 شرکت تعاونی عشایری در حال انجام می باشد.

روح الله بهرامی بیان کرد : عشایر کوچرو به دلیل کمبود بارش و خشکسالی مراتع به تبع جهت علوفه دام  در بین مسیر کوچ دچارمشکلاتی می شوند،در این راستاتلاش می گردد از نظر میزان علوفه مورد نیاز برای تعلیف دام و همچنین ارزاق عمومی شامل آرد و سایر کالاهای اساسی مورد حمایت قرار گیرند.

وی با بیان اینکه علاوه بر آبرسانی حین کوچ که در مسیر در حال انجام می باشد افزود: با بررسی آمار توزیع نهاده های دامی و ارزاق عمومی، تاکنون بیش از سه هزار و 750 تن انواع علوفه شامل جو، کنسانتره دامی، ذرت و سایر علوفه، مقدار هزارو دویست تن آرد در طول یک ماه گذشته در مسیر کوچ عشایر از قشلاق به ییلاق در اختیار عشایر متقاضی قرار گرفته است. 

مدیر کل امور عشایر تصریح کرد: خوشبختانه در چند سال اخیر اقدامات موثری در جهت بهره مندی عشایر از خدمات بهداشتی صورت گرفته که از جمله این اقدامات تجهیز و راه اندازی کانکس خانه بهداشت سیار عشایری بوده که در حین کوچ نیز به عشایر کوچ رو خدمات ارائه می دهد.

 

ادامه مطلب ...

تصویب پنج طرح پژوهشی اداره کل امور عشایر استان فارس

1400/01/29 - 14:08:46
تصویب پنج طرح پژوهشی اداره کل امور عشایر استان فارس

مدیر کل امور عشایر فارس گفت: در سال ۱۳۹۹، ۵ محور پژوهشی ماده 56 سال 1399 در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فارس، تعیین و بر مبنای آن، عناوین پژوهشی به کارگروه ارائه شد و با دفاعیات علمی و فنی که از عناوین پیشنهادی اداره کل امور عشایر استان فارس در جلسات صورت گرفت که پنج عنوان پژوهشی مصوب شد.

روح الله بهرامی اظهار داشت: با روش متمرکز شدن اعتبارات پژوهشی توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی، سال 1398 قراردادی به مبلغ ۶۰ میلیون تومان منعقد شد و در سال 1399 بیش از ۲۰۰ میلیون تومان خواهد بود که چندین برابر یک درصد اعتبارات پژوهشی ماده 56 اداره کل، است.

وی بیان داشت: هدف عمده این طرحهای پژوهشی اداره کل امور عشایر فارس تنوع بخشی به اشتغال و معیشت عشایر،جهت دهی به آموزش بهره برداران عشایری بر مبنای جهان بینی انها،شناخت وضعیت شاخص‌های بهداشتی در جامعه عشایر استان،شناسایی پتانسیلهای اقتصادی تولیدمحور عشایر با رویکرد صادرات می باشد.

مدیر کل امور عشایرفارس با بیان اینکه طی ۳ سال گذشته، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس اقدام به متمرکز نمودن اعتبارات پژوهشی موضوع ۵۶ نموده و هر ساله در قالب کارگروه آموزش و پژوهش ذیل شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، محورهای پژوهشی استان تعیین و به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود.افزود:بر مبنای محورهای پژوهشی، عناوین پژوهشی از سوی دستگاه‌های اجرایی تهیه و پس از تصویب در کارگروه داوری توسط حداقل ۲ داور، طرحهای تایید شده توسط داوران در سامانه سمات وزارت کشور ثبت و تامین اعتبار و جهت انعقاد قرارداد به دستگاههای اجرایی ابلاغ می شوند.

گفتنی است: نتیجه طرح پژوهشی سال ۱۳۹۶، با موضوع مناسب ترین روش گردآوری آب باران در ۳ شهرستان استان، به سازمان امور عشایر ایران جهت تامین اعتبار پروژه های پیشنهادی حاصل از طرح پژوهشی، ارسال شده و مبلغ قرارداد ان کمتر از ۱۷ میلیون تومان بوده است.

ادامه مطلب ...

جذب ۴۲ میلیارد تومان تسهیلات زنجیره تولید گوشت قرمز برای حمایت از عشایر فارس

1400/01/25 - 20:41:09
جذب ۴۲ میلیارد تومان تسهیلات زنجیره تولید گوشت قرمز برای حمایت از عشایر فارس

مدیر کل امور عشایر فارس از جذب 42 میلیارد تومان تسهیلات زنجیره تولید گوشت قرمز تاکنون به عشایر فارس در سال 99 خبر داد. 

بهرامی با اشاره به اینکه جامعه عشایر فارس با داشتن بیش از سه میلیون راس دام سبک نقش مهمی در اقتصاد و تامین نیازهای پروتئینی جامعه دارد افزود: در این راستا برای تقویت بنیان تولید عشایر تسهیلات زنجیره گوشت قرمز در اختیار عشایر قرار گرفت تا زمینه اشتغال برای خانواده، بهبود معیشت و افزایش درآمد برای این جامعه مولد و کم توقع فراهم شود. 

مدیر کل امور عشایر فارس بیان داشت: در سال 1399 از محل صندوق توسعه ملی بند ب ماده 52، مبلغ 34 میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش با کارمزد ده درصد با عاملیت بانک کشاورزی به استان فارس اختصاص یافت که خوشبختانه با استقبال خوب بهره برداران و همکاری بانک کشاورزی و بهره گیری از سهم سایر استان هایی که امکان جذب برای آنها فراهم نبوده تاکنون جمعاً 42 میلیارد تومان با جذب 120 درصد صورت گرفته است.   

روح الله بهرامی افزود:در سال 1400 در صورت تامین اعتبار، این تسهیلات با شرایط ذکر شده به جامعه هدف پرداخت خواهد شد.

ادامه مطلب ...

آغاز کوچ بهاره عشایر استان فارس

1400/01/15 - 13:59:17
آغاز کوچ بهاره عشایر استان فارس

مدیر کل امور عشایر فارس گفت: کوچ بهاری عشایر به صورت زمینی از 15 فروردین ماه آغاز شده است و تا اواخر اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

روح الله بهرامی: ماندگاری طولانی مدت در قشلاق به دلیل گرم شدن هوا، بارش کم ،خشک شدن علوفه مراتع ، وجود حشرات مزاحم امکان پذیر نیست بنابراین کوچ عشایر با رعایت پروتکل های بهداشتی واستقرار اکیپ های سیار بهداشتی و رعایت بهداشت خدمات کوچ فراهم شده که عشایر بتوانند به سلامت به کوچ خود ادامه داده و به مناطق ییلاقی برسند.

وی با تاکید بر اینکه کوچ ماشینی عشایر نیز بر اساس تقویم اعلام شده از طرف اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از نیمه اردیبهشت ماه شروع خواهد شد از عشایر خواست به خاطر شرایط بیماری کرونا با هماهنگی ارگان های ذیربط از جمله دامپزشکی، منابع طبیعی، نیروی انتظامی اقدام به کوچ نمایند.

مدیر کل امور عشایر فارس بهرامی با بیان اینکه مدیریت کوچ در شرایط کرونایی کار بسیار دشواری می باشدافزود: اکیپ های مدیریت کوچ اداره کل امور عشایرفارس که درسطح استان مستقر وبه طور متمرکز در حال گشت زنی هستند.

بهرامی با بیان اینکه تنها مدیریت کوچ بر عهده ما هست افزود یکی از وظایف تعریف شده اداره کل امور عشایر، پشتیبانی به کوچندگان عشایر در حین کوچ است و در همین راستا تمهیدات لازم جهت تامین آب شرب سالم و بهداشتی و همچنین تامین خوراک دام و سایر ملزومات مورد نیاز در حین کوچ انجام می شود.  

 مدیر کل امور عشایر فارس با یادآوری اینکه استان فارس با دارا بودن بیش از 12 درصد جمعیت عشایر سیار کشور قطب عشایری کشور است ابراز امیدواری کرد 28 هزار خانوار عشایر کوچنده این استان کوچ بهاره خوبی را داشته باشند و در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زادیی ها، عشایر به عنوان نماد عینی تولید در تحقق شعار سال نیز همچون گذشته نقش خوبی را ایفا کنند.

 

ادامه مطلب ...

تشکیل پلیبس افتخاری عشایر برای اولین بار در استان فارس

1400/01/15 - 11:41:33
تشکیل پلیبس افتخاری عشایر برای اولین بار در استان فارس

مدیر کل امور عشایر فارس اظهار داشت : به منظور پیشگیری از بروز حوادث احتمالی و نا امن کردن مراتع برای سودجویان و نیز توسعه ضریب امنیت ایل راه ها در فصول مختلف سال که منجر به کوچ عشایر شهرستان می شود، برای نخستین بار در استان فارس پلیس افتخاری عشایر در شهرستان مرودشت تشکیل و آغاز به کار کرد.

  روح الله بهرامی با اشاره به اینکه هر سیاه چادر عشایری می تواند نقش یک پایگاه برای حفظ و امنیت در نقاط دور دست را ایفا نماید افزود: در این راستا از پتانسیل و ظرفیت خود عشایر می توان در جهت هماهنگی با نیروهای امنیتی و انتظامی بهره برد.

وی تصریح کرد: کارکرد جامعه عشایری را می بایستی در حفظ امنیت پایدار، تأمین زنجیره غذایی، قطع وابستگی به نفت و انتقال فرهنگ و تمدن ایران جست و جو کرد، بنابراین می توان گفت اقتصاد مقاومتی را در ظرفیت های موجود زندگی عشایری مشاهده کرد.

مدیر کل امور عشایر فارس بیان داشت:در این راستا برای اولین بار در جهت عینیت بخشیدن به این ظرفیت به همت اداره امور عشایر مرودشت پس از تصویب در کمیسیون سرقت شهرستان و با هماهنگی متعدد صورت گرفته با فرماندهی محترم نیروی انتظامی و پلیس آگاهی، اولین دوره آموزشی با حضور عشایری که قبلا به تأیید پلیس محترم آگاهی رسیده اند، تشکیل گردید و این قدم بزرگ در جهت تشکیل اولین پلیس عشایری در سطح شهرستان و استان برداشته شد.

بهرامی بیان داشت: هدف از تشکیل، پیشگیری از بروز حوادث احتمالی و نا امن کردن مراتع برای سودجویان و افرادی است که در سر خیال تعرض به مال و احشام عشایر دارند و نیز سرعت عمل بخشیدن به فرآیندهای انتظامی در این حوزه می باشد.

ادامه مطلب ...

عشایر میراث داران فرهنگ کهن ایرانی اسلامی هستند

1399/12/23 - 10:51:44
عشایر میراث داران فرهنگ کهن ایرانی اسلامی هستند

ریس سازمان امور عشایر ایران در سفر به شهرستان داراب گفت: عشایر در تامین امنیت غذایی کشورنقش بسزایی دارند و به عنوان مرزداران و پدافند غیر عامل در مرز ها به شمار می روند از این رو می توان گفت: عشایر میراث داران فرهنگ کهن ایرانی اسلامی هستند.

علایی مقدم با بیان اینکه عشایر به عنوان گروه هدف اجتماعی سوم در برنامه ریزی کشور لحاظ می شوندافزود: جامعه عشایری اثر گذاری بسیار خوبی در امنیت تامین غذایی و توسعه پایدار خصوصاً در خودکفایی گوشت قرمز دارند.

وی اظهار داشت : عشایر در ۵۹ درصد از سرزمین ایران پراکنده هستند و تامین زیرساخت‌ها از جمله تامین آب، برق،ایلراه های و غیره نیاز به همت همگانی، کمک مجلس و دولت دارد. ریس سازمان امور عشایر ایران تصریح کرد: یکی از دغدغه‌ها در کانون های اسکان علاوه بر نبود امکانات و زیرساخت ها، اشتغال جوانان عشایری است که با تأمین زیرساخت ها می توان کمک شایانی اشتغال و کاهش نرخ بیکاری کرد در این قشرشده،و با تامین زیر ساخت ها از مهاجرت به حاشیه شهرها جلوگیری می‌شود.

علایی مقدم اذعان داشت: جهت کمک به محرومیت زدایی در کنار نیروهای بسیج عشایری و سایر دستگاه‌ها برای بهبود وضعیت این جامعه و اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی تلاش خود را در جهت ایجاد ردیف بودجه ای خاص جامعه عشایر در قانون بودجه کشور خواهیم نمود و از تمام ظرفیت‌های مجلس در این زمینه بهره مند خواهیم شد.

ریس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه در قانون برنامه توسعه ششم ۱۷ بار از عشایر نام برده شده است افزود: با یگیری و ایجاد فراکسیون عشایر و با تعامل بین دولت و مجلس جامعه عشایری از ارزش افزوده برخوردار شده است که می‌توان آن را به عنوان شاهکار قانون گذاری در جامعه عشایری نام برد.

علایی مقدم افزود: ازمهمترین شاخص جامعه عشایری می توان به تامین آب سالم و پایدار برای جامعه عشایری اشاره کرد که تاکنون ۶۳ درصد عشایر از آب سالم وپایدار برخوردار شده اند،که با کمک مجلس و دولت امیدواریم بتوانیم به زودی این شاخص را تا ۹۹ درصد افزایش دهیم.

ادامه مطلب ...

عشایر پرفایده برای دولت و در چرخش اقتصاد کشور هستند

1399/12/23 - 10:46:32
عشایر پرفایده برای دولت و در چرخش اقتصاد کشور هستند

ریس سازمان امور عشایر ایران در آیین کلنگ زنی مدرسه ۹کلاسه عشایر با بیان اینکه عشایر کم توقع اما پر فایده برای دولت و در چرخش اقتصادی کشور هستند.

 علایی مقدم اظهار داشت: نقش عشایر در بخش های مختلف زبان زد می باشد که از این رو می توان به ده هزار  شهیدکه تقدیم انقلاب کرده اند اشاره کرد که ۲۰۰۰ شهید مربوط به استان فارس می باشد .

وی اذعان داشت :در کلنگ زنی مدرسه ۹کلاسه ضمن گرامی داشت هفته  شهدا که از۲۲اسفند ماه شروع می شود افزود: در عرصه های ملی نخبگان زیادی از جامعه عشایری بوده است که می توان به سردار سپهد حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد که در یک خانواده عشایری تربیت شده بود .

ریس سازمان امور عشایر ایران ضمن تشکر از خانواده شهید امین پور خیر مدرسه ساز تصریح کرد:  امروز باید دست در دست هم دهیم و به ارتقا بخش آموزش و پرورش عشایری کمک کنیم

ریس سازمان امور عشایر بیان داشت:  هر چقدر نگاه عمیق تر و ویژه تر به عشایر داشته باشیم فاید بیشتری به جامعه خواهد رسید.

ادامه مطلب ...

انعقاد تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی جهت ارتقاء کیفیت به جامعه عشایری

1399/12/12 - 12:58:16
انعقاد تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی جهت ارتقاء کیفیت به جامعه عشایری

مدیر کل امور عشایر فارس از انعقاد تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی جهت ارتقاء کیفیت به جامعه عشایری خبر داد

روح الله بهرامی اظهار داشت: زندگی اجتماعی اصولاً چیزی جزء ارائه خدمات متقابل بین گروه های متفاوت جامعه نیست و هرچند ارتباط بین انسانها در جامعه بیشتر و گسترده تر و نزدیک تر شود زمینه خدمات  بهترو بیشتری پدید می آید.

وی افزود: به منظور تقویت و هم افزایی و بهره گیری از توان علمی دانشگاه و استفاده از ظرفیت و برنامه های بخش اجرا در برنامه ریزی ، ساماندهی و اجرای برنامه های علمی در حوزه عشایر فارس این تفاهم نامه  بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز و اداره کل امور عشایرانعقاد شد .

مدیر کل امور عشایر فارس اذعان داشت : هدف از این تفاهم نامه استفاده از توان و ظرفیت علمی، آموزشی و پژوهشی در برنامه ریزی، ساماندهی و تولید برنامه های اجرایی و عملیاتی در خصوص جامعه عشایرفارس با در نظر گرفتن کلیه امکانات طرفین اعم از علمی و فنی از طریق هم افزایی، عقد قرار داد و افزایش همکاری دو جانبه در ارائه خدمات متقابل و استفاده از ظرفیت ها و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری طرفین در راستای تحقق اهداف مشترک است .

ادامه مطلب ...

انتصاب معاونت توسعه و منابع انسانی اداره کل امور عشایر فارس

1399/12/06 - 15:59:29
انتصاب معاونت توسعه و منابع انسانی اداره کل امور عشایر فارس

مدیر کل امور عشایر فارس در حکمی معاونت توسعه و منابع انسانی اداره کل امور عشایر فارس را منصوب نمودند.

روح الله بهرامی درحکمی اسماعیل زارعی را به سمت سرپرست معاونت توسعه و منابع انسانی منصوب کرد.

در این حکم آمده است: امید است با استعانت از پروردگار متعال و استفاده بهینه از قابلیت های گسترده از جامعه عشایری در راستای سیاست های دولت محترم تدبیر و امید در بررسی و پیگیری وظایف محوله و ارایه خدمات مطلوب به جامعه هدف موفق و موید باشید.

حکم انتصاب اسماعیل زارعی امروز چهارشنبه 6 اسفند ماه درمراسمی توسط مدیر کل امورعشایر فارس به وی ابلاغ و از زحمات محسن محمدی معاونت پیشین این اداره کل تقدیر و تشکر به عمل آمد. 

مدیر کل امور عشایر فارس در این مراسم اظهار داشت:استفاده از توان نیروهای مجموعه به عنوان یک محور می تواند انگیزه را در سایر همکاران دوچندان کند که بتوانیم به کمک یکدیگر در رشد و تعالی سازمانی گام موثر برداریم.

روح اله بهرامی افزود: امیدواریم با برنامه ریزی و سیاست گذاری در حوزه نیروی انسانی که سرمایه اصلی هر مجموعه تلقی می شوند بتوانیم با بهره گیری از تمام ظرفیت در مجموعه استفاده ، تا شور و اشتیاق در مجموعه حفظ شود .

ادامه مطلب ...

بهره مندی 200خانوار عشایری تیره چهارراهی از نعمت آب پایدار

1399/11/20 - 19:21:40
بهره مندی 200خانوار عشایری تیره چهارراهی از نعمت آب پایدار

مدیر کل امور عشایر فارس در نهمین روز از دهه فجر در آیین کلنگ زنی حفر و تجهیز چاه آب شرب تیره چهارراهی از بهره مندی ۲۰۰ خانوار عشایری از نعمت آب سالم و پایدار خبر داد.

معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس در آیین کلنگ زنی حفر و تجهیز چاه آب شرب تیره چهارراهی گفت: مقاومت، شهامت و ایثار از ویژگی بارز عشایر است که با تقدیم ۲ هزار شهید عشایری در هشت سال دفاع مقدس در استان فارس آن را به اثبات رسانده اند.

 لقمانی با اشاره به اینکه در هر چادر عشایری یک کارگاه تولیدی کوچکی وجود دارد افزود: امروزه ۲۵ درصد گوشت قرمز،32 درصد صنایع دستی کشور توسط جامعه عشایری تولید می‌شود،که نقش بسزایی در اقتصاد و رونق کشور دارند،که نقش بسزایی در اقتصاد و رونق کشور دارند.

وی تصریح کرد: در چند سال اخیر بیشتر مناطق عشایری استان فارس از نعمت آب سالم و بهداشتی پایداربرخوردار شده‌اند که بیانگر این است که در دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به جامعه عشایری شده است .

 مدیر کل امورعشایر فارس اذعان داشت : شاخص برخورداری عشایر از آب پایدار ۴۳ درصد بوده که در دو سال اخیر به شاخص برخورداری به۶۳ درصد رسیده است.

بهرامی با بیان اینکه تمام فعالیت های سازمان امور عشایر ایران در راستای حمایت از جامعه عشایری است افزود: تلاش خواهیم کرد که عشایر در تمام مناطق استان بتوانند از تمام ظرفیت ها جهت برخورداری از تامین آب سالم پایدار استفاده کنند.

وی درادامه اذعان داشت : امیدواریم در چند سال آینده بتوانیم آبرسانی سیار را به طور کامل حذف کنیم و همه عشایر بتوانند از آب پایدار برخوردار شوند .

در حاشیه بر گزاری این مراسم از سایت های اسکان نجف آباد و مهکستان بازدید به عمل امد.

ادامه مطلب ...

سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبتی مبنا، برای اولین بار در جامعه عشایر اجرا شد

1399/11/12 - 22:23:36
سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبتی مبنا، برای اولین بار در جامعه عشایر اجرا شد

مدیر کل امور عشایر فارس در نشست خبری ۱۲ بهمن ماه گفت: در سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبتی مبنایی، با استفاده از داده‌های ادواریِ نگهداری‌شده در ثبت جمعیت، ثبت املاک و مستغلات، ثبت فعالیت و ثبت کسب‌وکار و از طریق فرآیند تطابق داده‌های موجود در منابع اداری و به‌کارگیری شماره‌های شناسایی شخصی، نسبت به تولید اطلاعات آماری مورد نیاز اقدام می‌شود.

 روح الله بهرامی اظهار داشت: با این رویکرد، ضمن اینکه زمان و هزینه‌های گردآوری و تولید داده‌های آماری سرشماری‌ها به‌شدت ‌کاهش می‌یابد، با نیروی انسانی نسبتاً محدودی، یک سیستم جامع ثبت‌های آماری باکیفیت و پایدار برای همیشه ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به سفر رییس قوه قضاییه و تصویب تشکیل شورای حل اختلاف در مناطق عشایری گفت: همزمان با ایام دهه فجر شورای حل اختلاف عشایری در شهرستان شیراز آغاز به کار خواهد کرد.

وی اظهار داشت: در دهه فجر فرآیند توزیع 1800 پنل خورشیدی برای خانوار عشایری فاقد برق در سطح استان آغاز می شود.

مدیر کل امور عشایر فارس با بیان اینکه به منظورگسترش عدالت اجتماعی، کاهش فاصله برخورداری جامعه عشایری نسبت به جوامع روستایی و شهری، تامین سلامت و ارتقای سطح خدمات بهداشتی، درمانی و توسعه پوشش بیمه اجتماعی و درمانی افزایش خدمات حمایتی در مناطق عشایری 38 کانکس سیار خانه بهداشت به همت دانشگاه علوم پزشکی در مناطق عشایری استان راه‌اندازی شد، افزود: بهورزان خانه بهداشت ها از فرزندان عشایری هستند که دوره های یکساله بهورزی را آموخته اند .

وی افزود: تاکنون 900 هزار راس دام سبک عشایری پلاک کوبی و دو هزار و 100 جلد شناسنامه کارت تردد برای دام عشایر صادر شده است.

مدیر کل امور عشایر فارس بیان داشت: براساس ظرفیت قانونی که در جامعه عشایری وجود داردعلاوه بر ۵۷ پروژه عمرانی قابل افتتاح در مناطق عشایری ۱۵ پروژه از بند ه تبصره ۴ قانون بودجه سال ۹۹ استان فارس عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

 در پایان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شورا‌های شهر، روستا و عشایری، گفت: امسال برای 220 تیره عشایری انتخابات شورای عشایر در فارس برگزار می‌شود.

ادامه مطلب ...

افتتاح ۵۷ پروژه عمرانی در مناطق عشایری استان فارس

1399/11/12 - 22:14:16
افتتاح ۵۷ پروژه عمرانی در مناطق عشایری استان فارس

مدیرکل امور عشایر فارس از افتتاح ۵۷ پروژه عمرانی قابل افتتاح در دهه فجر خبر داد.

روح الله بهرامی در نشست خبری با اصحاب رسانه در دوازدهم بهمن ماه با اشاره به اینکه در ایام دهه فجر 193 پروژه مختلف به ارزش 470 میلیارد تومان در مناطق روستایی و عشایری استان فارس به بهره برداری می رسد، گفت :در سطح استان فارس 57 پروژه عمرانی به ارزش 9 میلیاردو 500 میلیون تومان به بهره برداری می رسد ، که حدود 950 خانوار از خدمات بهره‌مند خواهند شد و در سطح مناطق عشایری کشور 288 پروژه با اعتباری بالغ بر 130 میلیارد تومان اجرا خواهد شد، که 21 هزار خانواده عشایری از این پروژه ها بهره می بردند.

مدیر کل امور عشایر فارس گفت:این پروژه ها شامل حفر و تجهیز چاه، برق رسانی، احداث ذخیره آب ، زیر سازی راه عشایری، کانکس جهت مدرسه عشایری، خرید حمل و نصب حمام خورشیدی، احداث پل و غیره می باشد.

روح الله بهرامی افزود :سازمان امور عشایری فارس به عنوان سازمان توسعه ای و چند پیشه وظایف متعددی را به عهده دارد و به عنوان پشتیبان اقتصاد تولید محور جامعه عشایری نقش ایفاد می کند.

وی بیان داشت: از هفت پروژه شاخص مناطق عشایری کشور در استان فارس پروژه تامین آب سایت های اسکان امامزاده محمد و سرو نخودی و حفر و تجهیز چاه جنگل شدید شهرستان سروستان با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان جهت بهره مندی ۲۱۲ خانوار عشایری به بهره‌برداری خواهد رسید.

ادامه مطلب ...

جلسه مجمع کارکنان اداره کل امور عشایر فارس برگزار شد

1399/11/06 - 12:16:54
جلسه مجمع کارکنان اداره کل امور عشایر فارس برگزار شد

مدیر کل امور عشایر فارس در این گردهمایی بر عدالت، تعهد، آسیب شناسی ، دلبستگی و فرهنگ سازمانی تاکید کرد و نقش کارکنان در رشد و اعتلای اداره کل امور عشایررا مسئولیت پذیری اجتماعی  خواند .

روح اله بهرامی با توضیح اینکه اساس توسعه و پیشرفت هر سازمانی نیروی انسانی آن سازمان می باشد افزود: همانگونه که در سال 98 در ارزیابی و عملکرد دستگاه ها اجرایی در بعد شاخص های اختصاصی به اداره کل امور عشایر به عنوان دستگاه برتر انتخاب شد و امیدواریم با سعی وتلاش، انسجام، همدلی و توانمندی کل مجموعه دوباره بتوانیم گام های بلندی در پیشرفت مجموعه برداریم،و با ایده های نو به رتبه های بالایی دست یابیم.

وی اظهار داشت:  پیشرفت شغلی هر فرد رابطه مستقیمی با علاقمندی او از شغلش دارد که مهمترین آن رضایتمندی کارکنان از شغل خود است و تمام سعی و تلاش مجموعه رضایتمندی ارباب رجوع و همکاران بوده که باتوجه آسیب شناسی و فرهنگ سازمانی و ارائه خدمات رسانی بهتر بتوانیم به تعالی سازمانی برسیم.

مدیر کل امور عشایر بیان داشت: پشتکار، انضباط شخصی، خلاقیت و شایستگی از مولفه های مورد توجه در ارزیابی کارکنان بوده و در انتصابات سعی شده است اصل شایستگی و کارآمدی لحاظ شود.

بهرامی در این جلسه توجه به رفاهیات کارکنان همواره مورد توجه شورای مدیران بوده است.

در پایان هریک از مدیران واحدها و کارکنان به بیان پیشنهادات و دیدگاه های خود پرداختند و نقاط قوت و ضعف مجموعه رابیان نمودند.

ادامه مطلب ...

افزایش ۲۵درصدی تولید خوراک دام کارخانه قشلاق فیروزاباد

1399/10/28 - 13:30:00
افزایش ۲۵درصدی تولید خوراک دام کارخانه قشلاق فیروزاباد

مدیرکل امور عشایر فارس با اشاره به اینکه تولید کارخانه خوراک دام قشلاق فیروزاباد در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته افزود: عمدتا تولیدات این کارخانه بین دامداران عشایر توزیع می شود.

روح الله بهرامی بیان داشت: در سال جاری تاکنون 60هزار تن انواع علوفه دامی با همکاری شرکت‌های تعاونی عشایری و اتحادیه مرکزی تعاونی در مناطق مختلف عشایری استان در اختیار دامداران عشایری قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: موضوع تغذیه دام، اهمیت و جایگاه نقش تغذیه در افزایش ضریب تبدیل از جمله برنامه های کاربردی سازمان امور عشایری می باشد.

مدیر کل امور عشایر فارس اظهار داشت: در سال جاری توصیه به مصرف علوفه ترکیبی و بهره گیری از انواع علوفه در تغذیه دام و استفاده گسترده از کنسانتره دامی از جمله موضوعاتی بوده که مورد تاکید سازمان امور عشایر ایران بوده است.

روح الله بهرامی گفت: با کاهش میزان بارندگی در سال جاری تقاضا برای علوفه دستی به شدت افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه نقدینگی کافی برای خرید علوفه در اتحادیه عشایری وجود دارد، و به زودی ۴۵۰۰ تن علوفه در مرحله بارگیری قرار داردکه بین دامداران عشایر توزیع میگردد افزود: خوشبختانه تاکنون همه محموله های اختصاص یافته از سامانه بازار گاه به موقع خریداری،حمل و توزیع شده است .

ادامه مطلب ...

مسئولان باید وکیل مدافع عشایر باشند

1399/10/24 - 13:51:42
مسئولان باید وکیل مدافع عشایر باشند

رئیس کل دادگستری استان فارس بابیان اینکه با تشکیل جلسات وسرکشی متعدد از نزدیک می توانیم مشکلات عشایر را لمس کرد افزود: مسئولان باید وکیل مدافع عشایر باشند و برای رفع مشکلات عشایر همواره پیش قدم و از تمام امکانات و توانمندی سایر دستگاه ها استفاده ، تاگامی موثر برای رفع آن بردارند تا حقی از عشایر تضییع نگردد.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی  در بازدید از مناطق عشایری شهرستان سروستان اظهار داشت:عشایر جامعه زحمتکش و مولد هستند چرا که با کمترین امکانات بیشترین تلاشها را در زندگی انجام می دهد بنابراین سعی می شود که اگرجامعه عشایری در پرونده های قضایی مشکلاتی داشته باشند پرونده های آنان با دقت و بررسی بیشتر حل و فصل شود.

وی تصریح کرد: دانش آموزان عشایری با توجه به شرایط زندگی که دارند از توانمندی ها و هوش بالایی برخوردارند در همین راستا مسئولین مرتبط با توجه به شرایط کنونی جامعه نسبت به خرید لوازم التحریر از قبیل گوشی تبلت، وسایل گرمایشی و  سرمایشی را برای دانش آموزان عشایری تهیه تا دغدغه خانواده عشایرکم شودو برای تحصیل فرزندانشان مجبور نباشند به حاشیه نشینی شهرها اکتفا کنند.  

رئیس  کل دادگستری استان فارس  با اشاره به شیوه زندگی ، شجاعت، روحبه مقاومت ،  فرهنگ عشایر و نیاز به تامین امنیت  و نیازمندی عشایربه سلاح که وجود داردافزود:  با توجه به آسیب پذیری که در این مورد از قیبل قاچاق مهمات  و اسلحه در کشوروجود دارد باید سعی شود با توجه به نیازسنجی های عشایرو با همکاری سپاه عشایر و از طرق قانونی جهت دریافت مجوز اسلحه اقدام گردد.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی با تاکید بر اینکه نیروهای انتظامی، امنیتی و سپاه در مناطق عشایر اقدامات مهمی را انجام داده اندکه بعضاً شاهد تلاش های این عزیزان از قبیل جلوگیری از سرقت های دامی و امنیت عشایر در هنگام کوچ و غیره هستیم  و می بایست تلاش بیشتری برای حفظ و امنیت عشایر باشد تا عشایر بدون دغدغه به امر تولید مشغول شوند.

فرماندار شهرستان سروستان در بازدید از مناطق عشایری سروستان با تاکید بر اهمیت طرح مرتع داری و نقش مهمی که عشایر در اقتصاد کشور دارندافزود:  عشایرباید اقدام به تهیه  طرح مرتعداری کنند تا توازن بین تولید و برداشت از مراتع را اجرا کنند، و از روند  صعودی تخریب  مراتع جلوگیری کنند.

پورزارعی بیان داشت: با نظر مسئولین شهرستان کاشت انجیر و پسته در این اراضی عشایر پیگیری خواهیم کرد تا هم طبیعت و اراضی کمک کنیم  و هم یک درآمد برای عشایر باشد.

روح الله بهرامی مدیر کل امور عشایر فارس نیزدر این بازدید به تشریح اقدامات انجام شده توسط اداره کل امور عشایر در بحث توزیع نهاده های دامی، آرد،  پکیج خورشیدی و سایت های اسکان سرو نخودی و امام زاده محمد و اجرای خطوط انتقال آب شرب سالم و پایدار به طول 20 کیلومتردر مناطق عشایری شهرستان سروستان پرداختند.

ادامه مطلب ...

تنوع بخشی به تولیدات و اشتغال عشایر یکی از سیاست های سازمان امور عشایر می باشد

1399/10/16 - 12:56:18
تنوع بخشی به  تولیدات و اشتغال عشایر یکی از سیاست های سازمان امور عشایر می باشد

 رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت : تنوع بخشی به  تولیدات و اشتغال عشایر یکی از سیاست های محوری سازمان امور عشایر می باشد، که در همین راستا 700 میلیارد تومان پروژه از محل صندوق توسعه ملی و تسهیلات ماده 10 و 12 و همچنین بند ب ماده 52  تعریف شده که تحول عظیمی را در اقتصادعشایر و در ایجاد تنوع اشتغال عشایر در بر خواهد داشت. 

دکتر علایی مقدم با بیان اینکه در راستای حمایت از زنجیره گوشت قرمز در استان فارس مبلغ 55 ملیارد تومان در مرحله اول تسهیلات کم بهره به عشایر فارس تعلق گرفته افزود: در سال 98 اداره کل امور عشایر فارس در رابطه با جذب تسهیلات زنجیره گوشت قرمزازاستانهای پیشتاز بوده است، که با توجه به ارزیابی های انجام شده و کارهای بالقوه که در شهرستان فراشبند  در خصوص طرح زنجیره گوشت قرمز شده است و با توجه به درخواست نماینده و فرماندار شهرستان فراشبند مبلغ 10 میلیارد تومان  در سال 99 تسهیلات ارزان قیمت به عشایر این منطقه اخصاص داده شد.

 وی با اشاره به توسعه های انرژی های نو از جمله پکیج های خورشیدی که مورد تقاضای عشایر این منطقه بود از حدود سیزده هزار و 500 خانوار عشایری  در کشور از پکیج خورشیدی بهره مند می شوند مقدار 1800 پکیج خورشیدی به عشایر فارس تعلق گرفته که از این تعداد مقدار 25 درصد به عشایر فراشبند، قیرو کارزین و فیروزآباد اختصاص که با توجه به تقاضای عشایر تعداد 200 پکیج خورشیدی مجددا از طریق وزارت نیرو درخواست تا در صورت موافقت به عشایر استان اختصاص داده شود.

 دکتر علایی مقدم: در خصوص اعتبارات ارزش افزوده اظهار داشت: مبلغ 160 میلیارد تومان ارزش افزوده در کل کشور به عشایر تخصیص داده شده که مبلغ سه میلیارد و 300 میلیون تومان ارزش افزوده توسط فرمانداری فراشبند به عشایرکوچنده این منطقه اختصاص داده  شده است .

 رئیس سازمان امور عشایر ایران افزود: ظرفیت قانون  در برنامه ششم  را ما به نفع عشایرایجاد کرده ایم که امروز شاهد اجرای پروژه های قابل قبول در بحث زیر ساخت ها و ارتقاء شاخص های برخورداری جامعه عشایری در این شهرستان بوده ایم که یکی از این پروژه ها تامین آب شرب پایدار سالم و بهداشتی سایت اسکان دره گنجشکی شهرستان فراشبند می باشد.

مدیر کل امور عشایر فارس در آیین کلنگ زنی و آغاز عملیات حفرچاه آب شرب سایت اسکان دره گنجشکی  منطقه عشایری نوجین شهرستان فراشبند بیان داشت : اسکان عشایر کاملا اختیاری است با توجه به درخواست ها و تقاضای مکرر عشایر این منطقه جهت سایت اسکان در مراتع عرفی عشایر مجوزهای لازم از دستگاه های متولی اخذ شده است.

وی تصریح کرد: اعتبار این طرح از محل بند ه تبصره 4 به مبلغ 800 میلیون تومان  جهت حفر چاه عمیق آهکی به عمق 200 متر تامین شده است.

مدیر کل امور عشایر فارس اظهار داشت: با اجرای این طرح  حدود 200 خانوار عشایری از طایفه صفی خانی تیره کرملو از نعمت آب پایدار سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد.  

 

ادامه مطلب ...

عشایر بیشترین فایده و اثر گذاری در اقتصاد کشور را دارند

1399/10/16 - 10:38:32
عشایر بیشترین فایده و اثر گذاری در اقتصاد کشور را دارند

رئیس سازمان امور عشایر ایران در جلسه شورای عشایری شهرستان فراشبند بیان داشت: عشایر بیشترین فایده و اثر گذاری در اقتصاد کشور را دارند.

دکترعلایی مقدم اظهار داشت : جمعیت عشایر نسبت به جمعیت شهری و روستایی زیاد نیست  ولی 29 درصد دام ، 34 میلیون هکتار مراتع معادل 59 درصد از سرزمین جغرافیایی در اختیار عشایر است که همواره هم و غمشان تولید است که معیشت و رفاه مردم مد نظرشان است.

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه های دولت تامین گوشت قرمز است که به طور کلی در کشور معادل هشتصد و 60 هزار تن گوشت قرمز استفاده می شود، که 35 درصد گوشت قرمز از منابع دام سبک توسط عشایر تامین می شود .  

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت:عشایر نقش اساسی پدافند غیرعامل در حفظ امنیت و کیان  کشور، را دارند  و تمام امنیت مرزی کشور را مدیون عشایر هستیم و این تنها به خاطر سلاح غیرت و تعصب به مملکت و، وابستگی به انقلاب، امام و خون شهدا است بنابراین باید مورد حمایت قرار گیرند.

دکتر علایی مقدم با بیان اینکه سازمان امور عشایر در برهه های قبل  به گونه ای تعریف شده بود که فقط ارائه خدمات و پشتیبانی به کوچندگان عشایررا انجام می داد اما با تلاش های بسیار زیادی که در سالهای اخیر انجام شده به یک سازمان فنی و مهندسی تبدیل شده که باید در تمام ابعاد زندگی عشایر نقش ایفاد کندافزود: سازمان امورعشایر ، اتحادیه عشایری و تعاونی ها همواره باید تلاش و توان خود را  به کار گیرد تا که عشایر از ابعاد سیاسی، اجتماعی، رفاهی تقویت شوند .

ردیس سازمان امور عشایر ایران گفت: اقتصاد عشایر مسئله مهمی است و باید تامین شود تا سطح رفاه و معیشت عشایر بالا برود و بتوانند از ظرفیت های قانونی استفاده کنند.

وی با توضیح اینکه شاخص های برخورداری از آب پایدار سالم و بهداشتی تا قبل از انقلاب 5 درصد بوده و بعد از انقلاب اسلامی به 43 درصد رسیده است افزود: در سال 98 و 99  این شاخص به  63درصد رسیده است و این به خاطر استفاده درست از ظرفیت های قانونی به نفع عشایر است .

دکتر علایی مقدم بیان داشت:  در کشور  هزار66 کیلومتر ایلراه عشایری وجود دارد که 12 هزار کیلیومتر از این ایلراه ها در اختیار عشایر استان فارس است که باید تلاش شود از ظرفیت های قانونی استفاده کرد تا ایلراه ها مرمت و بازسازی شود.

ردیس سازمان امور عشایر در مورد آب پایدارسالم و بهداشتی و پکیج های خورشیدی اعتباراتی را به عشایر شهرستان فراشبند اختصاص دادند تا عشایر از این نعمت ها و ظرفیتها استفاده بهینه را داشته باشند.

نماینده مردم شهرستانهای فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای عشایری  اظهار داشت: همه افتخارم این است که خود از جنس عشایر هستم و به طور کامل عشایر را درک کرده تمام تلاش خود را در مجلس جهت رفاه عشایر بکار می گیریم تا عشایر بتواند از تمام ظرفیت های قانونی استفاده کند.

دکتر فروردین تصریح کرد:  اجرای موفق طرح های پایدار اشتغال عشایری موجب کاهش مهاجرت به شهرها، درآمد زایی و کمک به اقتصاد و معیشت خانوارهای عشایری، اشتغالزایی جوانان عشایری و پایین آمدن نرخ بیکاری در جامعه عشایری می شود بنابراین زمان تسهیلات بانکی به عشایر بایستی در زمان خاص انجام شود.

وی تصریح کرد: خدمات رسانی به عشایر بایست به نحو مطلوبی صورت گیرد و تمامی ادارات و دستگاه های اجرایی  می بایست نگاه ویژه ای به جامعه ی عشایری داشته باشند.

 در ادامه نیاز به نقدینگی بیشتر درحوزه آبرسانی،افزایش سهمیه تسهیلات  گوشت قرمز، تخصیص کد آبادی ،مرمت و مخلوط ریزی وآسفالت جاده خرمایک دشت پلنگ،اعتبارات ارزش افزوده در اختیار اداره کل امور عشایر قرار گیرد ،افزایش سهمیه پنل خورشیدی،تصویب قانون جهت مرتفع نمودن مشکلات عشایر به صورت ساختاری و ریشه ای مورد بحث و تبادل نظر شد.

ادامه مطلب ...
123456789
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top