چهارشنبه 10 خرداد 1402
اداره کل امور عشایر استان فارس

تامین آب پایدار یکی از اولویت های راهبردی امور عشایر است

تامین آب پایدار یکی از اولویت های راهبردی امور عشایر است

مدیر کل امور عشایری فارس در بازدید از چاه در حال حفر دالین شهرستان سپیدان گفت: تامین آب پایدار یکی از اولویت های راهبردی امور عشایر است. مهندس بهرامی و هیئت همراه که به منظور بازدید از مناطق عشایری شهرستان سپیدان به این شهرستان سفر کرده بود، در بدو ورود به شهرستان از چاه در حال حفر دالین بازدید کرد. وی سپس عازم مناطق عشايرى دیماخر شد و در جلسه شورای عشایری شهرستان که در این منطقه عشایری برگزار شده بود شرکت کرد. مهندس بهرامی در این جلسه که جمع کثیری از عشایر منطقه نیز حضور داشتند، ضمن شنیدن سخنان و درخواست های عشایر بر رفع مشکلات آنان تاکید کرد. مدیر کل امور عشایر فارس گفت: با تمام توان در جهت پیگیری مطالبات حقه جامعه عشایری تلاش خواهیم کرد. وی همچنین تنوع بخشی به اشتغال عشایر و افزایش سطح معیشت و شاخص های توسعه ای جامعه عشایر را موضوعاتی دانست که در تمامی برنامه ریزی ها مورد دقت قرار می گیرد. مهندس بهرامی در زمینه بهداشت نیز گفت: خوشبختانه در سال جاری 18 خانه بهداشت سیار عشایری در استان راه اندازی شده که امیدواریم تا پایان سال 30 کانکس دیگر نیز اضافه شود.

فرماندار شهرستان نیز جامعه عشایر را یک جامعه مولد و پرتلاش بر شمرد که همواره در برهه های حساس تاریخ پا به پای نظام اسلامی جلو آمدند و تقدیم شهدای والامقامی از این جامعه خود گواه این ادعاست. جوادی جهرمی عشایر را قشری تولید کننده و قانع دانست که خدمت به آنها اجر و پاداش اخروی زیادی دارد. وی همچنین گفت: با تمام توان در جهت رفع مسائل و مشکلات جامعه عشایری تلاش خواهیم کرد و همه مسئولان شهرستانی آمادگی کامل را در این مورد دارند.

در این جلسه تعدادی از شوراهای اسلامی عشایری و معتمدان مسائل و مشکلات خود را از قبیل راه دسترس، ساخت آب انبار و تامین آب شرب انسان و دام، احداث کانال های آبیاری مزارع و تامین برق بیان نمودند که دستور پیگیری صادر شد.

مدیر کل امور عشایر فارس و هیات همراه سپس در دیدار چهره به چهره با عشایر و حضور در چادرهاى عشايرى اين مناطق به بررسى مسائل و مشكلات آنها پرداختند.

گفتنی است چاه دالین در سال 1397 حفاری آن آغاز که پس از بهره برداری آب شرب 500 خانوار عشایری منطقه را تامین خواهد کرد.

شایان ذکر است شهرستان سپیدان محل ییلاق2503 خانوار عشایری از ایل قشقایی و لر ممسنی و از طوایف کشکولی بزرگ، کشکولی کوچک و جاوید می‌باشد.

  • بازدید مدیر کل از چاه در حال حفر دالین شهرستان سپیدان
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top