دوشنبه 10 مهر 1402
اداره کل امور عشایر استان فارس

الزامی بودن کارت تردد دام هنگام کوچ

مدیر کل امور عشایرفارس در سفر به شهرستان کازرون گفت: با توجه به نزدیک بودن کوچ بهاره و توزیع نهاده های دامی و ثبت اطلاعات عشایری داشتن کارت تردد الزامی می باشد.

روح الله بهرامی اظهار داشت: با توجه به ثبت اطلاعات  عشایری در سامانه آماری  مرکز ایران با مراجعه به شرکت های تعاونی عشایری نسبت به دریافت کارت شناسایی  یا کارت تردد اقدام گردد .

 وی با بیان شعار جهادکشاورزی، پشتیبانی از تولید، اقتدار غذایی افزود: دامداران عشایر قبل از کوچ نسبت به واکسیناسیون دام هایشان توسط اکیپ دامپزشکی اقدام کنند.

در این بازدید که به مناسبت ایام دهه فجر صورت پذیرفت و با توجه به فعالیت مجموعه دامپزشکی استان در کمیته روستایی عشایری ستاد دهه فجر طرح واکسیناسیون رایگان 2000 راس دام عشایری علیه بیماری  تب برفکی توسط جامعه بسیج مهندسین در مناطق پر خطر صورت پذیرفت.

در این بازدید چهره به چهره ضمن اینکه عشایر درخواست های و مشکلات خود از جمله راه دسترسی،دامدار کارت، تهیه نهاده های دامی، راه های عشایری ، آب شرب انسان و دام، بهداشت را مطرح کردند، دستورات لازم در جهت پیگیری مطالبات عشایر این مناطق صادر و پیگیری های لازم بعمل آید.

  • الزامی بودن کارت تردد دام هنگام کوچ
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top