جمعه 10 آذر 1402
اداره کل امور عشایر استان فارس

اطلاعیه کوچ عشایر فارس

اطلاعیه کوچ پاییزه عشایر صاحب پروانه چرا

بدین وسیله به اطلاع عمومی بهره برداران مراتع قشلاقی استان فارس و بهره بردارانی که به قصد عبور از این استان وارد استان می شوند می رساند به منظور جلوگیری از تخریب مراتع و جلوگیری از ورود زود هنگام دام به مراتع قشلاقی ورود مراتع از تاریخ 1398/8/15 به بعد تعیین گردیده است، لذا لازم است تاریخ اعلام شده را رعایت نمایند .

  1. بهره برداران کوچنده در هنگام حرکت پروانه چرای معتبر در مراتع قشلاقی را به همراه  داشته باشند .
  2. دامداران فاقد پروانه چرا به هیچ عنوان وارد مراتع این استان نشوند، در صورت مشاهده با متخلفین برابر مقررات برخورد خواهد شد .
  3. بهره برداران دارای پروانه چرا قبل از کوچ به ادارات دامپزشکی و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستانهای مورد استقرار مراجعه و مجوز حرکت اخذ نمایند و در طول مسیر به همراه داشته باشند .
  4. حمل دام توسط کامیون و کامیونت به مناطق قشلاقی استان فارس از تاریخ 1398/8/13 آزاد خواهد بود .
  5. از کلیه شرکتهای باربری درخواست می گردد از صدور بارنامه حمل دام تا قبل از تاریخ 1398/8/13 به  مناطق قشلاقی  استانهای فارس و بوشهر خودداری نمایند، قبل از صدور بارنامه مدارک بند 3 را کنترل نمایند .
  6. به استناد تبصره 2 ماده 47 قانونی بخشی از درآمدهای دولت برابر مقررات با متخلفین برخورد و به ازاء هر واحد دامی مبلغ 1422000 ریال جریمه خواهند شد.
  7. شماره تلفن رایگان 1504 بصورت شبانه روزی در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فعال می باشد لذا از کلیه  مرتعداران درخواست می گردد هر گونه تخلف را به شماره مذکور اعلام نمایند .
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top