جمعه 4 فروردین 1402
اداره کل امور عشایر استان فارس

افتتاح 64 پروژه عشایری فارس به مناسبت هفته دولت

مدیر کل امور عشایر فارس در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت هفته دولت  از افتتاح  64 پروژه عمرانی در مناطق مختلف  عشایری خبر داد .

روح الله بهرامی با بیان اینکه تعداد 64 پروژه عمرانی به ارزش 120 میلیارد ریال جهت بهره مندی 1145 خانوار عشایری در مناطق مختلف عشایری در سطح استان فارس به بهره برداری  می رسد افزود : با افتتاح این پروژه اشتغالزایی  500 نفر به صورت مستیقم فراهم می شود.

مدیر کل امور عشایر فارس اظهار داشت: این پروژه ها شامل حفر و تجهیز چاه ، برق رسانی، احداث ذخیره آب، راهگشایی جاده های عشایری ، احداث آب انبار و غیره می باشد

بهرامی بیان داشت : در مورد افزایش شاخص ها از محل بند 5 قانون ششم تمامی دستگاه های اجرایی مکلف هستند تا شاخص های مربوط به عشایری را افزایش دهند .

وی با توضیح اینکه عمدتاً شاخص های عشایری از متوسط شاخص های روستایی پایین تر می باشد، و ارتقاء شاخص ها کار نسبتاً دشورای است که باید اقدامات زیربنایی اجام شود .

مدیر کل امور عشایرفارس اذعان داشت: 12 هزار کیلومتر راه عشایری در مناطق استان فارس وجود دارد که به شکل تارعنکبوتی است که در سال 5 هزار کیلومتر راهگشایی توسط اداره کل امور عشایر انجام می شود.

بهرامی  درمورد اقدامات صورت گرفته گفت: از نظر شاخص های آب آشامیدنی در مناطق عشایری در  سال 1392 بیست و شش درذصد بوده که در 1399 به 54درصد افزایش، در بحث برخورداری عشایر در مسکن مناسب در سال 1392 پنج درصد که در سال 1392 20 درصد در سایت های اسکان ساماندهی شده، در زمینه سواد در سال 1392 هفتاد و چهار درصد که در ستال 1399 هشتاد و چهار درصد افزایش ، شاخص سوخت فسیلی 65 درصد که در سال 1399 به 100  درصد و شاخص در زمینه راه های مناسب در سال 1392 36درصد بوده که در سال 1399 پنجاه و دو درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه عشایر 2 راهبرد اصلی را دنبال می کنیم که اول تلاش برای توسعه شاخص های زندگی عشایر از قبیل بهداشت، آموزش ، مسکن می باشدافزود: راهبرد دوم ایجاد تنوع در اشتغال و تولید عشایر است که پنج محور را دنبال می کنیم که کمک به راه اندازی اقامتگاه بوم گردی عشایر، کمک در زنجیره گوشت قرمز و گیاهان دارویی از نمونه آنست و تا پایان برنامه ششم سالیانه 5 درصد در حوزه های پنج گانه تنوع ایجاد گردد.

  • افتتاح 64  پروژه  عشایری فارس به مناسبت هفته دولت
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top