چهارشنبه 29 فروردین 1403
اداره کل امور عشایر استان فارس

نخستین جشنواره گردشگری عشایر در آرامگاه حافظ افتتاح شد

نخستین رویداد ملی گردشگری عشایر در مقابل مجموعه آرامگاه حافظ در شیراز افتتاح و فعالیت خود را آغاز نمود.
این نمایشگاه با حضور  معاون وزیر گردشگری افتتاح و در راستای نمایش و ارائه توانمندی های عشایر 5 استان در زمینه های گردشگری، فرهنگی، صنایع دستی و... برگزار گردیده است. 

دکتر کریمی مدیرکل امور عشایر فارس در آئین افتتاح نخستین رویداد ملی گردشگری عشایر در حافظیه شیراز ضمن اشاره به  حضور استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان و خوزستان، چهارمحال بختیاری گفت استان فارس به علت حضور اقوام و طوایف مختلف، به رنگین کمان اقوام در کشور شناخته میشود و از طرف دیگر با داشتن جمعیت بالای عشایر در استان یکی از قطب های عشایر کشور میباشد؛ از همین سو پتانسیل  و قابلیت های بیشماری منجمله ، فرهنگ، آداب و رسوم، مناطق و مراتع عشایری در دسترس و... را دارا می باشند.
کریمی در ادامه افزود بعلت حضور عشایر کشور و علی الخصوص عشایر استان فرس در طبیعت و زندگی با محوریت کوچ به مناطق قشلاقی و ییلاقی، زندگی آنها در زمینه گردشگری جذابیت‌هایی دارد که باید از این فرصت در جهت رشد گردشگری عشایر و کمک به اقتصاد پایدار آنها بهره برد. 

مدیرکل امور عشایر فارس با اشاره به سیاست‌های سازمان امور عشایر به عنوان متولی امور عشایر کشور گفت یکی از سیاست های اقتصادمحور سازمان، ایجاد میزهای چهارگانه گردشگری و بومگردی، زنجیره تولید گوشت قرمز، صنایع دستی و گیاهان دارویی است و از همین رو میز ملی گردشگری کشور با همکاری اداره کل امور عشایر فارس و اداره کل میزاث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان اقدام به برگزاری این نمایشگاه با هدف شناسایی فعالان حوزه گردشگری و ایجاد مسیر مشخص برای تعاملات بیشتر با این فعالان نموده است. 

این مقام مسئول در انتها گفت این جشنواره به مدت 5 روز و با محورهای از عشایر تا گردشگری، کارگاه ها و آموزش‌های گردشگری عشایر، صنایع دستی عشایر، عشایر و محیط زیست، اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری، آموزش و شناسایی فعالان عشایر و رونمایی از پکیج‌های تور گردانی عشایر برگزار گردیده است. 

جهت اطلاع از تازه ترین اخبار عشایر استان فارس در كانال رسمی اطلاع رسانی اداره کل امور عشایر فارس به نشانی https://eitaa.com/ashayerfars عضو شوید. 

طراحی و اجرا توسط مهندسین آژمان
Top