شنبه 23 تیر 1403
اداره کل امور عشایر استان فارس

اولین شورای حل و اختلاف ویژه عشایر در شهرستان مرودشت راه اندازی شد.

مدیر کل امورعشایرفارس گفت: در راستای اجرایی کردن مصوبات سفر ریاست محترم قوه قضاییه  اولین شورای حل و اختلاف ویژه عشایر در شهرستان مرودشت راه اندازی شد.

 روح الله بهرامی بیان داشت : شهرستان مرودشت یک شهرستان 4 فصل عشایری، هم چنین چهارراه تردد عشایر شهرستان های شمالی و جنوبی استان در فصل کوچ بوده و میزبان جمعیت بالغ بر 8 هزار نفر از عشایر ایل خمسه و قشقایی در خود جای داده که با پیشنهاد رئیس اداره امور عشایر مرودشت و موافقت ریاست دادگستری شهرستان این شورای راه اندازی شد، که تمامی مسائل عشایر شامل حل و اختلافات فردی و قومی در این شورا مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

وی  با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین اداره امور عشایر و دادگستری شهرستان مرودشت برای راه اندازی شورای حل و اختلاف ویژه عشایر برای اولین بار در استان گفت: با راه اندازی این شورا کاهش مراجعات عشایر به دادگستری شاهد خواهیم بود، که این مسئله باعث احیای فرهنگ ریش سفیدی برای حل و فصل مشکلات عشایری خواهد شد.

مدیرکل امورعشایرفارس سرعت بخشی و رسیدگی به بحث های عشایری و حل و فصل مشکلات آنان، عدم تشکیل پرونده های قضایی ، واگذاری حل و مشکلات به ریش سفیدان و معتمدین عشایر از اهداف راه اندازی شورای حل و اختلاف در شهرستان مرودشت است

 

  • اولین شورای حل و اختلاف ویژه عشایر در شهرستان مرودشت راه اندازی شد.
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top