شنبه 23 تیر 1403
اداره کل امور عشایر استان فارس

آغاز کوچ بهاره عشایر فارس در شرایط کرونایی

مدیر کل امور عشایر فارس گفت: هرساله با آغاز فصل بهار کوچ عشایر فارس آغاز می شود ولی امسال با توجه به شرایط پیش آمده و با مصوبه ستاد کرونا استان فارس کوچ عشایر با تاخیر انجام شد و به اواخر فروردین و اردیبهشت ماه موکول شد .

روح الله بهرامی بیان داشت، ماندگاری طولانی مدت در قشلاق و به دلیل گرم شدن هوا، خشک شدن علوفه مراتع ، وجود حشرات مزاحم امکان پذیر نیست.

وی تصریح کرد با توجه به تقویم کوچ بهاره که از طریق ستاد کرونا استان فارس تنظیم شده بود کوچ عشایر با رعایت پروتکل های بهداشتی واستقرار اکیپ های سیار بهداشتی و رعایت بهداشت خدمات کوچ فراهم شده که عشایر بتوانند به سلامت به کوچ خود ادامه داده و به مناطق ییلاقی برسند.

مدیر کل امور عشایرفارس اذعان داشت کوچ و مدیریت کوچ در شرایط کرونایی کار بسیار دشواری می باشد، اکیپ مدیریت کوچ اداره کل امور عشایرفارس که درسطح استان مستقر وبه طور متمرکز در حال گشت زنی می باشند.

وی افزود،مدیریت کوچ با اقداماتی از قبیل هشدارهای توقف نکردن در بین مسیر و روستاهای اطراف،هشدار هواشناسی، آموزش هایی جهت پیشگیری از کرونا و توزیع اقلام کوچ و بهداشتی در بین خانوارها کوچ را مدیریت کرده تا عشایر به سلامت به مناطق ییلاقی خود برسند.

بهرامی اظهار داشت برای جلوگیری ازشیوع ویروس کرونا و درگیر نشدن عشایربه این بیماری مهلک تانکرهای آبرسانی در حین کوچ و مسیر ایلراه ها در حال خدمات رسانی به عشایر می باشد.

مدیر کل امور عشایر فارس از همراهی و همکاری بی شائبه ستاد کرونا در استان فارس، دانشگاه علوم پزشکی، سپاه عشایر و دستگاه های مربوطه در مدیریت کوچ عشایر تشکر کرد.

طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top