شنبه 5 خرداد 1403
اداره کل امور عشایر استان فارس

عشایر وفاداری خود را به امام و انقلاب ثابت کرده اند

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: قبل از پیروزی انقلاب، عشایر وفاداری خود را به نهضت امام اعلام کردند و پس از پیروزی انقلاب هم تا به امروز همچنان به‌عنوان جمع قابل‌اعتماد نظام، در عرصه وفاداران انقلاب مطرح هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر فارس به نقل از خبرگزاری حوزه: امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه عشایر غیور در برابر قلدری‌ها و جنایت‌های رضاخان ایستادند، افزود: رضاخان وحشیانه‌ترین برخوردها را در رابطه با عشایر داشته است.

آیت‌الله سید احمد خاتمی، در جلسه اعضای ستاد بزرگداشت شهدای عشایر استان فارس که در پادگان احمد بن موسی(ع) برگزار شد، با اشاره به اینکه عشایر افتخاراتی دارد، اظهار داشت: از جمله افتخاراتی که بر پیشانی عشایر ثبت شده، مقابله با رضاخان است.

وی عنوان کرد: بهترین طلبه‌هایی که می‌توانند خدمتگزار عشایر باشند، طلابی هستند که از متن عشایر بر خاسته‌اند، لذا همه باید تلاش کنند استعدادهای جوانان عشایر شکوفا شود و به‌حق قانونی در عرصه مدیریتی و غیر مدیریتی برسند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به برگزاری یادواره شهدای عشایر، بیان داشت: در رابطه با تجلیل از شهدا و از آن کارهای بسیار پسندیده الهی در حقیقت همین برگزاری بزرگداشت شهدا است.

آیت‌الله خاتمی، بزرگداشت شهدا را در حقیقت ارائه الگو دانست و بیان داشت: این آمار افتخارآمیزی است که دو هزار شهید استان فارس عشایر هستند؛ هنگامی‌که این نسبت سنجی را انجام دهیم احساس می‌کنیم که عشایر در ردیف‌های اول ایثارگران باشند.

 

طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top