چهارشنبه 10 خرداد 1402
اداره کل امور عشایر استان فارس

امنیت عشایر در جامعه باید تامین شود

*امنیت عشایر در جامعه باید تامین شود*

فرمانده سپاه عشایر استان فارس با بیان اینکه عشایرصادق ترین، مظلوم ترین و وفادارترین افراد به نظام هستند گفت: از این رو باید امنیت عشایر در جامعه تامین شود.

سرهنگ شکوهی اذعان داشت: سپاه عشایر آمادگی توزیع مهمات در مرکز استان و شهرستانهای اقلید و فیروزآباد را دارد و مهمات را به صورت یارانه ای در اختیار عشایر قرار می گیرد.

 فرمانده سپاه عشایر اظهار داشت: تمام اسلحه های عشایر باید دارای مجوز باشد ومجوز اسلحه ها به موقع تمدید گردد تا برای عشایر مشکل به وجود نیاید.

 سرهنگ شکوهی بااشاره به اعتبارات محرومیت‌زدایی در استان افزود: با بررسی مناطق، عشایری که نیازمند بیشتر به امکانات داشته باشدرا شناسایی و از اعتبارات در غالب بهداشت عشایر، ساخت استخر، تانکرهای ابرسانی ثابت، جاده می توان استفاده کرد تا دینی در گردن عشایر نداشته باشیم.

مدیر کل امور عشایر فارس در جلسه شورای عشایری شهرستان بوانات در خصوص سایت های اسکان سرمیدان و تنگ پودنه اظهار داشت: کانون های اسکان کاملا اختیاری است و هرگونه ساخت و ساز غیر قانونی در مراتع پیگرد قانونی دارد از این رو سایت های اسکان در چارچوب قوانین منابع طبیعی و بنیاد مسکن باید باشد.

 روح الله بهرامی بیان داشت: برخورداری عشایر از طرح مرتعداری درکاهش تعرضات به مراتع نقش موثری دارد، از این رو طرح مرتعداری تلفیقی برای عشایر منجر به ایجاد مالکیت پانزده تا سی ساله می شودو اقدام حمایتی موثری از قبیل کاشت گیاهان دارویی، چاه مالداری، طرح گردشگری و غیره برای حمایت از این جامعه مولد به شمار می‌رود.

  • امنیت عشایر در جامعه باید تامین شود
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top