شنبه 20 خرداد 1402
اداره کل امور عشایر استان فارس

زنجیره تولید در مناطق عشایری به طور کامل انجام شود

رئیس سازمان امور عشایر ایران تاکید کرد فرایند و دستور العمل زنجیره تولید در مناطق عشایری در قبل، حین و بعد از تولید باید به طور کامل انجام شود، متاسفانه در این فرایند بعد از تولید و عرضه تولیدات به بازار مغفول مانده است.

قندالی در ویدئو کنفرانس مدیران ستادی و استانی بیان داشت پروژه های آبرسانی به عشایر از محل اعتبارات بند ه تبصره 4 قانون سنواتی یکساله مربوط به سال 98 است و نباید هیچ پروژه ای برای سال آینده باقی بماند .

این مقام مسئول اظهار داشت پلاک کوبی دام و صدور کارت تردد برای عشایر باید با جدیت پیگیری شود تا در کوچ بهاره عشایر با مشکل مواجه نشوند.

مدیر کل امور عشایر فارس در ویدئو کنفرانس مدیران ستادی و استانی سازمان امور عشایر ایران با بیان این مطلب افزود از ابتدای سال 24 پروژه تامین آب شرب بند ه تبصره 4 استان فارس با اعتباری بالغ بر 224875 میلیون ریال مصوب که تاکنون عملیات اجرایی تعداد 16 پروژه با اعتباری  بالغ بر 117525 میلیون ریال در مناطق عشایری استان آغاز شده و مابقی پروژه ها در حال طی تشریفات قانونی انتخاب پیمانکار و یا اصلاح موافقت نامه می باشد، که به جد پروژه ها دنبال می شود .

روح الله بهرامی اظهار داشت اعتبارات تخصیص یافته از تسهیلات خشکسالی ماده 10 و 12 تشکل ها و صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری با اعتباری بالغ بر 103200 میلیون ریال مصوب که با جذب 67950 میلیون ریال و با 66 درصد پیشرفت انجام شده .

وی در ادامه تسهیلات زنجیره گوشت قرمز با تخصیص بالغ بر 555500 و مبلغ 271470 میلیون ریال و 44 درصد جذب شده و مابقی اعتبارات تخصیص یافته در سطح شهرستانهای فارس با معرفی به بانک در حال جذب است و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال 98 تمام اعتبارات جذب شود.

مدیر کل امور عشایر فارس با ارائه گزارش عملکرد و پیشرفت فیزیکی طرح های مهم حوزه امور تعاونیها شامل بیمه دام و پلاک کوبی و اخذ تسهیلات توسط تشکل ها پرداخت و بیان داشت از ابتدای سال 98 تاکنون بیش از 444 هزار راس دام سبک عشایری بیمه و بیش از 152 هزار راس دام پلاک کوبی شده است وو این فرایند در مناطق عشایری توسط تشکل ها در حال انجام می باشد تا عشایر در کوچ بهاره برای تردد با مشکل مواجه نشوند.

گفتنی است ویدئو کنفرانس مدیران ستادی و استانی سازمان امور عشایر ایران با موضوع وضعیت بررسی تسهیلات، پروژه های تامین آب شرب ، پلاک کوبی و هویت گذاری دام روز یکشنبه 6 بهمن ماه با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران،معاونین ، مدیران ستادی و مدیران کل امور عشایر استان های سراسر کشور برگزار شد.

 

  • زنجیره تولید در مناطق عشایری به طور کامل انجام شود
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top