چهارشنبه 29 فروردین 1403
اداره کل امور عشایر استان فارس

در هر نقطه ای که عشایر در آن حضور داشتند هیچگاه دشمنان برای ضربه زدن به میهمن مان موفق نبوده اند

سردار بیانی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس:
در هر نقطه ای که عشایر در آن حضور داشتند هیچگاه دشمنان برای ضربه زدن به میهمن مان موفق نبوده اند

در راستای ماده ۵ آیین نامه ساماندهی عشایر و نیز مصوبه آموزشی و فرهنگی عشایر در استانداری فارس و به منظور بهره گیری از ظرفیت های بنیاد شهید و در راستای توسعه و تعالی جامعه عشایری، جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک چهارجانبه بین اداره کل امور عشایر استان فارس، اداره کل بنیاد شهید استان فارس، سپاه عشایر فارس، آموزش و پرورش عشایر فارس، با حضور سردار بیانی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس، دکتر کریمی مدیرکل امور عشایر فارس، سرهنگ شکوهی فرمانده سپاه عشایر فارس و مهندس رضازاده مدیر آموزش و پرورش عشایر فارس در محل اداره کل بنیاد شهید استان فارس برگزار گردید.
عبدالحمید کریمی مدیرکل امور عشایر فارس با اشاره به تاریخ و قدمت زندگی عشایری در کشور و استان فارس و همچنین دلاورمردی ها، ولایت مداری، فرهنگ شهادت پروری، حفاظت و صیانت از مرزها و... در طول تاریخ پرافتخار عشایر استان گفت: یکی از نیازهای امروز عشایر درکنار مسائل اقتصادی، اشتغالزایی، خدمات رسانی و... توجه به مسائل فرهنگی، اجتماعی است که با توجه به پشتوانه غنی عشایر استان فارس باید در راستای اشاعه فرهنگ، آداب، سنن و... عشایر و ثبت و ضبظ آنها از تمام ظرفیت های دستگاه های اجرایی همچون بنیاد شهید بهره مند شد.

سردار بیانی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت عشایر از فرصت های بی بدیل در کشورمان می باشند و باید از این فرصت بهره مند شد. وی در ادامه افزود اگر بطول تاریخ چه در زمان دور و چه در تاریخ معاصر بنگریم، در مناطق زاگرس نشین که عشایر حضور داشتند هیچگاه دشمنان برای ضربه زدن به میهمن مان موفق نبوده اند و این یک نمونه از حضور فعال این جامعه مولد، امنیت آفرین، غیورو... می باشد که خود منشاء خیرات فراوانی بوده است و از همین رو مدیون از خود گذشتگی های عشایر هستیم.
سردار بیانی حضور افزود: از زمان پیروزی انقلاب تا به امروز عشایر بعنوان یک جامعه پویا و فعال در عرصه های مختلف حضور داشته اند که یکی از عرصه های بزرگی که عشایر در آن افتخارآفرینی های بیشماری داشتند جنگ 8سال دفاع مقدس بوده است وی در ادامه گفت شهدا منبع شجاعت، غیرت، ولایتمداری و... بوده اند که با تمرکز بر خصوصیات عشایر متوجه میشویم که عشایر همگی دارای این صفات اند و لذا نسبت به سایر جوامع قرابت بیشتری با روحیه شهادت و شهدا دارند که وظیفه ما اشاعه این فرهنگ غنی است.

طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top