شنبه 20 خرداد 1402
اداره کل امور عشایر استان فارس

افتتاح ۵۷ پروژه عمرانی در مناطق عشایری استان فارس

مدیرکل امور عشایر فارس از افتتاح ۵۷ پروژه عمرانی قابل افتتاح در دهه فجر خبر داد.

روح الله بهرامی در نشست خبری با اصحاب رسانه در دوازدهم بهمن ماه با اشاره به اینکه در ایام دهه فجر 193 پروژه مختلف به ارزش 470 میلیارد تومان در مناطق روستایی و عشایری استان فارس به بهره برداری می رسد، گفت :در سطح استان فارس 57 پروژه عمرانی به ارزش 9 میلیاردو 500 میلیون تومان به بهره برداری می رسد ، که حدود 950 خانوار از خدمات بهره‌مند خواهند شد و در سطح مناطق عشایری کشور 288 پروژه با اعتباری بالغ بر 130 میلیارد تومان اجرا خواهد شد، که 21 هزار خانواده عشایری از این پروژه ها بهره می بردند.

مدیر کل امور عشایر فارس گفت:این پروژه ها شامل حفر و تجهیز چاه، برق رسانی، احداث ذخیره آب ، زیر سازی راه عشایری، کانکس جهت مدرسه عشایری، خرید حمل و نصب حمام خورشیدی، احداث پل و غیره می باشد.

روح الله بهرامی افزود :سازمان امور عشایری فارس به عنوان سازمان توسعه ای و چند پیشه وظایف متعددی را به عهده دارد و به عنوان پشتیبان اقتصاد تولید محور جامعه عشایری نقش ایفاد می کند.

وی بیان داشت: از هفت پروژه شاخص مناطق عشایری کشور در استان فارس پروژه تامین آب سایت های اسکان امامزاده محمد و سرو نخودی و حفر و تجهیز چاه جنگل شدید شهرستان سروستان با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان جهت بهره مندی ۲۱۲ خانوار عشایری به بهره‌برداری خواهد رسید.

  • افتتاح ۵۷ پروژه عمرانی در مناطق عشایری استان فارس
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top