شنبه 5 خرداد 1403
اداره کل امور عشایر استان فارس

داشتن یک راه ایمن دغدغه عشایر فارس

معاون هماهنگی امور اقصادی استانداری فارس بیان داشت: یکی از دغدغه های اصلی جامعه عشایری داشتن یک راه ایمن است وباید تمام دستگاه های اجرایی در عرصه عمل بیایند، ایلراه ها را به سرانجام برسانیم، تا حقی از عشایر ضایع نشود.

ظفر افشون در اولین جلسه شورای عشایری در سال 99 با اشاره به اینکه عشایر ذخایر انقلاب هستند و این را بارها در عمل هم نشان داده و با وابستگی و عمق نگاهشان به انقلاب در بزنگاه های مختلف به داد نظام و مسئولین رسیده اند افزود: همه مسئولان ارشد فارس به نوعی به عشایر بدهکارند و هر کس در این شرایط باید دین خود را ادا کنند، این حداقل ترین کاری است که می توانیم برای آنها انجام دهیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با اشاره به استفاده از ظرفیت تمامی دستگاه های اجرایی در جهت خدمات رسانی بهتر به جامعه عشایری بر بهره مندی عشایر از فضاهای ورزشی مناسب در سایت های اسکان هدایتی و سایت های خودجوش تاکید کرد، سایت های اسکان بالای ده هزار هکتار فضای ورزشی داشته تا جوانان غیور عشایر از تمام امکانات ورزشی استفاده کنند.

افشون اظهار داشت: هر عشایر در طول سال پروتیئن 16 نفر شهروند را تامین می کند و این نشان از عمق زحمتی است که در طول سال این قشر از جامعه متحمل می شوند، لذا مصوبات این جلسه را با احساس مسئولیت مضاعف پیگیری تا عشایر به آرامش نسبی برسند .

مدیر کل امور عشایر فارس نیز در این جلسه ضمن تشکراز همراهی و همدلی مدیران دستگاه های اجرایی گفت: جلسات شورای عشایر یکی از ظرفیت های قانونی جهت پیگیری مسائل و مشکلات جامعه عشایری است که می تواند به ارائه خدمات بهتر و به ارتقای وضعیت معیشت به جامعه عشایری کمک کند.

بهرامی با ارائه گزارشی از مصوبات جلسه قبل و پیگیری های صورت گرفته با اشاره به تعیین تکلیف  مسیر ایلراه غرب شیراز که در طول سال مشکلات زیادی برای عشایر ایجاد  شده افزود: تعریض و اصلاح کمربندی در عرض 3 متر به طول 2500 متر در حاشیه جاده کمربندی ، علامت گذاری و نصب تابلوهای راهنمایی، اصلاح و تسطیح ورودی دهانه پل جاده کمربندی و اجرای دیواره فنس کشی جهت پیشگیری از ورود دام به فضای سبز بین دوخط جاده کمربندی از جمله مواردی می باشد که با اجرا شدن آن به مشکلات عشایر در این حوزه کمک شایانی می کند.

 

 

 

  • داشتن یک راه ایمن دغدغه عشایر فارس
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top