چهارشنبه 5 مهر 1402
اداره کل امور عشایر استان فارس

جلسه شورای عشایری شهرستان رستم برگزار شد

جلسه شورای عشایری شهرستان رستم با حضور دکتر کریمی مدیرکل امورعشایر فارس، امام جمعه شهرستان، فرماندار شهرستان، اعضای شورای اداری و جمعی از بزرگان و معتمدین عشایر شهرستان تشکیل و مسائل و مشکلات عشایر مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه تعدادی از معتمدین عشایر شهرستان رستم در دیدار چهره‌ به چهره  با دکترکریمی، مشکلات و موانع زندگی عشایری منجمله مشکلات آبرسانی، خرابی ایل راه های عشایری ، مشکلات تشکل‌های تعاونی عشایری همچون کمبود نفت سفید و آرد خانه پزی و... را مطرح کردند.

کریمی مدیرکل امور عشایر فارس در این راستا گفت اهداف اصلی فعالیت های اداره کل امور عشایر فارس، پیگیری مشکلات در جامعه عشایری و نیازمندی های این جامعه منجمله اعطای تسهیلات ارزان قیمت و تسهیلات زنجیره گوشت قرمز بصورت یک‌ساله، حل و فصل مشکلات ناشی از ضمانت های بانکی بوده است که برای حل و فصل مشکلات زندگی عشایری تمهیداتی نیز اندیشیده شده است.

در ادامه حضور مدیرکل امور عشایر فارس و با حضور امام جمعه، فرماندار، اعضای شورای اداری، از جاده عشایری منطقه گردن قلات بازدید و از نزدیک مشکلات عشایر منطقه را بررسی کردند که در این بازدید دکتر کریمی در پایان یادآوری کرد فعالیت های اصلی چهارگانه سازمان امور عشایر، تولید گوشت قرمز، گیاهان دارویی، صنایع دستی، بوم گردی و گردشگری در راستای اشتغال زایی و تنوع بخشی به فعالیت اقتصادی عشایر در دستور کار این اداره کل قرار گرفته و در این راستا به عشایر اطلاع رسانی های لازم صورت خواهد گرفت.

طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top