دوشنبه 10 مهر 1402
اداره کل امور عشایر استان فارس

افتتاح پروژه های عمرانی اداره کل امور عشایر فارس در مناطق عشایری به مناسبت هفته دولت

مدیر کل امور عشایرفارس با اشاره به عملکرد این اداره کل در سالجاری که مزین به نام "تولید، دانش بنیان؛ اشتغال آفرین" گفت باتوجه به اینکه جامعه عشایر یک جامعه مولد و پویا می باشد و همچنین تاکید آنچه مسئولان و دلسوزان نظام به ویژه تاکیدات مقام معظم رهبری پیرامون جامعه اسلامی است را می توان در جامعه عشایری دید افزود: همزمان با آغاز هفته دولت تعداد ۶ پروژه عمرانی در مناطق عشایری افتتاح می شود.

وی با اشاره به اینکه در این اداره کل تمامی همکاران توان حداکثری خود را درجهت رفع مشکلات، ارتقا و تعالی زندگی عشایر بکار گرفته اند گفت مجموعه ادارات عشایر استان در حوزه عشایر راهبردهای اساسی را دنبال می کنند گفت که مهمترین آنها تلاش برای توسعه شاخص های زندگی عشایر منجمله آموزش، بهداشت و... و راهبرد ایجاد تنوع در اشتغال و ثبات آفرینی آن و تولید پایدار عشایر است.

مدیر کل امور عشایر فارس با بیان اینکه همزمان با هفته دولت ۶ پروژه عمرانی در مناطق عشایری استان فارس افتتاح می شود افزود: این پروژه ها که شامل تامین آب شرب، برق رسانی، خط انتقال آب و آبرسانی با اعتباری قریب بر ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ملی به بهره برداری می رسد.

وی اظهار داشت: که با افتتاح  این پروژه ها در مناطق عشایری در مجموع تعداد ۳۸۵ خانوار عشایری سیار از نعمت این پروژه ها بهره مند و و همچنین به تعداد ۱۸۵ نفر اشتغالزایی صورت پذیرفته است.

طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top