چهارشنبه 9 خرداد 1403
اداره کل امور عشایر استان فارس

مسائل جامعه عشایری باید از طریق دستگاههای اجرایی پیگیری شود.

رئیس کل دادگستری استان فارس اذعان داشت: مسایل و مشکلات جامعه عشایری باید از طریق دستگاههای اجرایی استان پیگیری شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با تاکید بر توسعه و سال جهش تولید عشایر را به عنوان سرمایه کشور خواند و افزود: برای استفاده از تمام ظرفیت و پتانسیل های جامعه عشایر باید مسائل و مشکلات این جامعه را حل و این قشر را مورد حمایت قرارداد.

رئیس کل دادگستری در استان فارس در ادامه افزود: مسایلی که نیاز به آیین نامه ها و دستور العمل ها میباشند به قوه قضائیه ارجاع خواهند شد.

مدیر کل امورعشایرفارس در راستای اجرایی کردن مصوبات سفر ریاست محترم قوه قضاییه  با اشاره به سیمای جامعه عشایری فارس گفت: تنوع شرايط موجود در استان فارس موجب سازگاري و شكل گيري بزرگترين جامعه عشايري كشور در اين استان شده که در واقع قطب عشاير كشور محسوب مي شود.

روح اله بهرامی با بیان اینکه جامعه عشاير استان فارس با جمعیتی بالغ بر 148 هزار نفر جمعیت ، مشتمل بر 27 هزار خانوار که بیشترین نقش را در تولید کشور ایفا می‌کنند، افزود: عشایر در همه عرصه ها از جمله  مبارزه، مقاومت، ایستادگی و تولید کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشته است.

وی بیان داشت : مسایل و مشکلات مطروحه جامعه عشایر از جمله مراتع، ایل راه ها، اسکان، آنتن دهی تلفن همراه، بیمه اجتماعی، امنیت و تعلیم و تربیت عشایر باید بیشتر مورد حمایت قرار گیرد تا از تمام ظرفیت بالقوه عشایر استفاده شود.

گفتنی است جلسه بررسی مصوبات سفر ریاست محترم قوه قضائیه به استان فارس در حوزه عشایر به ریاست مدیر کل محترم دادگستری استان فارس و با حضور مدیران کل امور عشایر، ارتباطات و فناوری اطلاعات، نوسازی مدارس، فرماندهی نیروی انتظامی، صندوق بیمه روستائیان و عشایر، فرماندهی سپاه عشایر و مدیریت آموزش و پرورش عشایر سیار در سالن جلسات دادگستری استان فارس برگزار گردید.

  • مسائل جامعه عشایری باید از طریق دستگاههای اجرایی پیگیری شود.
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top