چهارشنبه 10 خرداد 1402
اداره کل امور عشایر استان فارس

خدمات رایگان دامپزشکی در مناطق عشایری استان فارس

معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور در رزمایش تخصصی دامپزشکی در استان فارس که به نام شهید مدافع حرم سردار عبدالله اسکندری نامگذاری شده بود گفت: تمام خدمات دامپزشکی از بیست و ششم مردادماه تا بیست و هشتم مرداد ماه به مدت سه روز با هدف خدمات رسانی به جامعه عشایری استان همزمان در تمام مناطق عشایری آغاز شده است.

آقامیری با بیان اینکه به دنبال خدمات رسانی در سراسر کشور هستیم و در حال حاضر تمرکز به مناطق عشایری بیشتر است افزود: در این رزمایش واکسن رایگان متناسب با فصل همزمان در کل مناطق عشایری توسط گروه های جهادی دامپزشکی و با همکاری و همراهی اداره کل امور عشایر فارس، قرارگاه محرومیت زدایی، سپاه عشایر فارس تزریق خواهد شد .

وی اذعان داشت: با توجه به مشکلات پلاک کوبی درصدد نصب میکروچیپ به جای پلاک کوبی دام عشایر هستیم، و هدف از این کار بهتر رصد کردن دام عشایر از طریق ماهواره می باشد تا عشایر بهتر بتوانند از این خدمات بهره مند شود .

در این دیدار چهره به چهره با عشایر، مشکلات عشایر کوچنده بررسی شد، که باعنایت ویژه سردار بو علی وقول مساعد درزمینه مرتفع شدن برخی ازمشکلات خصوصا ابرسانی و تسهیلات کم بهره اقدامات مناسب انجام خواهد شد.

گفتنی از این رزمایش با حضور ۶۲۵ جهادگر در قالب ۱۲۵ تیم تخصصی جهادی دامپزشکی متشکل از دانشجویان ، اساتید و دامپزشکان با حضور محمد آقا میری، معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کشور، سردار زهرایی فرمانده بسیج سازندگی کشور، سردار بوعلی فرمانده سپاه فجر استان فارس، سرهنگ سعیدی رییس سازمان بسیج عشایری کشور، سرهنگ شکوهی فرمانده سپاه عشایر عبدالحمید کریمی مدیر کل امور عشایر فارس حمیدرضا ناظمی، مدیر کل دامپزشکی استان فارس، و دیگر مسئولین و مدیران استانی در رزمایش مناطق عشایری سیاخ دارنگون بر گزار شد.

  • خدمات رایگان دامپزشکی در مناطق عشایری استان فارس
طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top