چهارشنبه 9 خرداد 1403
اداره کل امور عشایر استان فارس

افتتاح سایت اسکان طایفه شیری شهرستان فسا

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی آیین کلنگ زنی سایت اسکان طایفه شیری،چاه پهن شهرستان فسا با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ریال از محل 3 درصد نفت و گاز و اعتبارات ملی   برای بهره برداری 100 خانوار عشایری برگزار شد.  

 مدیر کل امور عشایر فارس درحاشیه این مراسم و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار شهرستان فسا،  معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن استان فارس، امام جمعه، بخشداران و مسئولان شهرستانی تشکیل شد با اشاره به ویژگی ها و توانمندی عشایر فارس گفت: عشایر منبع پتانسیل و ظرفیت هستند و ما می توانیم مردانگی، جوانمردی، دلاوری، صبر و استقامت را در زندگی آنها ببینیم.

روح الله بهرامی خاطر نشان کرد 220 کانون اسکان در استان فارس مورد مطالعه قرار گرفته یا در دست مطالعه است که در حال حاضر 130 کانون اسکان با بیش از 7 هزار خانوار در این سایت ها اسکان یافته اند.

وی بیان داشت: هر چند برنامه ریزی ما در جهت اسکان عشایر به منظور ارائه خدمات بهتر به آنان است ولی این اسکان کاملآ اختیاری و بر اساس درخواست آنان انجام می شود.

مدیر کل امور عشایرفارس افزود مهمترین چالش در اسکان عشایر اشتغال آنان است که دولت تدبیر و امید سعی کرده با تنوع بخشی به اشتغال و فراهم نمودن تسهیلات لازم موجبات اشتغال این عزیزان را فراهم آورد.

روح الله بهرامی ادامه داد:اقدامات انجام شده در سایت اسکان  طایفه شیری چاه پهن حفر و تجهیز یک حلقه چاه آب شرب ، احداث ایستگاه پمپاژ و ساخت مخزن 100 متر مکعبی، اجرای خط انتقال آب  می باشد.

در این مراسم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس نقش ممتاز و برجسته عشایر کشور در پیروزی شکوهمند اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی و حماسه سازی آنان در دوران دفاع مقدس چون برگ زرینی در تاریخ ملت ایران می درخشد.

 دکتر رضایی با بیان پایمردی و غیرت عشایر در پاسداشت ارزشهای دینی و ملی و مقاومت اعتقادی از یکسو و تلاش شبانه روزی آنان در رونق بخشی به تولید کشور و جهاد اقتصادی از سوی دیگر الگویی مناسب برای سایر بخشها است که باید بیش از هز زمان دیگر مورد توجه قرار گیرد و لازم است مسئولان در رفع مشکلات این قشر خدوم تلاش خویش را بیش از گذشته به نمایش بگذارند.

شایان ذکر است سایت اسکان چاه پهن جهت اسکان عشایر طایفه شیری با مساحت 6 هکتار در نظر گرفته شده است، که در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی داده شد.

گفتنی است شهرستان فسا منطقه قشلاقی 2000خانوار عشایری از ایل خمسه می باشد.

  • افتتاح سایت اسکان طایفه شیری  شهرستان فسا
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top