شنبه 23 تیر 1403
اداره کل امور عشایر استان فارس

رضائی نماینده مردم جهرم و خفر: مسئولین باید نسبت به جامعه عشایری درک و شناخت کافی داشته باشند

در آئین رونمایی از تانکر آبرسانی مصوبه سفر ریاست جمهوری:
محمدرضا رضائی نماینده مردم جهرم و خفر و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:
مسئولین باید نسبت به جامعه عشایری درک و شناخت کافی داشته باشند
رضایی در جلسه شوراهای عشایری شهرستان جهرم با مدیران ارشد دستگاه های اجرائی استانی و شهرستانی گفت، عشایر استان فارس از جوامع مولد و خودکفا می باشند که با توجه به حجم تولید بالای خود به نسبت شاخص جعیتی آنها خدمات کمتری نسبت به جوامع شهری و روستایی دریافت نموده است.
نماینده مردم جهرم و خفر ضمن اشاره به وظایف دستگاه های اجرایی مبنی بر خدمات رسانی به جامعه عشایری گفت نهادها و دستگاه های اجرایی موظف اند طبق قانون به عشایر همچون دیگر جوامع به عشایر خدمات ارائه داده، درک و شناخت درست و کافی داشته باشند.
وی در ادامه به خدمات انجام گرفته توسط اداره کل امور عشایر در سطح شهرستان منجمله برق رسانی آب پایدار، اشتغال در سایت های اسکان، نهاده های ارزان قیمت و تسهیلات مدت دار و کم بهره اشاره نمود.
عبدالحمید کریمی مدیرکل امور عشایر فارس نیز در راستای اشتغالزایی پایدار عشایر کشور گفت یکی از طرح های سازمان امور عشایر ایران درجهت خروج اقتصاد عشایر از حالت تک بعدی دامپروری، ایجاد میزهاس گردشگری و بومگردی، زنجیره گوشت قرمز، گیاهان دارویی و صنایع دستی اشاره نود و گفت درحال حاضر وام های بلند مدت، کم بهره و ارزان قیمت تبصره ۱۶ اشتغالزایی نیز در دسترس عشایر قرار دارد.
کریمی با اشاره به ایجاد شهرستان های جدیدالتاسیس همچون خفر گفت: پیگیری های لازم جهت بهره مندی ادارات امور عشایر این شهرستان ها، از اعتبارات ارزش افزوده صورت گرفته است و تا زمان بهره مندی عشایر از این اعتبارات، تمهیدات لازم جهت استفاده از اعتبارات استانی و ملی توسط اداره کل امور عشایر فارس بعمل آمده است.
در ادامه این نشست که با حضور مدیران ارشد استانی، شهرستانی، فرماندهان نظامی و انتظامی، شوراها و معتمدین عشایر شهرستان جهرم و خفر برگزار شد، یکی از ۷ عدد تانکر آبرسانی سیار مصوبات سفر ریاست جمهوری در استان فارس که در سال ۱۴۰۱ ترخیص گردیده است، رونمایی و به بهره برداری عشایر رسید.

طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top