دوشنبه 25 تیر 1403
اداره کل امور عشایر استان فارس

توزیع 3500 قطعه نیمچه مرغ بومی در مناطق عشایری فارس

مدیر کل امور عشایر فارس از توزیع سه هزار و500  قطعه نیمچه مرغ بومی در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد. روح الله بهرامی گفت: در راستای تنوع بخشی به اشتغال جامعه عشایری و به منظور بهره گیری از ظرفیت بانوان در اقتصاد خانوارهای عشایری تنها در شش ماهه اول سال جاری این تعداد نیمچه در مناطق مختلف استان توزیع شده است. وی افزود این نیمچه ها توسط اداره بهسازی این اداره کل تهیه و با همکاری صندوق های خرد زنان عشایری در میان اعضای این صندوق ها توزیع شده است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد توزیع این تعداد نیمچه تنها از اعتبارات سال گذشته بوده که به دلیل اختصاص یافتن اعتبار آن در پایان سال قبل ما را بر آن داشت تا در شش ماهه نخست امسال توزیع انجام دهیم.

مدیر کل امور عشایر فارس اظهار داشت ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت معیشت و درآمد خانواده های عشایری با استفاده از ظرفیت های موجود از اهداف طرح بوده و امیدواریم در سال جاری نیز پس از اختصاص بودجه این روند ادامه یابد.

گفتنی است استان فارس با دارا بودن جمعیت عشایری 150 هزار نفری در قالب 30 هزار خانوار عشایری به عنوان قطب عشایر کشور محسوب می شود که نقش مهمی در عرصه های مختلف اجتماعی، تولیدی و اقتصادی و فرهنگی استان دارند.

  • توزیع 3500  قطعه نیمچه مرغ  بومی در مناطق عشایری فارس
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top