دوشنبه 28 خرداد 1403
اداره کل امور عشایر استان فارس

افزایش سهمیه آرد عشایر استان فارس به میزان 100تن

مدیر کل امور عشایر فارس در سفر به شهرستان سرچهان و بازدید از مناطق عشایری از افزایش سهمیه آرد عشایر استان به میزان 100 تن ، مازاد بر سهمیه 1200تن که از دو سال قبل تا کنون بودخبر داد.

 عبدالحمید کریمی افزود:با دستور استاندار و مساعدت جمالی مدیر کل غله استان فارس از تیرماه امسال سهمیه آرد عشایر استان از 1200تن در ماه به 1300 تن افزایش یافت.

وی با بیان اینکه اسکان عشایر یک امر کاملا اختیاری است و یکی از اهداف راه اندازی سایت اسکان عشایری خدمات رسانی مطلوب تر است افزود:امیدواریم بتوانیم اشتغال عشایر را با راه اندازی مجتمع های دامپروری در کنار حاشیه سایت های اسکان حل کرده تا دغدغه عشایر در این خصوص نیزکم شود.

مدیر کل امور عشایر فارس تصریح کرد :خشکسالی های اخیر و نبود علوفه یکی از معضلاتی است که این روزها عشایر با آن مواجه هستند که بر اقتصاد عشایرنیز تاثیر گذاشته است، بنابراین تمام تلاش مجموعه اداره کل عشایر این است که بتوانیم با رایزنی های لازم در سطح استانی و ملی با اختیار گذاشتن تسهیلات کم بهره به این قشر مولدکمک کرده تا بحران خشکسالی را پشت سر بگذارند.

در حاشیه این سفر زمین پروژه احداث موتورخانه و شبکه توزیع آب شهرک عشایری نجف آباد در جهت تامین آب شرب پایدار تحویل پیمانکار داده شد.

  • افزایش سهمیه آرد عشایر استان فارس به میزان 100تن
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top