چهارشنبه 10 خرداد 1402
اداره کل امور عشایر استان فارس

آیین رونمایی از توزیع پنل های قابل حمل خورشیدی جهت عشایری فارس با دستور وزیر نیرو

آیین رونمایی از توزیع مرحله اول پنل های قابل حمل خورشیدی عشایری به منظور بهره مندی عشایر از نعمت برق روز سه شنبه از طریق ویدوکنفرانس با دستور وزیر نیرو انجام شد.

در این آیین رونمایی  استاندار فارس ،معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری،  مدیر کل امور عشایر ، مدیرعامل شرکت توزیع برق فارس ، مجری طرح برق روستایی و عشایری شرکت توانیر تهران ، فرماندهی سپاه عشایری، مدیریت آموزش و پرورش عشایری و جمعی از مسئولان استانی حضور داشتند.

استاندار فارس در حاشیه این آیین گفت: اقتصاد تولیدی عشایر نیازمند سیستم پشتیبانی است و خدمات دستگاه های اجرایی باید متناسب با شرایط عشایر کوچنده به صورت قابل حمل اجرا گردد.

رحیمی با بیان اینکه عشایر دارای اقتصاد تولیدی و نماد اقتصاد مقاومتی و تولید کالای ایرانی می باشند ، باید مورد حمایت دولت قرار گیرند افزود : امروز با رونمایی360دستگاه پکیج قابل حمل خورشیدی عشایر از نعمت برق بهره مند می شوند، که با پیش بینی تامین برق 18 هزار خانوار عشایری کوچنده نیز لازم است در دستور کار قرار گیرد تا عشایر غیور نیز از این نعمت بهره مند شوند.

مقام عالی دولت در فارس اظهار داشت : عشایر به خاطر سبک زندگی  ضرورت دارد در مورد تامین برق کانون های اسکان  خودجوش به تعداد 88 کانون  و لحاظ حق آبه شرب انسان و دام عشایری در برنامه ریزی منابع آب از سدهای استان مورد حمایت قرار گیرند

گفتنی است  تعداد 2775  پنل خورشیدی با اعتباری بالغ بر 28 میلیارد تومان برای روشنایی بخشیدن به سیاه چادرهای عشایری فارس در دستور کار قرار گرفته که  در این آیین 360 دستگاه پنل خورشیدی آماده تحویل و مابقی در پایان خرداد ماه 1400 تحویل خانواده های عشایری می شود.

  • آیین رونمایی از توزیع پنل های قابل حمل خورشیدی جهت عشایری فارس با دستور وزیر نیرو
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top