چهارشنبه 29 فروردین 1403
اداره کل امور عشایر استان فارس

پلاک کوبی و هویت گذاری بیش از دو میلیون راس دام سبک در استان فارس

مدیر کل امور عشایر استان فارس گفت : بیش از  دو میلیون راس دام سبک  در استان فارس هویت گذاری و پلاک کوبی گردیده  و یک میلون راس مابقی دام سبک عشایر از طریق شرکت های تعاونی در حال انجام می باشد.  .

روح الله بهرامی اذعان داشت: استان فارس به عنوان قطب عشایری کشور  دارای سه میلیون راس دام سبک می باشد، که سالانه حدود 30 درصد گوشت قرمز استان را تولید می نماید.

وی بیان داشت : در راستای اجرای سیاست وزارت جهاد کشاورزی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، همچنین رصد و پایش کلیه بهره برداران عشایر طرح پلاک کوبی و هویت گذاری دام عشایر استان از طریق مجموعه اتحادیه و شرکت تعاونی عشایری با بیش از 52 اکیپ در تمامی شهرستان های استان فارس در حال انجام می باشد.

مدیر کل امور عشایر فارس اظهار داشت: طرح پلاک کوبی دام سبک عشایر استان فارس با هدف جلوگیری از قاچاق دام و مدیریت تامین گوشت قرمز در استان فارس اجرا می شود.

بهرامی با بیان  اینکه دامداران عشایر موظف به پلاک کوبی و هویت گذاری  تمام دام های خود می باشند افزود: در صورت اجرا نکردن پلاک گذاری دام نیروی انتظامی دام را به عنوان قاچاق تلقی می کند.

وی در ادامه گفت: طبق دستور العمل و ضوابط قانونی ادامه هر گونه خدمات از جمله تامین علوفه به این قشر از جامعه منوط به پلاک کوبی و هویت گذاری دام عشایری می باشد.

  • پلاک کوبی و هویت گذاری بیش از  دو میلیون  راس دام سبک  در استان فارس
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top