چهارشنبه 29 فروردین 1403
اداره کل امور عشایر استان فارس

افتتاح 9 پروژه عمرانی در مناطق عشایری شهرستان شیراز

مدیر کل امور عشایر در آئین افتتاح 9 پروژه عمرانی در مناطق عشایری شهرستان شیراز گفت: در دولت تدبیر و امید ظرفیت های قانونی خوبی در جهت ارتقای وضعیت معیشت جامعه مولد عشایری با همکاری مجلس صورت گرفته که برخورداری عشایر از اعتبارات ارزش افزوده نمونه ای از این ظرفیت ها است.

روح الله بهرامی با اشاره به عملکرد اداره کل امور عشایر فارس افزود: جامعه عشایر یک جامعه مولد، پویا می باشد و آنچه مسئولان و دلسوزان نظام به ویژه تاکیدات مقام معظم رهبری پیرامون جامعه اسلامی است را می توان در جامعه عشایری دید.

وی جامعه عشایری را نمونه عینی اقتصاد مقاومتی دانست که تمامی مولفه های این گونه اقتصاد در این جامعه می شود به روشنی دید.

بهرامی اشتغال خانگی را یکی دیگر از شاخصه های این جامعه برشمرد که تمامی افراد خانواده بکار مشغول شده و در اقتصاد خانواده مشارکت دارند.

مدیر کل امور عشایر فارس با بیان اینکه همزمان با  هفته دولت 64 پروژه عمرانی در مناطق عشایری استان فارس افتتاح می شود افزود: که از این تعداد  9 پروژه عمرانی شامل  آب انبار ، افتتاح دو پل دو دهنه بتنی ، آسفالت معابر، پایان مرمت 300 کیلومتر از راه های عشایری در این شهرستان با اعتباری بالغ بر 8700میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و ارزش افزوده افتتاح گردید.

وی اظهار داشت : که با افتتاح  این پروژه ها در مناطق عشایری شهرستان شیراز در مجموع تعداد 350 خانوار عشایری سیار از نعمت این پروژه ها بهره مند می شوند.

فرماندار شیراز در این مراسم به ضرورت ارائه خدمات زیربنائی بر جهت افزایش سطح برخورداری عشایر از خدمات دولت تاکید کرد.

محمدرضا امیری گفت: اصالت، صداقت و قناعت عشایر، ظرفیت های این جامعه را یادآور شد و آمادگی خود و مجموعه فرمانداری و سایر مدیران شهرستانی را در ارائه خدمات بهتر به این قشر از جامعه اعلام نمود.

 

  • افتتاح 9 پروژه عمرانی در مناطق عشایری شهرستان شیراز
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top