شنبه 20 خرداد 1402
اداره کل امور عشایر استان فارس

شورای عالی عشایری با مسئولیت و مدیریت مستقیم استاندار فارس برگزار خواهد شد

استاندار فارس در دیدار با نمایندگان، بسیجیان، معتمدین ایلات عشایر استان با اشاره به اینکه از برنامه های دولت سیزدهم رسیدگی به حال اقشار محروم از جمله عشایر است بیان داشت: دو طرح جامع در دستور کار قرار داده ایم که مهمترین آن ایجاد شورای عالی عشایری با نظارت و مسئولیت مستقیم استانداربرگزار خواهد شد.  

ایمانیه در ادامه گفت:  هدف ایجاد شورای عالی عشایری با کیفیت و با استفاده از نخبگان و نمایندگان تمامی ایلات بررسی و اولویت بندی مشکلات هر ایل بسته و رفع هرکدام بر اساس اولیت بندی های صورت گرفته است زیرا تا به امروز یکی از دلایل حل نشدن مشکلات عشایر عدم شناخت از اولویت اساسی مورد نیاز عشایر بوده است.

وی افزود: دومین طرح که جدول مشخص زمان بندی اولویت ها را ایجاد کرده، به ادارات ذینفع ارسال و آنها را متعهد به انجام امور محوله و تحویل آنها بر اساس این زمان بندی نماییم، چرا که بسیاری از مشکلاتی که تا به امروز لاینحل مانده به دلیل عدم برنامه زمانی مشخص در رفع و رجوع آنها بوده است.

ایمانیه در بخشی از سخنان خود ااظهارکرد: ما از ابتدای شروع بکار بر این عقیده بوده ایم که نباید به مردم قول رفع همه مشکلات را داد به این دلیل که طبیعتا خارج از توان هر نهادی است و همچنین وعده ای نشدنی و قطعا در دوره کوتاه مدت حل و فصل تمامی معضلات در توان هیچ ارگانی نبوده ولی قول این را به عشایر و مردم می دهیم در حد توان و پتانسیل خود و مجموعه استانداری از هیچ حمایت و پیگیری مطالباتی کم گذاشته نشود.

استاندار در ادامه سخنان خود گفت باتوجه به اینکه عمده مسائل و مشکلات عشایر فارس در مواجهه با جهاد کشاورزی است، یکی از برنامه های اصلی استاندار نیز این است که با رایزنی با شخص وزیر جهاد کشاورزی دستور ایجاد واحدی مختص به عشایر را در سازمان جهاد کشاورزی فارس ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه در سفر هیات دولت به استان، موضوع عشایر و سلامت این بخش از جامعه مطرح و اعتبارات خوبی برای خانه های بهداشت سیار در نظر گرفته شد، افزود: امیدواریم با تجهیز و راه اندازی مراکز خدمات بهداشت سیار خدماتی با کیفیت و آبرومند در زمینه بهداشت و سلامت به عشایر استان فارس عرضه شود.

استاندار فارس همچنین با بیان اینکه در زمینه تامین آب شرب و آب مصرفی دام عشایر  گام بزرگی در سفر هیات دولت به استان برداشته شد، گفت: در جلسه ای با حضور برخی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با وزیر جهادکشاورزی داشتیم مباحث خشکسالی استان مطرح شد و پیگیری های خوبی صورت گرفت.

گفتنی است در این دیدار صمیمانه نمایندگانی از ایلات و طوایف مختلف عشایر فارس به بیان دیدگاه های خود در زمینه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی پرداختند.

  • شورای عالی عشایری با مسئولیت و مدیریت مستقیم استاندار فارس برگزار خواهد شد
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top