شنبه 20 خرداد 1402
اداره کل امور عشایر استان فارس

دیدار کریمی مدیر کل امور عشایر فارس با حجت الاسلام والمسلمین موسوی ریاست دادگستری استان فارس

حجت الاسلام والمسلمین موسوی ضمن تبریک انتصاب کریمی مدیرکل امور عشایر فارس، عشایر را مردمانی سخت کوش، با استعداد و صادق دانست که هنوز زرق و برق دنیا نتوانسته روحیه زلال و صمیمی آنها را فریب دهد.

وی جامعه عشایری را همواره همراه نظام و ولایت خواند و خاطر نشان کرد روحیه غیرتمندی عشایر در برهه های حساس که میهن اسلامی دچار حمله دشمنان بوده به میدان آمده و همیشه عشایر در خط مقدم جبهه های ایثار و شجاعت بوده اند.

موسوی  با اشاره به مناعت طبع و ساده زیستی عشایر، سبک زندگی عشایر را سبک زندگی ایرانی اسلامی خواند که مبتنی بر اقصاد مقاومتی و تولید محور بودن است.

وی در ادامه گفت در ملاقات ها و تماس ها هم،  دکتر رئیسی ریاست جمهور و هم آیت ا... اژه ای ریاست قوه قضائیه مسائل حوزه عشایر را پیگیری و دنبال می کنند.

حجت الاسلام موسوی بر آمادگی مجموعه دادگستری استان در کمک به استیفای حقوق حقه عشایر تاکید و خواستار پیگیری مشکلات این جامعه مولد در خارج از نوبت شد.

در ادامه مدیر کل امور عشایر فارس ضمن بیان ظرفیت ها و توانمندی های جامعه غیرتمند عشایری گزارشی از برنامه ها و ماموریت های امور عشایر فارس ارائه نمود.

کریمی گفت: متاسفانه عشایر به دلیل مشغله زیاد نمی توانند آن گونه که شایسته است در محاکم از حق خود دفاع کنند.

در پایان مقرر شد مسائل و مشکلات حقوقی جامعه عشایری استان حداکثر تا هفته آینده احصاء و در جلسه ای با حضور مدیران و معاونین دو دستگاه بررسی و اتخاذ تصمیم شود.

  • دیدار کریمی مدیر کل امور عشایر فارس با حجت الاسلام والمسلمین موسوی ریاست دادگستری استان فارس
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top