چهارشنبه 30 خرداد 1403
اداره کل امور عشایر استان فارس

هشدار سطح زرد اعلامی توسط اداره کل هواشناسی استان فارس

پیرو اعلام هشدار سطح زرد توسط اداره کل هواشناسی استان فارس درخصوص بروز پدیده جوی، رشد ابر و بارش های رگباری نقطه ای همراه با رعد و برق در ساعات بعدازظهر تا اواخر وقت روز جمعه مورخ 19 /05/ 1402؛  جلسه ستاد مدیریت بحران اداره کل امور عشایر فارس به ریاست مدیرکل محترم و حضور معاونان و روسای ادارات ستادی برگزار گردید.

سازمان هواشناسی کشور و اداره کل مدیریت بحران استان فارس با صدور هشدار زرد نسبت به بارش باران در مناطق عشایری استان فارس با بارش شدید نقطه ای باران، سیل و... هشدار داد.

اجتناب از توقف عشایر در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها و آبراهه ها، حاشیه رودخانه های فصلی و رعایت تمهیدات جهت پیشگیری از تلف شدن دامها بویژه دام‌های جوان لازم الاجراست.
لازم به ذکر است در همین راستا از طریق پیگیری ادارات امور عشایر شهرستان های تابعه تمهیدات لازم اندیشیده شده و فعالیت اکیپ بحران در هر شهرستان و 4 اکیپ در اداره کل درحال آماده باش و هماهنگی با ادارات امدادی و ستاد مدیریت بحران شهرستان ها و استان می باشند.

همچنین خواهشمند است عشایر محترم با هماهنگی ادارات امور عشایر شهرستان های استان، خسارت های فردی (خانوارهای عشایری) و عمومی (راه های عشایری، ابنیه و سایر) مستندات لازم ( عکس، فیلم، تنظیم صورتجلسات با نهادهای ذیربط) تهیه نمایند و در سامانه های مربوطه (سجاد و سامکا) را از طریق روسای شهرستان ثبت نمایند.

بر اساس قوانین و مقررات جاری منبعد پرداخت هر گونه تسهیلات یا کمک بلاعوض اعتباری به خسارت ها صرفا بر اساس مستندات و ثبت خسارت ها در سامانه می باشد.

طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top