دوشنبه 25 تیر 1403
اداره کل امور عشایر استان فارس

بهره مندی 200خانوار عشایری تیره چهارراهی از نعمت آب پایدار

مدیر کل امور عشایر فارس در نهمین روز از دهه فجر در آیین کلنگ زنی حفر و تجهیز چاه آب شرب تیره چهارراهی از بهره مندی ۲۰۰ خانوار عشایری از نعمت آب سالم و پایدار خبر داد.

معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس در آیین کلنگ زنی حفر و تجهیز چاه آب شرب تیره چهارراهی گفت: مقاومت، شهامت و ایثار از ویژگی بارز عشایر است که با تقدیم ۲ هزار شهید عشایری در هشت سال دفاع مقدس در استان فارس آن را به اثبات رسانده اند.

 لقمانی با اشاره به اینکه در هر چادر عشایری یک کارگاه تولیدی کوچکی وجود دارد افزود: امروزه ۲۵ درصد گوشت قرمز،32 درصد صنایع دستی کشور توسط جامعه عشایری تولید می‌شود،که نقش بسزایی در اقتصاد و رونق کشور دارند،که نقش بسزایی در اقتصاد و رونق کشور دارند.

وی تصریح کرد: در چند سال اخیر بیشتر مناطق عشایری استان فارس از نعمت آب سالم و بهداشتی پایداربرخوردار شده‌اند که بیانگر این است که در دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به جامعه عشایری شده است .

 مدیر کل امورعشایر فارس اذعان داشت : شاخص برخورداری عشایر از آب پایدار ۴۳ درصد بوده که در دو سال اخیر به شاخص برخورداری به۶۳ درصد رسیده است.

بهرامی با بیان اینکه تمام فعالیت های سازمان امور عشایر ایران در راستای حمایت از جامعه عشایری است افزود: تلاش خواهیم کرد که عشایر در تمام مناطق استان بتوانند از تمام ظرفیت ها جهت برخورداری از تامین آب سالم پایدار استفاده کنند.

وی درادامه اذعان داشت : امیدواریم در چند سال آینده بتوانیم آبرسانی سیار را به طور کامل حذف کنیم و همه عشایر بتوانند از آب پایدار برخوردار شوند .

در حاشیه بر گزاری این مراسم از سایت های اسکان نجف آباد و مهکستان بازدید به عمل امد.

  • بهره مندی ۲۰۰ خانوار عشایری تیره چهارراهی از نعمت آب پایدار
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top