چهارشنبه 30 خرداد 1403
اداره کل امور عشایر استان فارس

بازدید یک روزه از امکانات و مجموعه های آموزشی مراکز فنی و حرفه ای برادران و خواهران شیراز برگزار شد

در راستای تحقق ماده ۵ آئین نامه ساماندهی به زندگی عشایر و برنامه جامع ارتقاء دانش و مهارت در مناطق عشایری و به منظور ایجاد اشتغال پایدار و توسعه فعالیت‌ها و مشاغل جدید برای جامعه عشایری استان و همچنین ایجاد زمینه های همکاری مشترک و ظرفیت‌های طرفین جهت بهره مندی جامعه عشایری از آموزش های فنی و حرفه ای؛ بازدید یک روزه ای از امکانات و مجموعه های آموزشی مراکز فنی و حرفه ای برادران و خواهران شیراز برگزار شد. 

در این بازدید کریمی مدیرکل امور عشایر فارس و هیئت همراه از مراکز آموزش فنی و حرفه ای واحد های برادران و خواهران واقع در میدان مهارت شهرشیراز بازدید نمودند. این بازدید در راستای برنامه جامع ارتقاء دانش و مهارت در مناطق عشایری و به منظور ایجاد اشتغال پایدار و توسعه فعالیت‌ها و مشاغل جدید برای جامعه عشایر استان صورت پذیرفت و مربیان این مرکز آموزشی، دوره های آموزشی موجود شامل صنایع دستی(سفال گری، نقش برجسته، میناکاری، ریخته گری، نقاشی روی سرامیک و سفال)، گوهر تراشی، برق و الکترونیک، کامپیوتر(برنامه نویسی، گرافیک، طراحی سایت، مدیریت سایت)، خیاطی، گلدوزی، کیف دوزی، صنایع چرم، گلخانه، گیاهان دارویی، پکیج های خورشیدی، دوربین های مداربسته و... را تشریح نمودند. 

در ادامه طی جلسه ای در مرکز آموزشی مربوطه با حضور مدیران و کارشناسان هردو اداره کل، زمینه های لازم برای برنامه ریزی هرچه بیشتر و بهتر برای بهره مندی آحاد جامعه عشایری از آموزش های مورد اشاره مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و برارتباط هرچه بیشتر مدیران امور عشایر شهرستان ها با ادارات فنی و حرفه ای شهرستان ها نیز تاکید گردید. 

جهت اطلاع از تازه ترین اخبار عشایر استان فارس در كانال رسمی اطلاع رسانی اداره کل امور عشایر فارس به نشانی https://eitaa.com/ashayerfars عضو شوید.

طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top