چهارشنبه 30 خرداد 1403
اداره کل امور عشایر استان فارس

ارتقاء شاخص های توسعه جامعه عشایری باید روز به روز تقویت شود

ریس مجمع نمایندگان مردم شریف فارس در مجلس شورای اسلامی گفت: ارتقاء شاخص های توسعه جامعه عشایری باید روز به روز تقویت شود.

عزیزی عشایر را منابع انسانی اصیل و سرمایه های اصلی کشور خواند و افزود: ماباید تلاش کنیم این سرمایه روز به روز قوی تر و پیشرفته تر شود.

وی بیان داشت: عشایر جلوه ای از صداقت، سلامت هستند و توجه به شعائر دینی را از ویژگی‌های عشایر برشمرد.

نماینده مردم فارس در مجلس شورای اسلامی وجود عشایر را نعمت بیکران در کشور خواند و تصریح کرد مجلس شورای اسلامی در پیگیری مطالبات حقه عشایر تمام تلاش خود را بکار می گیرد تا حقی از این قشر تضییع نشود.

مدیرکل امور عشایر فارس بیان داشت: اسکان اختیاری عشایر، خدمات پشتیبانی به کوچندگان، مطالعات جامع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه عشایری و انرژی های پاک چهار برنامه سازمان امور عشایر ایران می باشد،که در حال حاضر در حال اجرا می باشد.

روح الله بهرامی ارتقا شاخص های توسعه ای جامعه عشایری و ایجاد تنوع در اشتغال عشایر را دو اولویت راهبردی امور عشایر دانست.

وی با اشاره به اینکه این جامعه عشایری همواره در فرایند توسعه کشور نقش ارزنده ای دارند افزود: از این رو اشتغال از مهم ترین فرایند زندگی این جامعه به شمار می آید ،که در این زمینه تاکنون اقدامات چشم گیری در زمینه تسهیلات زنجیره تولیدگوشت قرمز شده است که باعث اشتغال و رونق زندگی این جامعه شده است.

  • ارتقاء شاخص های توسعه جامعه عشایری باید روز به روز تقویت شود
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top